שתף קטע נבחר

האוצר: אם ייחתם הסכם, תעש לא תעבור לרפאל

משרד האוצר הכין לאחרונה תוכנית לפירוק תעש והעברתה לאחריות רפאל. ואולם, השבוע הושג סיכום עקרוני בין האוצר לתעש על תוכנית הבראה והפרטת החברה. באוצר מבטיחים שאם העובדים יאפשרו להפוך את הסיכום להסכם ולהוציא אותו לפועל, תוכנית הפירוק תבוטל

משרד האוצר מוכן לוותר על הרעיון לפירוק תעש ולהעברתה לאחריות רפאל. כך נודע ל-ynet. במשרד האוצר אומרים, שאם ייחתם הסכם כולל בין משרד האוצר לתעש להבראת החברה, הרעיון יבוטל.

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, החליטו ראשי משרד האוצר לאחרונה על תוכנית, לפיה תעש תפורק ותועבר לאחריות חברת רפאל. זאת, בשל מצבה הכלכלי הקשה של תעש והתחושה ששררה באוצר, שלא ניתן להגיע להסכם להבראת החברה.

 

השבוע נקבע סיכום עקרוני בין הנהלת תעש למשרד האוצר, לפיו האוצר יעביר לתעש סיוע חירום של 270 מיליון שקל, שיאפשרו את הצלת החברה. זאת, בתנאי שהנהלת תעש וארגון עובדי תעש יסכימו לתוכנית להפרטת החברה, להעברת שתי חטיבות ממנה לרפאל, ולביצוע תוכנית הבראה מיידית לתעש, עוד לפני ההפרטה, שתכלול פיטורים של מאות עובדים וקיצוצי שכר לאחרים. הסיכום עדיין לא הפך להסכם, כיוון שארגון עובדי תעש מתנגד בחריפות להפרטה ולתוכנית ההבראה.

 

ממשרד האוצר נמסר: "אם אכן ייחתם הסכם עם תעש המבוסס על הסיכום שהושג השבוע, ועל הסכמת העובדים, חלופת פירוק תעש תהפוך למיותרת ותבוטל. במידה ותעש לא תעמוד בהתחייבויותיה בהתאם לסיכום של השבוע, תתבצע בחינה של כל החלופות".

 

בהנהלת תעש סירבו להגיב לדברים. גורם בתעש אומר: "מעולם לא היתה תוכנית כזאת, המקובלת על משרדי הביטחון והאוצר. ומראש העלאת הנושא היתה ספין תקשורתי לצורכי משא ומתן בלבד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים