שתף קטע נבחר

116 ישראלים זכו השנה בגרין קארד

הזכייה במסגרת ההגרלה השנתית המסורתית שערך משרד החוץ האמריקני. הוויזה הנכספת לארה"ב מאפשרת לזוכים בהגרלה השנתית לחיות ולעבוד בה

116 אזרחים ישראלים בני מזל זכו ב"גרין קארד" (ויזת תושב קבע) בהגרלה השנתית המסורתית שערך משרד החוץ האמריקני לשנת 2005.

 

הגרין קארד מעניק למחזיק בו את האפשרות לחיות ולעבוד בארה"ב בצורה קבועה. מחזיקי הוויזה זכאים במועד מאוחר יותר לבקש אזרחות ודרכון אמריקני.

 

בסך-הכל זכו בהגרלה 110 אלף איש מכל רחבי העולם. המספר הרב ביותר של הזוכים השנה הן אזרחים אתיופיה (6,995), ואחריהם: מצרים (6,439), ניגריה (6,191), בנגלדש (5,456), אוקראינה (5,269), פולין (3,416) ונפאל (1,934).

 

השנה נערכה הגרלת הגרין קארד באמצעות מערכת ממוחשבת, החל משלב הרישום ועד שלב משלוח הודעות הזכייה. עו"ד ליעם שוורץ, המתמחה בדיני הכניסה לארה"ב, הסביר כי הזכייה בהגרלה אינה מעניקה גרין קארד באופן אוטומטי, אלא רק את הזכות להגיש בקשה ללא צורך בחסות של מעביד או משפחה, ללא צורך בהמתנה וללא כפיפות למיכסה.

 

בין המכשולים הנפוצים ביחס לישראלים בדרך למימוש הזכייה: עבירות קודמות על חוקי ההגירה של ארה"ב, כמו שהייה בלתי חוקית, העדר תעודת בגרות, עבר פלילי או שחרור מוקדם מצה"ל. הסביבה הנפוצה ביותר לאי קבלת גרין קארד היא הצגה שגויה של המסמכים הנדרשים.

 

הזוכים יוכלו לקבל את הגרין קארד רק לאחר שיעברו ראיון אישי אצל הקונסול האמריקני, שם יצטרכו לספק הוכחות לכך שיש להם תעודת בגרות או שהם עובדים במשך שנתיים בחמש השנים האחרונות בעבודה מסודרת – ובמקצוע שמצריך הכשרה של שנתיים לפחות. כמו כן, הזוכים צריכים לעבור בדיקות גופניות, הרבה בירוקרטיה והרבה בדיקות בטחוניות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
116 ישראלים בדרך לעבודה בארה"ב
צילום: סי די בנק
מומלצים