שתף קטע נבחר

נעם לבנת נעצר בפשיטה על שירת-הים

אחיה של שרת החינוך, שנחקר בעבר בחשד להסתה והמרדה, נעצר אחר הצהריים בפשיטה של כוחות הביטחון על ההתנחלות "שירת הים". זאת, לאחר שהפר צו הרחקה מגוש קטיף שהוצא נגדו. עד ראייה: "האישה, הילדים שלו והשכנים שכבו לפני גלגלי הרכב המשטרתי"

המשטרה עצרה היום (ג') את ראש תנועת "חומת מגן", נעם לבנת, אחיה של שרת החינוך. זאת, במהלך מבצע במאחז "שירת הים" ברצועת עזה. לאחר המעצר עזבו כוחות הביטחון את האזור.

 

בשעות הצהריים הגיעו כוחות רבים של משטרה להתנחלות שירת-הים שבגוש קטיף. החוקרים, בלשי מרחב שמשון, חיפשו אחר לבנת. לאחר מרדף הם תפסו אותו והוא הועבר לחקירה. תושבי שירת-הים ותושבים נוספים שהגיעו מגוש קטיף התיישבו על הרצפה, וניסו למנוע מהמשטרה וכוחות מג"ב לקחת את לבנת. בסופו של דבר הוא נתפס והועבר לחקירה.

 

לבנת עבר בתקופה האחרונה להתגורר בגוש קטיף כחלק מהמאבק נגד תוכנית ההתנתקות. באחרונה הוא גם פעל כדי להחתים חיילים בשירות סדיר ומילואים בעד קריאה לסרב פקודה בכל הקשור לתוכנית ההתנתקות. המתנחלים מאשימים כי עשרות שוטרים בגיבוי כוחות צבא "רדפו אחר לבנת ועצרו אותו, ולמרות שהוא נכה הם הרימו אותו בידיהם".

 

לטענת המשטרה, לפני כשבועיים הוצא צו הרחקה נגד לבנת מגוש קטיף, אך הוא לא קיים את הצו והמשיך להתגורר בשירת-הים. היום הוצא נגדו צו מעצר. יחד עם לבנת לא נעצרו אנשים נוספים. 

 

אריה יצחקי, מראשי מינהלת קל"ע המתנגדים להתנתקות סיפר ל-ynet: "כוח משטרה של כעשרה שוטרים הגיע לשירת הים, ואסר את נועם לבנת. יש להם כנראה צו אלוף להרחיק אותו מחבל עזה, לא ברור למה, אולי כי הוא עומד בראש ארגון "חומת מגן" שמחתים על סרבנים".

 

"נועם הוא נכה, שמתנייד על כסא גלגלים. האישה, הילדים שלו והשכנים שכבו לפני גלגלי הרכב המשטרתי. היה שם מאבק עם המשטרה ובעקבות זאת נעצרו שניים מהמתפרעים". 

 

מפקד מרחב שמשון, נצ"מ שמעון בן הרוש, אמר כי הטענות של המתנחלים על שימוש באלימות נגד לבנת מופרכות לחלוטין: "המעצר בוצע על פי צו של שופט והוא כלל לא התנגד למעצר. אפשרנו לו להתארגן ולסיים לאכול את ארוחת הצהריים, והוא יצא בליווי של שוטרים אל הרכב הפרטי שלו בשל היותו נכה. היה שיתוף פעולה מצדו ולא היה צורך בשימוש בכוח של המשטרה. היו כמה צעירים שניסו לחסום את רכבו, אבל באופן כללי לא היה צורך בהפעלת שום כוח".

 

בתום החקירה במטה מרחב "שמשון" הועבר לבנת לידי השב"ס, ונכלא בבית החולים של השירות במתחם איילון ברמלה.

 

לפני כמה חודשים נחקר לבנת במשטרת ירושלים בחשד להסתה והמרדה, זאת נוכח דברים שאמר בכנס כשבועיים לפני כן בבנייני האומה שבירושלים. בכנס

השתתפו פעילי ימין והפלג המשיחי של תנועת חב"ד, בו קרא לחיילים בסדיר ובמילואים לחתום על עצומה הקוראת לסרב לפנות יישובים.

 

לפני כשבועיים הצליחו כוחות הביטחון לפנות ללא נפגעים כ-150 פעילי ימין קיצוני שהתבצרו במלון "מעוז הים". מפקד מחוז הדרום במשטרה, ניצב אורי בר-לב, ואלוף פקוד הדרום דן הראל פיקדו בשטח על הכוחות. חלק מהמתנחלים קשרו עצמם בעזרת כתומים למיטות ולחדרים וסירבו להתפנות, אולם בתוך כחצי שעה פונה המלון מדייריו. כעת מנסים השוטרים לפנות את המתנחלים המתרכזים במקלט המלון. בתום המבצע קיימו מפקד האוגדה, אביב כוכבי, והאלוף דן הראל הערכת מצב.


פורסם לראשונה 12/07/2005 16:55

 

בהכנת הידיעה השתתף שמוליק חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מאיר
נעם לבנת. הפר צו
צילום: עופר מאיר
צילום: אילן מרסיאנו
שירת הים. היתה התקהלות
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים