שתף קטע נבחר

עלו ברשת: שמרו על עצמכם

רפואה משלימה, תביעות קטנות בגדול, גריד, כשהמחשב נח, מחפשים מטפלת, מקפלים את יודה, קולות מן העבר, נופלת משמיים, איי-פוד זבוב וגם: המטבע המטייל

פייבוריט: שמרו על עצמכם

 

שימו לב למיזם הניסיוני אך מצוין הזה: Take Care (שהתרגום הכי מתאים לו הוא שמור על עצמך) הוא מרכז מידע גדול בענייני בריאות ורפואה משלימה. האתר מסמן יעד שאפתני של מפעילי האתר להתחרות בכבוד באתרים ובפורטלים הוותיקים והמובילים. מפעיליו טוענים, כי חינוך וידע בריאותי יכול לחזק את אורח החיים המונע מחלות, ולשפר מאוד את הדיאלוג שבין מטופל לרופא.

 

מבנה האתר מקורי ביותר, ותכניו מוצגים במעגלים שונים: בחירה בבעיה בריאותית אחת מתוך מאגר המידע הגדול תציג הגדרה בסיסית ותשעה פרקי משנה, המאפשרים לגולש להעמיק בנושא על-פי צרכיו (תסמינים, טיפול מקובל, שינויים נדרשים בתזונה, צמחי מרפא מומלצים, מוצרים שיכולים לסייע וכו'). באוניברסיטה המקוונת, ניתן לקרוא סקירות עומק בהיקף של ספרים מלאים על נושאים נבחרים, ולרכוש את ספרי המחקר המקוריים.

 

בפתרונות בריאות מוסברות שיטות טיפול האופייניות לרפואה המשלימה. בפרק זה ניתן לאתר גם מטפלים רלוונטיים בסביבת המגורים שלכם. האיזור מידע על מוצרים הוא למעשה שילוב של מאגר מידע על מוצרי בריאות ותוספי תזונה ביחד עם חנות מקוונת, המאפשרת לרכוש אותם בהנחה. המידע כבר קיים, אולם בשלב זה עדיין לא ניתן לרכוש את המוצרים.

במקביל, מציע האתר לגולש לציין בכנות את מצבו ב-50 נושאים שונים, ונוכח התשובות הוא מספק אבחון מיידי (ודי קרוב לאמת) על אורח החיים של ממלא השאלון. את האתר מנהלת מיכל בומפלד; על המידע הרפואי באתר אמונים פרופ' אהוד גרוסמן, ד"ר אורנה לוין וד"ר בועז גבע, והעיצוב המינימליסטי, ברוח גוגל, הוא של איתן הנדל. יפה.

 

משפטי: תביעה בקטנה

 

יוזמה יפה של כמה עורכי דין הביאה לכם את בקטנה,

מרכז מקוון למידע אודות תביעות קטנות. האתר מגיש מדריכים מקיפים למגיש התביעות הקטנות, מציע ייעוץ מקצועי של עורכי-דין (ללא תשלום), מאפשר לגולשים להעריך את סיכויי הכדאיות של הגשת תביעה קטנה או סיכויי הזכייה, וכולל דוגמאות לטפסים רלוונטיים, פסקי-דין, ודוגמאות לתביעות שנדחו או שהתקבלו בתחומים כמו ליקויי בנייה, נופש בארץ או בחול, שירות במוסכים, מוצרים פגומים ועוד. לצד אלה מדריך האתר את הגולש המתלבט באופן שבו יש לנסח תביעה, כתב הגנה או ערעור על פסקי דין שניתנו בבית-המשפט לתביעות קטנות. יפה.

 

פרויקט: גריד למען האנושות

 

טכנולוגיית גריד הוא שמה של שיטה לשיתוף משאבי רשת (מעבדים, תקשורת ומשאבי אחסון), שמאפשרת לאחד את כל יכולות המחשוב שמעמידים אנשים פרטיים וארגונים למען מטרה הומאנית מסויימת, ובכך ליצור מחשב-על וירטואלי אחד, שביכולתו לקדם מאוד חישובים במחקרים מסובכים.

 

האתר של האיגוד הישראלי לטכנולוגיית גריד, גוף ללא כוונות רווח, שמופעל במימון כמה עשרות חברות ישראליות מובילות, מאפשר ללמוד יותר על הטכנולוגיה, על האידיאולוגיה, וגם על הפרויקטים החשובים בתחום המחקר הרפואי, שבהם כל אחד מאיתנו מוזמן להשתתף (הטכנולוגיה עושה שימוש במשאבי המחשב הביתי רק כאשר אנחנו לא משתמשים בו). בין הפרויקטים: חקר הסרטן, שיפור הטיפול במלריה ושחפת, פיענוח שדרי רדיו מהחלל לאיתור חיים תבוניים ועוד.

 

אינדקס: קישורים לשואה

 

שער איכותי, המציג קישורים למאות מקורות מידע ואתרים על היבטים שונים של השואה. האתר בנוי קטיגוריות רבות, בהן אחת גדולה במיוחד על אנה פרנק, וכן גישה לאתרים המתמקדים במחנות ההשמדה השונים.

 

ילדים: דרושה מטפלת

 

העובדת הסוציאלית זיוית פולסקי-עודי יצרה אתר חדש, המאפשר לה לשדך בין משפחות המעוניינות באו-פר או במטפלת מומלצת, לבין נשים בעלות ניסיון, שמחפשות עבודה בתחום. באתר מפרסמת פולסקי-עודי גם הערות לראיון עבודה מוצלח, טיפים לבחירת מטפלת ומודעות חיפוש עבודה של נשים.

 

פורטל: רק עם אופנוע

 

פורטל האופנועים הישראלי הוא שער צנוע, המרכז למען רוכבי דו-גלגלי עשרות קישורים למקורות מידע ואתרים העוסקים בעולמו של האופנוען.

בין הקישורים בתי ספר לרכיבה, יבואנים ומשווקים, כתבות, טיולים, אביזרים, פורומים ולוחות, מגזינים

ועוד.

 

 

אוסף: קולות לאומיים

 

בית-הספרים הלאומי מאפשר לגולשים לטעום מאוצר התקליטים שבאוסף התקליטים והמידע הקולי, הידוע כפונותיקה הלאומית. האוסף עובר תהליכי שימור והמרה לפורמט דיגיטלי, ובעמוד הזה תוכלו להקשיב בעצמכם לכמה מהביצועים המקוריים של קלאסיקות ותיקות כמו יד ענוגה, כלניות, עגלה עם סוסה ועוד (שלח: אלירן כחלון).

 

תחרות: חתול היופי

 

תחרות חביבה בפורטל בעלי החיים פטקינג תעניק את הכתר של מיצי לחתול או לחתולה הנבחרים, שבעליהם יציגו אותם בגלריות המיוחדות באתר. הגולשים ידרגו אותם ויעלו את הנבחרים לשלבי הגמר, וחני נחמיאס תלווה את המועמדים ובעליהן לאורך התחרות במסגרת תוכניתה בחדר של חני. התחרות מתקיימת בשיתוף עם אגודת צער בעלי חיים,

ונועדה לפתח מודעות כלפי מצבם של חתולי הרחוב בישראל. אבל כמו כוכב נולד, גם זו הפכה לתחרות יופי.

 

 

מגזין: להיות בריא

 

אשת השיווק חנה אקרמן הקימה את להיות בריא, מעין מגזין בריאות עצמאי בעריכתה. המגזין מפרסם ומאמרים בקטיגוריות מידע עיקריות (בריאות הגבר והאשה, רפואת שיניים, תזונה ודיאטה) לצד עשרות מדריכים בקטיגוריות משנה (הריון ולידה, רפואה אסתטית, רפואת עור, ילדים ומתבגרים ועוד). הפורומים באתר מאפשרים לגולשים לשאול מומחים מנהלי מחלקות בבתי חולים שאלות בענייני בריאות ורפואה. בעתיד יאפשר האתר לגולשים הטבות והנחות, ולרופאים יציע שיטות לשיווק

עצמי מול הגולשים.האתר אסתטי ומושקע.

 

מקבץ: הצחוקיה

 

אוסף קישורי ההבל והשטות השבועי, מתנת קוראי המדור להעלאת מצב הרוח הלאומי:

 

זהירות, אני נופלת: קשקושון הפלאש הזה כבש בימים האחרונים מקום מכובד בקישורי השטות המועברים במייל.

דמות של נערת גומי בביקיני, הנופלת מהשמיים לתוך אינסוף כדורי ענק ענניים, והגולש יכול לשלוט בתנועותיה (שלחה: נועה בן שבת).

 

המטבע המטייל: קטע מתוך תוכנית טלוויזיה, ובו קוסם אקסטרימיסט בולע מטבע, ומעביר אותה מתחת לעור הזרוע. זהירות: קטע הווידאו הזה, אף שכולו אחיזת עיניים ומרמה, אינו מתאים לכל אדם, ובעיקר לא מי שנרתע ממראה של דם (שלח: דן דקל).

 

איי-פוד זבוב: סרטון שיצר אמן פוטושופ בשם סקוט קלבי, מוצג באיזור הווידאו של אתר הניו-יורק טיימס, ומגחך בגדול על הצורך של חברות גדולות למזער הכל, כולל מה שכבר קטן מספיק. כאן מציג קלבי את המוצר הבא מבית אפל - תליון איי-פוד בגודל זבוב, שמשמיע רק שיר אחד, שצריך זכוכית מגדלת כדי להפעיל אותו, ותיק גב ענק כדי לנייד את הציוד לתחזוקה שלו (שלחה: נועה בן שבת).

 

או מיי גאד, אני קני: תחת הקישור משחקים ואחרי רישום קצר, תוכלו גם אתם לייצר במו ידיכם גיבור סאותפארק בצלמכם ובדמותכם, אם כי עגלגלה יותר (שלח: איתי ג')

 

יודה מאוריגמי: וזה קובץ PDF, שמסביר בפרטים קטנים איך אפשר לקחת פיסת נייר ואחרי כמה קיפולים להעמיד על שולחן העבודה בובת נייר של מאסטר יודה ממלחמת הכוכבים (שלח: עמית פל).

 

חיות בהריון: ואם אתם בקטע של הריוניות, כאן תמצאו גלריה ענקית של נקבות בעלי חיים בהריון, על-פי השתייכותן - ממכרסמות ועד גורילות וחתולות פרא ענקיות (שלח: עמית פל).

 

עכבר שעושה מסאז': והקישור הזה יוביל אתכם למידע על מוצר חדש, רציני לגמרי, שבעודו משמש עכבר אופטי לכל דבר, הוא גם עושה מסאז'ים למשתמש. אנחנו כבר ממתינים לדבר הבא: עכבר שעושה קפה, עכבר שגוער בך כשאתה בא הביתה מאוחר, והכי חשוב: עכבר שגונח וזועק כן, כן, עוד, אתה גדול.

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עלו ברשת אתרי אינטרנט סקירה
מומלצים