שתף קטע נבחר

ח"כ אלדד: אם לנו אסור לנסוע אף אחד לא ייסע

החלטת המשטרה למנוע מעשרות אוטובוסים לצאת לכיוון נתיבות לקראת צעדת המחאה, גררה תגובות נזעמות. ח"כ אריאל מפנה אצבע מאשימה אל רה"מ: "שרון נוהג כדיקטטור" וח"כ איתם מזהיר: "ההחלטה הזו תוביל להסלמה ואלימות"

החלטת המשטרה למנוע מעשרות אוטובוסים לצאת עם מתנגדי ההתנתקות לכיוון שדרות, גררה תגובות נזעמות מצד אנשי ימין ופעילים שהתכוננו לצעדת הענק אחר הצהריים.

 

ח"כ אריה אלדד הבטיח כי גם החלטתה המפתיעה של המשטרה לא תמנע ממתנגדי ההתנתקות להביע את מחאתם. "אם יסתבר שמונעים מאזרחי ישראל לנסוע לנתיבות ולהשתתף במחאה נגד הגירוש, נקרא לכל תושבי היישובים שמהם נמנעת יציאה לצאת ברגל וללכת על הכבישים", אמר. "אם אסור לנו לנסוע - איש לא יוכל לנסוע".

 

 

חבר הכנסת אפי איתם אמר כי "החלטת המשטרה למנוע הגעת אוטובוסים לצעדה בנתיבות היא טעות טרגית, שתסלים את המצב בשטח ותוביל לאלימות. אני קורא לכל מתנגדי ההתנתקות לצאת ברכבם הפרטי, בתחבורה הציבורית, ברכבת וברגל לעבר מחסום כיסופים. לא לחסום כבישים, לא להתעמת עם שוטרים, אלא לחתור בכל דרך להגיע לכיסופים".

 

ח"כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי התייחס ישירות לראש הממשלה והאשים אותו בחוסר דמוקרטיה. "החלטתו של אריאל שרון שלא לאפשר את הצעדה מטופשת", אמר. "שרון יוצר במו ידיו את הקיצוניים והפרובוקטורים. הוא נוהג כדיקטטור לכל דבר ואינו מאפשר לאנשים לבטא את תחושותיהם במחאה דמוקרטית".

 

פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, הביע תקווה שהחלטת המשטרה לעצור את האוטובוסים תקצין את עמדת מועצת יש"ע. לדבריו, "אני מקווה שהאסימון יירד סוף סוף לאנשי המועצה, והם יבינו שאין מקום להידברות אלא למלחמה".

 

ראשי מועצת יש"ע שוחחו בטלפון עם מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, ודרשו ממנו לחזור לסיכומים אליהם הגיעו הצדדים, ולאפשר לעשרות אלפי בני אדם להגיע לעצרת המחאה בנתיבות. ראשי יש"ע הודיעו למפכ"ל כי אם לא ייענה לבקשתם, הדבר עלול להביא לפעולות מצד קיצונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
ח"כ אלדד. מבטיח תשובה מיידית
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אבי כהן
מתנגדי ההתנתקות, אחרי הירידה מהאוטובוסים
צילום: אבי כהן
מומלצים