שתף קטע נבחר

מאות מעובדי עשות התפנו מאתר הקרוואנים בניצנים

התבצרו במקום כשעתיים וחצי במחאה על כך שהחברה נמכרה מבלי שסוכמו תנאיהם. ראש ועד העובדים: "מנתקים אותנו מהמפעל שלנו והטראומה של ההתנתקות שלנו היא לא פחותה מהטראומה של אנשי גוש קטיף"

הסתיימה "התבצרות" עובדי מפעל עשות אשקלון באתר הקרוואנים החדש בניצנים. כ-300 מעובדי המפעל החליטו להתפנות מהמקום לאחר שעתיים וחצי לאחר תיאום עם המשטרה. לדברי יו"ר הוועד, פרץ מצרפי, מטלפונים שקיבל המסר הגיע ללשכת ראש הממשלה והם ימשיכו בפעולות מחאה אחרות בימים הקרובים.

 

העובדים הגיעו הבוקר, סמוך לשעה תשע, מגובים במספר עובדי תעש במחאה על מהלך ההפרטה של המפעל, שנמכר לפני כשבועיים לרונן טבקול ואברהם בורג.

 

העובדים קיימו עוד קודם לכן פעולות מחאה, אך לפני שבועיים נמכר המפעל סופית, וכעת העובדים מוחים על כך שלא סוכמו תנאי העובדים בטרם בוצע הליך הרכישה. מאז מסרבים העובדים להתיר לרוכשים החדשים להיכנס למפעל.

 

במשך כשעתיים וחצי הם שהו במאהל שהקימו, סמוך לקרוואנים, ויו"ר ועד העובדים, פרץ מצרפי, הצהיר: "נישאר פה עד שיסכמו את התנאים של העובדים, ויגיעו איתנו להבנות. אם צריך גם נבעיר את המקום".

 

במקום שהה כוח משטרה בפיקודו של מפקד תחנת משטרת אשקלון, סגן-ניצב איתן גדסי.

 

למקום הגיע אנשי הנהלת האתר מתוך דאגה שמא יפגעו העובדים בקרוואנים. חלק מהעובדים התעמתו עם אנשי ההנהלה, וחלקם אף הציעו לעבוד במקום לאחר שיפוטרו. העובדים נשאו  שלטים בהם נאמר: "ביבי פוגע בביטחון ישראל", "אשקלון - 17% אבטלה", "מה יהיה אחרי ההפרטה?".

 

"הטראומה שלנו כמו של אנשי גוש קטיף"

 

יו"ר ההסתדרות במרחב אשקלון, רמי גואטה, אמר כי העובדים החליטו להגיע דווקא לאתר הקרוואנים בניצנים "כי הם רואים את הדאגה של הממשלה למפונים מגוש קטיף, אבל הם לא רואים את הדאגה לעובדי עשות שנמצאים במפעל יותר מ-30 שנה, והתחילו לעבוד שם עוד לפני שהמתנחלים הגיעו לגוש קטיף. זה בסדר מבחינתנו לדאוג למפונים, אבל צריך גם לדאוג לעובדים הללו, שגם הם התפנו מהמפעל. הממשלה מכרה את המפעל הזה בעבור נזיד עדשים".

 

מצרפי אמר: "מנתקים אותנו מהמפעל שלנו והטראומה של ההתנתקות שלנו היא לא פחותה מהטראומה של אנשי גוש קטיף. לא יעלה על הדעת שהמדינה דואגת מאוד לקומץ שיש מאחוריו לובי פוליטי, ואינה דואגת למאות עובדים שתורמים לכלכלת ישראל וביטחון המדינה. אנו נוכיח שאנו יודעים לעשות רעש לא פחות מאותם נערי הגבעות וחוסמי הצמתים".

 


פורסם לראשונה 10/07/2005 10:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
עובדי עשות מתבצרים
צילום: צפריר אביוב
מומלצים