שתף קטע נבחר

תקופת הצינון בין שירות צבאי לפוליטיקה - שנתיים

לידיעת הגולש דן חלוץ: ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את חוק שטייניץ, על פיו יידרשו אנשי צבא ומשטרה בכירים להמתין שנתיים לפחות בין יום השחרור לכניסה לעולם הפוליטיקה. ח"כ שטייניץ: "זה יאט את תהליכי הפוליטיזיציה בצבא"

הגנרלים ייאלצו להתאפק. ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') את חוק שטייניץ, העוסק בתקופת הצינון הנדרשת לאנשי צבא ומשטרה בין מועד שחרורם מהשירות לבין כניסתם לעולם הפוליטיקה.

 

הצעת החוק של שטייניץ התקבלה עם מספר שינויים מן ההצעה המקורית שהעלה. על פי החוק שהתקבל, יוכלו אלוף או רב אלוף שהשתחרר משירות צבאי להתחיל ולשמש בתפקיד פוליטי - ח"כ, שר או ראש ממשלה - רק לאחר שעברו שנתיים לפחות מיום השחרור. הוועדה ציינה כי אותו הדין חל גם לגבי בעלי תפקידים מקבילים במשטרה, דהיינו ניצבים ומפכ"ל. בהצעת החוק המקורית דובר על תקופת צינון של שנתיים לכהונה כח"כ וארבע שנים לתפקיד ראש ממשלה.

 

ח"כ שטייניץ: "אני שמח מאוד על החלטת הוועדה. תקופת הצינון של שנתיים היא ברכה לדמוקרטיה הישראלית מצד אחד ומצד שני ברכה לצה"ל כיוון שהיא בולמת, או לפחות מאיטה את תהליכי הפוליטיזציה של הקצונה הבכירה בצבא ובשאר גורמי הביטחון".

 

שרת המשפטים, ציפי ליבני, הסתייגה ממשך התקופה שאושרה, אשר לדעתה ארוכה מדי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פייר תורג'מן
ח"כ שטייניץ. ברכה לדמוקרטיה
צילום: פייר תורג'מן
צילום: יעל בר הלל, דובר צה"ל
הרמטכ"ל, דן חלוץ. הפוליטיקה עוד רחוקה
צילום: יעל בר הלל, דובר צה"ל
צילום: אחיה ראב"ד
שאול מופז. פשט מדים וכבש את משרד הביטחון
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים