שתף קטע נבחר

נזיפה חמורה וקנס לתת-ניצב ניסו שחם

מפקד מרחב הנגב נתפס במצלמה כשהוא אומר על מפגיני כפר מימון: "חרא עליהם, שיישרפו". היום קיבל נזיפה בתיקו האישי וקנס של שישה ימי עבודה. מועצת יש"ע בתגובה: "רוח המפקד, שרון, מחלחלת עד אחרון השוטרים וגורמת להם לחוש הכשר לכל צעד ברוטאלי כלפי מתנגדי העקירה"

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב משה קראדי, שפט היום (ד') את מפקד מרחב הנגב, תת-ניצב ניסו שחם, בגין התנהגות שאינה הולמת שוטר ונקיטת לשון גסה וגזר עליו נזיפה חמורה בתיק האישי וקנס של שישה ימי עבודה שינוכו ממשכורתו. 

 

תת-ניצב שחם נשפט בעקבות התבטאויות קשות ואלימות נגד המתנחלים במהלך הפגנת מתנגדי ההתנתקות בכפר מימון. בין היתר, אמר מפקד המרחב בתדרוך ביום השלישי לאירועים, בשל החשש שהמונים ינסו לפרוץ החוצה ולהתעמת באלימות עם שוטריו: "אני מכיר את החרדים האלה... אני רוצה מעצרים, מעצרים זה מה שישבור אותם...", "אם יהיה צריך, אז יש להכות באלות, נמוך....", "שישרפו, חרא עליהם", ו"אני לא זונה שפותחת את הרגליים... שישלמו".

 

 

בתום דיון שקיים המפכ"ל משה קראדי עם אנשי אגף משאבי אנוש במשטרה, החליט קראדי להעמיד לדין משמעתי את תת-ניצב ניסו שחם, מפקד מרחב הנגב, בעקבות התבטאויותיו נגד המתנחלים בכפר מימון. בנוסף, הוחלט לבטל את שיבוצו כמפקד גזרה בתוכנית המבצעית של המשטרה בעת ההתנתקות.

 

המפכ"ל קיים דיון עם אגף משאבי אנוש ועם היועץ המשפטי של המשטרה, לאחר שקיבל לידיו את תוצאות הבירור שערך לשחם מפקד מרחב הנגב, ניצב אורי בר-לב.

  

לאחר שסקר את מכלול הנתונים שהובאו בפניו, ביניהם את חומרת התבטאויות של שחם, תוכן סגנונו הבוטה והיותן מנוגדות למדיניות המשטרה מחד, ומנגד את טיב שירותו של תת ניצב שחם במגוון תפקידים מאידך, קיבל המפכ"ל את החלטתו. השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, אימץ את החלטת המפכ"ל. 

 

ממועצת יש"ע נמסר בתגובה להחלטת קראדי: "אין לנו עניין אישי בכל מה שקשור לתת-ניצב שחם. מועצת יש"ע בדעה שלא ייתכן שקצין בכיר כל כך במשטרה יתבטא בחופשיות מול מצלמות בצורה שהתבטא שחם, ללא האווירה הכללית השלטת במשטרה כלפי תוכנית הגירוש. ללא ספק רוח המפקד, שרון, מחלחלת עד אחרון השוטרים וגורמת להם לחוש הכשר לכל צעד ברוטאלי כלפי מתנגדי העקירה"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
תת-ניצב שחם. "חרא עליהם"
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: אחיה ראב"ד
קראדי נזף
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים