שתף קטע נבחר

"התיקונים הקוסמטים ליד המסילה לא מספקים"

ביום חמישי שעבר נהרג שחר ברזילי מבנימינה בשעה שחצה את פסי המסילה בבנימינה. מאז נהרג פתחו הוריו בקמפיין שקט אך מתוקשר בניסיון למנוע את האסון הבא במסילה. "עד שלא תהיה חסימה הרמטית של המסילה עלולים להתרחש עוד אסונות" , אמר אביו לכמאתיים מפגינים שהגיעו לפסים. גם הרכבות עצרו, לזכר שחר

הרכבות מחיפה עצרו היום (ו') לדקה מעט לפני המחסום במרכז בנימינה. נהגי הקטר הכריזו כי העצירה היא לזכרו של שחר ברזילי, שנהרג במחסום ביום חמישי בשבוע שעבר.

 

כמה מאות מתושבי בנימינה הפגינו באותה שעה מול הצומת הקטלני ודרשו למצוא פתרון שלא יאפשר לילדים ובני נוער לחצות עוד את המסילה העמוסה כל כך.

 

מאז נהרג שחר זיעזעו הוריו את הארץ בדברים קשים וכואבים על הקלות הבלתי נסבלת שבה ניתן להיכנס לשטח המסילה. מספר שינויים כבר בוצעו במפגש הרכבות בבנימינה. פס המתכת המרכיב את המחסומים הוארך ושלטים חדשים המזהירים בפני הסכנה נתלו. אבל את הוריו של שחר "התיקונים הקוסמטיים" (כך הם מכנים אותם) אינם מספקים. יחד עם כמה מאות מתושבי בנימינה הגיעו למסילה כדי להשמיע קול זעקה.

 

"עד שלא תהיה חסימה הרמטית שלא תאפשר כניסה לאזור המסילה בזמן שהמחסום מורד, עלולים להתרחש חלילה עוד אסונות כאלה" אמר עוזי ברזילי, אביו של שחר. ההורים, יחד עם המועצה המקומית ועם תושבים רבים שבאו להפגין, דורשים למצוא פתרון של קבע בדמות הפרדה מפלסית - מנהרה או גשר. עד אז הם תובעים חסימה מוחלטת של הגישה לפסים בעת שהמחסום מורד.

 

"המטרה הסופית שלנו היא להוציא את פסי הרכבת שעוברים כיום בתוך היישוב אבל ברור לנו שזה תהליך שיארך זמן. המחאה שלנו תהיה בצורה שבה אנשי בנימינה עושים את הדברים. בלי השתוללות".

 

בדברים שנשא האב עוזי בפני באי העצרת הביע כאב ותסכול מהעובדה שלמקום לא הגיעו יותר תושבים, שכן לדבריו המאבק הוא גם על עתיד ילדיהם. "לפני חמש שנים אירע פה אסון ובעקבותיו התקינו לנו רמזור, בשבוע שעבר קרה לנו האסון ובעקבותיו שיפרו את הכתובות של המחסום. זו רק קוסמטיקה. אין מספיק מחאה שתביא לשינוי מהותי. בנימינה היא פנינה, אבל כבר שומעים מאנשים שבתקופה האחרונה השם של היישוב שלנו נקשר בהרג ובתאונות דרכים".

 

האב הוסיף כי בני המשפחה מתכוונים לקיים משמרת מחאה מדי יום חמישי בשעות הערב סמוך למחסום, עד למציאת פתרון של קבע שירגיע את חששותיהם מפני אסונות נוספים. אמו של שחר ז"ל, מירב, הוסיפה כי היא מקווה לראות בעתיד נוכחות רבה יותר של תושבי בנימינה בהפגנות. "לנו זה כבר לא יעזור, אבל המחאה עשויה למנוע את האסון הבא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שחר ברזילי. ההורים הפגינו
צילום: אחיה ראב"ד
עוזי ברזילי. כואב
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: ירון ברנר
ההפגנה היום
צילום: ירון ברנר
צילום: חגי אהרון
ערב התאונה
צילום: חגי אהרון
מומלצים