שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רעל לכלבים המשוטטים - אכזריות או הכרח?
  במועצה המקומית הר גילה רוצים לפזר רעל סטריכנין כדי להיפטר ממכה של כלבים משוטטים, שלדבריהם מסכנים את התושבים. עמותה לזכויות בעלי חיים מאיימת לעתור לבג"ץ: "הרעל יגרום להם מוות אכזרי, יש דרכים הומניות יותר"

  במועצה המקומית הר גילה מתמודדים עם בעיה של כלבים משוטטים, ומתכוונים הבוקר (ג') לפזר רעל מסוג סטריכנין כדי להרעיל אותם.

   

  עורכי הדין דורון רדעי וניצן גדות, המייצגים את עמותת "כל החי" לזכויות בעלי החיים, אמרו ל-ynet: "אם מועצת הר גילה לא תימנע מההחלטה לפזר את הרעל, נגיש לבית המשפט בבקשה להוציא צו מניעה נגד הפעולה"

   

  לטענת השניים, כבר לפני חודשיים יצאה מועצת הר גילה בהודעה לתושבים לקשור את כלביהם, כיוון שבכוונת העירייה לפזר רעל מסביב ליישוב במטרה להמית את הכלבים המשוטטים שמגיעים לאזור. אך תושבת היישוב שראתה את מודעת האזהרה על פיזור רעל שנתלתה 48 שעות קודם הודיעה לעמותה על כך.

   

  "לפני חודשיים היה ניסיון נוסף של מועצת הר גילה להמית את הכלבים המשוטטים באמצעות הרעל ההרסני, שיגרום למותם בייסורים באכזריות, אז הם טענו שהכלבים המשוטטים מפריעים ומפזרים את צואתם ביישוב", אמרו עורכי הדין. לדבריהם, "הפעם הם הלכו בדרכים עקלקלות והוציאו אישורים מהלשכה הווטרינרית, בטענה שהכלבים מסכנים את תושבי האזור, כיוון שהם נגועים בכלבת והפחד שתושבי היישוב ידבקו במחלה. לפיכך, הצליחו הפעם להוציא אישור לפזר את הרעל, אבל לדעתנו עדיין מה שמפריע להם זו הצואה והכלבים שמסתובבים באזור".

   

  מנהל אגף התברואה של מועצת הר גילה, מאיר אלמקייס, סיפר שתופעת הכלבים המשוטטים נמשכת שנתיים, ושהמועצה מנסה להילחם בה בכל הדרכים האפשריות: "במשך שנתיים אנחנו מנסים למנוע את התופעה, כיוון שהכלבים המשוטטים הללו מגיעים מהאזורים הפתוחים המקיפים את היישוב, שהם שטחי הרשות. מדובר בכלבים משוטטים שאין עליהם פיקוח, הם לא שייכים לאף אחד, ויש סכנה שהם חולים".

   

  עורכי הדין המייצגים את העמותה אומרים על כך: "גם אם הכלבים מסכנים את התושבים, יש דרכים הומאניות יותר להביא להסגרם ואף למותם בצורה נאותה והומאנית יותר מאשר ברעל סטריכנין".

   

  "ניסינו את כל הדרכים, החל משימוש ברובה הרדמה בפיקוח של רשות שמורות הטבע ועד זריקת אבנים לעברם - אולם הם תמיד חוזרים ומסכנים את בריאות הציבור בהר גילה. יש לי במשרד מכתב של ילד בן שמונה שמתגורר ביישוב וכתב לסבתו בחו"ל על כך שלא הלך לבית הספר, כיוון שכלבים רדפו אחריו. כבר למעלה משנה וחצי שאנחנו בקשר עם הייעוץ המשפטי של צער בעלי חיים, אולם שום דבר לא עוזר. לא נותרה לנו ברירה אלא לפזר את הרעל קיבלנו לכך את האישורים המתאימים והדבר ייעשה בפיקוח מלא מחר בבוקר. בהתאם לחוק הודענו על כך 48 שעות לפני פיזור הרעל לכול התושבים על מנת שיקשרו את הכלבים שלהם. גם כינסנו את כל התושבים והסברנו להם את הצורך ואת המהות".

   

  בשבוע האחרון התבצעה פעילות מקדימה של המועצה והיא כללה פיזור אוכל לכלבים המשוטטים בשתי נקודות בישוב על מנת שאלה יתרגלו להגיע

  למקום. היום על הבוקר, בשני המוקדים הללו יהיה רעל שיביא למותם האכזרי של הכלבים המשוטטים. לטענת מועצת הר גילה, מדובר ב-8 עד 10 כלבים.

   

  בעמותת "כל החי" לא מתכוונים לוותר, ומאיימים לפנות לבית המשפט בבקשה שיוציא צו מניעה נגד הפעולה "האכזרית וחסרת ההיגיון" כדבריהם. העמותה הוסיפה שמעולם לא היתה פניה אליה בבקשה לפתוח את הבעיה, וכי אם המועצה היתה פונה אליהם - הם היו שמחים להגיש עזרה ולהביא קץ לתופעת הכלבים המשוטטים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים