שתף קטע נבחר

עד במשפט פחימה: זביידי לחץ עלי, לכן הודיתי

שלב ההוכחות במשפטה של טלי פחימה נפתח עם הכרזת בית המשפט על מוחמד אל-רול כעד עויין. אל-רול, שייחס לפחימה ירי בנשק ותרגום חומר מסווג של צה"ל, טוען כי הודאותיו נלקחו תחת לחץ בחקירות וכתוצאה מהוראה שקיבל מזכרייה זביידי

שלב ההוכחות במשפטה של טלי פחימה נפתח היום (א') בבית המשפט המחוזי בתל אביב. פחימה נאשמת בעבירות של סיוע לאויב בעת מלחמה, מגע עם סוכן חוץ, החזקת נשק ללא רשות, תמיכה באירגון טרור והפרת הוראה חוקית. בין היתר היא גם נאשמת כי הקריאה לחברי גדודי חללי אל אקצה מסמך צבאי סודי, ובו פרטים על מבצע ללכידת מבוקשים של צה"ל.

 

 

במהלך הדיונים הבוקר הכריז בית המשפט על העד מוחמד אל-רול כ"עד עויין". אל-רול חזר בו בבית המשפט מכל הודאותיו הקודמות בחקירה, בהן ייחס לפחימה תרגום של חומר מסווג שאבד לצה"ל וכן ירי בנשק.

 

לאחרונה נידון אל-רול במסגרת עסקת טיעון בבית המשפט הצבאי בשומרון לשלוש וחצי שנות מאסר בפועל, בעקבות פעילותו בגדודי חללי אל-אקצה. לטענתו אמר בחקירתו את הדברים מכיוון שנחקר תחת לחץ ובעקבות שיחה שהייתה לו עם זכריה זביידי, אשר הורה לו להפליל את פחימה כדי שזו לא תחזור לג'נין. בעדותו היום אמר אל-רול כי פחימה לא עשתה שום דבר רע, אלא רק רצתה להקים מרכז מחשבים ולעזור לפלסטינים.

 

הבוקר גם העידו במשפטה של פחימה שני אנשי שב"כ בדלתיים סגורות, על-פי בקשת המדינה. מחר בבוקר וביום שלישי צפוי להימשך שלב ההוכחות במשפט.

 

כתב האישום נגד פחימה הוגש בדצמבר 2004. מיד לאחר מכן החליט בית המשפט העליון להאריך את מעצרה עד תום ההליכים המשפטיים נגדה. בתגובה לכתב האישום הכחישה פחימה את המיוחס לה ועורכת דינה, סמדר בן נתן, הביעה את שביעות רצונה מכך שהמשפט נפתח, על מנת שתוכל להוכיח את חפותה. פחימה עצורה מאז אוגוסט 2004, תחילה במעצר מנהלי ולאחר מכן כאמור, במעצר עד תום ההליכים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
פחימה. גם אנשי השב"כ
צילום: עופר עמרם
צילום: רויטרס
זביידי. ביקש להפליל את פחימה
צילום: רויטרס
צילום: עופר עמרם
הפגנה בעד פחימה מחוץ לבית המשפט
צילום: עופר עמרם
מומלצים