שתף קטע נבחר

עוד סליק נחשף - הפעם בגבעת ברנר

אחרי מצבור הנשק שהתגלה לפני שבוע בדירה בת"א, איתר הבוקר אחראי הביטחון של קיבוץ גבעת ברנר סליק ובו כלי נשק רבים, אשר ככל הנראה נגנבו מבסיס תל נוף בעת שהיה בשליטת הבריטים

נמשכת חשיפת הסליקים מתקופת טרום המדינה. אחרי מצבור הנשק שהתגלה בשבוע שעבר בעליית הגג בדירה בתל אביב, נחשף הבוקר (א') סליק גדול גם בקיבוץ גבעת ברנר שבשפלה.

 

במצבור שנחשף נמצאו כלי נשק רבים, אשר ככל הנראה נגנבו מבסיס תל נוף שהיה בעבר בשליטת הבריטים, והוחבאו בתוך הקיבוץ לצורך שימוש במסגרת המאבק על הקמת היישוב. במהלך היום הוצאו מהסליק 48 רובים, 14 מקלעים, 136 רימונים ואלפי כדורי רובה במשקל כולל של טון.

  

האחראי על הביטחון בקיבוץ איתר הבוקר את מצבורי הנשק בעזרת מכשיר מיוחד לגילוי מוקשים. מדובר במחסנים תת קרקעיים אשר הוטמנו באזור בית הקברות של הקיבוץ מחוץ למתחם המגורים. עם חשיפת הסליק הגיעו למקום רבים מוותיקי הקיבוץ שהיו שותפים לפעילות המבצעית באותה תקופה.

 

חברי גבעת ברנר מספרים כי כבר שנים רבות מסתובבות בקיבוץ שמועות ואגדות על מאגרי נשק שהוחבאו במקום לפני קום המדינה. בקיבוץ אף היו מפות מאותה תקופה אשר ניסו לתעד את מקום החבאת כלי הנשק, אולם לאורך השנים לא הצליחו החברים לפענח אותן ולכן גם לא איתרו את הסליקים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
רובי קלצ'ניקוב בסליק שנחשף (ארכיון)
צילום: דובר צה"ל
מומלצים