שתף קטע נבחר

"חנן גולדבלט הטריד אותנו"

הן היו נערות שרצו להשתלב בעולם המשחק. כולן קיבלו מגולדבלט הצעה להצטלם עימו בסצינות מיניות, בלבוש מינימלי. אחת הצעירות: "חנן אסר עליי לספר על המתרחש. כל הגבולות נפרצו". פרקליטיו של השחקן: הטענות הן הטעייה פושעת והתגלמות הרוע. הסיפור המלא – ביום שישי במוסף "7 לילות" של "ידיעות אחרונות"

 

הן חלמו להיות שחקניות, להתפרסם ולהפוך לכוכבות. הן חשבו שאין בנות מזל מהן כשהשחקן הוותיק חנן גולדבלט הבטיח לטפח אותן באופן אישי, בביתו הפרטי. הן היו קטינות, מה שלא מנע מגולדבלט להטריד אותן מינית. שלוש נשים צעירות סיפרו לכתבת "ידיעות אחרונות" סיפור דומה. בכל שלושת המקרים שלף גולדבלט תסריט פרי עטו, שבו הופיעו סצינות מיניות, והן התבקשו להצטלם יחד איתו במיטה, בלבוש מינימלי.

 

לפני כשנה וחצי היה זה תסריט לטלנבולה שהוצע לנערה בת 17. בתסריט סופר על אלמן עשיר שמנהל רומן עם חברתו של בנו. לפני 6 שנים הציע גולדבלט לנערה אחרת, שגם היא הייתה אז בת 17, תפקיד בסידרה, שבמרכזה רומן בין עורך דין מבוגר למזכירתו הצעירה. ואילו לפני 16 שנה עבד גולדבלט עם נערה שהייתה אז בת 16 על סרט המספר את קורותיה של ילדה המפתה את אביה לקיים עימה יחסי מין. בכל המקרים ייעד לעצמו גולדבלט את התפקיד הגברי הראשי בהפקה.

 

"האודישן שלי לטלנובלה", מגלה אחת הבנות, כיום כבת 18, "היה אמור להיות סצינה שבה אני שוכבת במיטה עם חנן, לבושה בתחתונים ובחזיה בלבד, ואנחנו עושים יחד סקס". בהמשך, מספרת הצעירה, לחץ עליה גולדבלט לקיים עימו יחסי מין גם במציאות: "הוא טען שאני צריכה לשכב איתו בגלל שזה מה שיקדם אותי, ושיגרום לו לרצות לעזור לי בעתיד", מספרת הצעירה.

"התחמקתי בכל דרך כדי להימנע מלהצטלם איתו בעירום", מספרת בחורה נוספת, כיום בת 23, שנתקלה בגולדבלט לפני כשש שנים. "זה היה עקום בעיני, האיש בגיל של אבא שלי. אבל הוא לא השאיר לי שום דרך לדמיין חיים נטולי סקס בכל מה שקשור למשחק", היא אומרת.

 

גם הצעירה השלישית, כיום בת 32, לא תשכח לעולם את האירוע שהתקיים לפני 16 שנה, כאשר הייתה בעצמה בת 16. "חנן הדגיש שאסור לי לספר כלום לאף אחד, במיוחד לא להורים שלי", היא מספרת. "כשעבדנו על התסריט הוא אמר שבשביל האותנטיות אנחנו צריכים להיות עירומים. בהתחלה הוא אמר 'רק תורידי חולצה', אבל בהמשך, סביב העבודה על התסריט, נפרצו כל הגבולות. הוא עשה דברים לאט לאט ובשיטתיות".

 

עורכי דינו של גולדבלט, ששי גז, גיל דחוד וטליה גרידיש, מסרו בשמו כי "הניסיון לצייר את דמותו של מרשנו כמשדל נשים שיטתי תוך ניצול עיסוקו, הוא הטעייה פושעת והתגלמות הרוע. והכל, תוך שהוא מנפץ לרסיסים 43 שנים של משחק, בימוי, כתיבה, השתתפות במאות הצגות, תוכניות טלוויזיה, להקות בידור, לימוד משחק ועוד, שהדף קצר מלהכיל. מדובר בסיפורה של אישה כועסת ומאוכזבת אשר מסתירה את העובדה שניהלה רומן בן שנה עם מרשינו, ובהמשך יחסי חברות קרובים לאורך שנה נוספת, ומפיצה שקרים ותיאורים דמיוניים של מגעים מיניים בגיל 16. תאורים שלא היו ולא נבראו". את שני הסיפורים הנוספים מכנים עורכי הדין "שני סיפורים הזויים שנועדו להשלים את התיאור המשפיל, המבזה ומכפיש".

 

ביום ראשון פנו גולבלט ועורכי דינו לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לאסור את פרסום התחקיר במוסף "7 לילות" ביום שישי הקרוב. השופטת שרה סירוטה דחתה את בקשתם. פרקליטיו של גולדבלט טענו בפנייתם כי יש בפרסום משום לשון הרע ופגיעה בשמו הטוב ובפרנסתו, וכן אין עניין ציבורי בפרסום הכתבה, שכן לא מדובר באיש ציבור.

 

בא כוח "ידיעות אחרונות", עו"ד פז מוזר, טען כי "יש אינטרס ציבורי עליון בפרסום הדברים, בעיקר לאור העובדה כי גולדבלט משמש גם היום כמורה למשחק לבחורות צעירות, וכי הפרטים בסיפור מבוססים".

 

בנימוקיה להתרת הפרסום קבעה השופטת סירוטה, כי "ניתן להצביע על כך שאין בכוונתו של העיתון לפגוע במבקש, אלא להביא לידיעת הציבור, במיוחד לתלמידותיו של גולדבלט, את התנהלותו. משמע, שאין מניע זר העומד מאחורי הפרסום, על אף שייתכן שמי מהנשים מבקשת להזיק למבקש". השופטת סירוטה הוסיפה: "שוכנעתי כי העיתונאית ערכה בדיקה יסודית. נוכח התפקיד שממלא גולדבלט כיום, קיים עניין ציבורי בפרסום הכתבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סמדר שילוני
חנן גולדבלט
צילום: סמדר שילוני
לאתר ההטבות
מומלצים