שתף קטע נבחר

בן גביר: השב"כ מפיץ עלי שמועות שאני סוכן

לראשונה מאז פינוי מלון מעוז-הים מדבר פעיל הימין הקיצוני, איתמר בן גביר, על השקט המדומה שנוצר: "אנחנו נקבע את כללי המשחק ונחליט מתי להתחיל את העימות; 20 'מבוקשים' פוזרו בתוך הגוש". על השמועות כי הוא סוכן שב"כ אומר בן-גביר: "זו טקטיקה של הכפשות, מתוך כוונה לפלג ולסכסך" ועל גבולות המאבק: "במרחק שבין ירי לעבר חיילים לבין להתפנות בשקט יש חלל גדול, ולתוכו אנחנו נכנסים"

"הצלחנו לעבוד על המשטרה והצבא. עשרות פעילים שהיו במלון מעוז-הים, ביניהם עשרים 'מבוקשים' שהיו אמורים לקבל צווים מינהליים, עזבו את המלון יום קודם לפינוי והתפזרו בתוככי גוש קטיף", כך אומר ל–ynet פעיל הימין הקיצוני, איתמר בן-גביר, בראיון ראשון מאז פינוי מלון מעוז-הים.

 

בן-גביר אומר כי בימים אלו נמצאים עשרות פעילי ימין קיצוני במקום מסוים בארץ ועוברים אימונים ותדרוכים כיצד לעקוף חיילים, לעבור מחסומים ואיך להתמצא בשטח, לקראת המשך המאבק בההתנתקות. בן -גביר מתייחס גם לאירועים במואסי וללינץ' הנער הפלסטיני ואומר: "הערבים זרקו אבנים לעבר נערים, פצעו ילדים והחיילים והשוטרים לא עשו כלום ולכן אני לא אגנה את האירועים במואסי.

 

 

"יהיה עימות, יהיה מאבק, השאלה היא העיתוי"

 

לפני כעשרה ימים פונה מלון מעוז-הים בגוש קטיף. בסיום הפינוי, שעבר ללא קושי מצד כוחות הביטחון, נשמעה ביקורת רבה בקרב אנשי הימין הקיצוני על כך שהפעילים במקום לא התנגדו באופן ממשי, זאת למרות שחלקם, ביניהם בן-גביר עצמו, אמר שאותו יוציאו מהמקום רק בארון קבורה. היום מדבר בן-גביר לראשונה עם ynet ועל השאלה האם הוא וחבריו נכשלו במאבקם במלון: "בוודאי שלא. את ההחלטה שלא להתעמת עם חיילים ושוטרים קיבלנו יום קודם לכן, זו החלטה שנבעה מהעיתוי ומנסיבות העניין.

 

"באותו זמן שפרצו למלון היה לנו ברור שלא כדאי ליצור עימות בשלב הזה, ויש לדחות את העימות לזמן אחר. העובדה שהמשטרה נכנסה למלון עם יותר מ -2,000 שוטרים כדי לפנות 80 איש, שרובם בני נוער וילדים, גרמה לנו להתעודד, שהרי היחס במלון היה 20 אנשי כוחות ביטחון לאזרחים. אם כך, בחישוב פשוט, נגלה שכדי לגרש 8,000 יהודים מגוש קטיף יצטרכו הכוחות להקצות 160 אלף שוטרים וחיילים, דבר שאין להם, ולכן אנחנו אופטימיים".

 

בן-גביר מבהיר שהמילה האחרונה במאבק עוד לא נאמרה, למרות פסק הזמן שהסתמן אחרי פינוי המלון: "אמרנו שיהיה עימות, ואנחנו אומרים שאם אריק שרון יבקש לגרש יהודים יהיה על כך עימות. בעבר הבטחנו שעל כל אירוע ביהודה ושומרון שינסו לגרש יהודים ממאחזים יהיה עימות, וכך גם היה. אפשר להסתכל על כך גם בהיסטוריה. כאשר פינו מאחזים, הקמנו חדשים. אנחנו ניאבק על המלון, כמו גם על גוש קטיף, השאלה היא רק העיתוי, שהפעם לא היה מתאים. פנו אלינו גורמים יום לפני כן ממועצת גוש קטיף ופעילים מגוש קטיף וביקשו להימנע מעימות".


פינוי מלון מעוז-הים. המאבק יתחדש לקראת יום פקודה (צילום - ynet)

 

"שלושה ימים לפני הפינוי עצרו אותי באמתלה מטומטמת בהפגנה", ממשיך בן-גביר. "הוציאו נגדי שני צווי הרחקה – האחד מגוש קטיף, והשני מצפון השומרון, בניסיון לנטרל אותי וגם את ברוך מרזל. כשאני מתייחס לאירועים שהיו במואסי, כאשר ניטרלו את המנהיגות, נוצר מצב של 'איש הישר בעיניו יעשה'. אני מטיל את האחריות המלאה על הצבא והמשטרה לכל מה שהיה במואסי. הערבים זרקו אבנים לעבר נערים, פצעו ילדים והחיילים והשוטרים לא עשו כלום ולכן אני לא אגנה את האירועים במואסי. יחד עם זאת, אם אני או מנהיגות אחרת היו בשטח, האירועים האלה היו נחסכים מאיתנו".

 

- האם אתה ופעילי ימין קיצוני נוספים תצטרפו לעשרות אלפי הפעילים והמתנחלים שאמורים להגיע בשבוע הבא לגוש קטיף כחלק מהמאבק?

 

"אני תומך בהכרזת יום פקודה כמה שיותר מהר, ובצעדה של מאסות של אנשים לעבר גוש קטיף. אני קצת מאוכזב מראשי יש"ע שלא הכריזו על יום פקודה כבר בעת הגירוש מהמלון. חבל שהם לא הצליחו להתעלות מעל עצמם ולבוא לעזרת אנשים שהדעות שלהם הם לא הדעות של מועצת יש"ע. מאות פעילים שלנו יצטרפו לצעדה כנגד המאבק".

 

- לאחרונה התבטא ח"כ אריה אלדד בטענה כי אתה סוכן שב"כ. אתה גם הגשת נגדו תביעה בסך 100 אלף שקל לבית משפט השלום בירושלים. האם אתה סוכן שב"כ?

 

"אין לי ספק שמי שעומד מאחורי רוב השמועות עלי הם אנשי שב"כ. לשב"כ מאוד קשה להתמודד איתי ועם חברים אחרים שלי, ולכן חוץ מלהגיש כתבי אישום ולהוציא צווים מנהליים הם משתמשים בטקטיקה של הכפשות, מתוך כוונה לפלג ולסכסך. רוב הציבור לא קונה את זה. רק בשבת האחרונה קיבלתי עלייה לתורה במערת המכפלה והתייחסו אליי בכבוד. ח"כ אריה אלדד דיבר על זה שילדות נעצרות ל–36 יום על חסימת כבישים ואני לא נעצרתי - אני רוצה להזכיר לו שאני כבר נעצרתי כשמונים פעם, ישבתי בבתי מעצר. אגב, אותן ילדות היו יכולות להשתחרר אילו היו מזדהות, אבל הן בחרו שלא. יש כאן ניסיון להכפיש אותי מצד אנשי שב"כ ומצדם של מתנגדים פוליטיים".

 

- מאז פינוי מלון מעוז-הים לא שומעים אתכם. אם יצא צו על גוש קטיף בשבוע הבא איך הולך להיראות המאבק שלכם?

 

"יהיה מאבק. אני לא מדבר על לשלוף נשק לעבר חיילים ולירות. מעולם לא אמרתי את זה וגם לא נעשה את זה. אבל במרחק שבין ירי לעבר חיילים לבין להתפנות בשקט יש חלל גדול, ולתוכו אנחנו נכנסים. בזמן הזה עשרות פעילים שלנו נמצאים במקום מסוים בארץ ומתאמנים באיך לעקוף חיילים, איך לעבור מחסומים ואיך להתמצא בשטח, כאשר הם עוברים תדרוכים ומקבלים מפות על האיזור. אנחנו נקבע את כללי המשחק ונחליט מתי להתחיל את המאבק. יש מספיק מה לעשות לא רק בגוש קטיף, יש עבודה רבה בכל המישורים ואנחנו כבר אמרנו שהפעילים לאו דווקא יתרכזו בגוש קטיף אלא ילכו לכל מקום שצריך אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
איתמר בן גביר
צילום: גלי תיבון
מומלצים