שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: Nokia 6680 ברשת אורנג'

  הנוקיה 6680 אינו עוד מכשיר דור שלישי, ומספק את יחס הביצועים לעלות הגבוה ביותר בארץ. מחירו האטרקטיבי ושירותיו הרבים הופכים אותו לטלפון הנייד החם של השוק הישראלי

  נוקיה העולמית השיקה את ה-6680 ברבעון הראשון של 2005. בישראל אנו רגילים לקבל את המכשירים בעיכוב לא קטן מתאריך השקתו העולמית, עובדה הגוזרת על המכשירים התיישנות מכאיבה. ה-6680, יש לקוות, מעיד על שינוי בתפישה השיווקית של חברת יורוקום, יבואנית נוקיה בישראל, שעשתה את מירב המאמצים להשיק את המכשיר בפרק זמן סביר לאחר ההשקה העולמית. 

   

  העיצוב

   

  נוקיה 6680 מתהדר בצורה מלבנית ומשעממת יחסית, המכשיר חסר עיצוב מיוחד

  היוצר את הכימיה הראשונית עם המשתמש. המצלמה האחורית מכוסה על ידי מכסה אקטיבי שברגע פתיחתו יפעיל את היישום. יש לציין שמכסה זה משמש גם נגד פגיעות או שריטות של עדשת המצלמה במכשיר.

   

  בצד שמאל משולב כפתור ההפעלה הקולית - פונקציה שימושית מאוד לא רק בחיוג קולי, אלא גם להפעלת יישומים באמצעות הקול האנושי.

   

  בצדו הימני נמצא כפתור ההפעלה וחריץ ההרחבה של כרטיס הזיכרון. יש לציין שניתן לשלוף את כרטיס הזיכרון תוך כדי עבודה ואין את הצורך לכבות את המכשיר ולפרק את כל הפאנל האחורי לצורך ההחלפה הפשוטה.

   

  בולט מאוד בחסרונו כפתור ייעודי המאפשר לשוחח בשיחת וידאו במכשיר. שלא כמו ב-LG ובמוטורולה בנוקיה אין מכשיר ייעודי לשיחות וידאו, וחיוג שיחה שכזאת חייב להתבצע מתוך תפריט האפשרויות של המכשיר.

   

  לוח המקשים של המכשיר נוח לעבודה מאומצת במכשיר אך יש לציין שלג'ויסטיק של המכשיר צריך מספר שעות עבודה להתרגלות.

   

  הממשק ומערכת ההפעלה

   

  הרבה אנשים סבורים כי הנוקיה 6680 מיועד לאנשי עסקים בלבד. הסיבה לכך נעוצה במכשירי הסימביאן הקודמים שנחתו בישראל (7650 ,6600 ,6630), אשר התאפיינו במחיר יקר ויכולות עסקיות בלבד. לעומתם, הנוקיה 6680 מיועד לקהל הרחב שמעוניין במכשיר בעל יכולות עיבוד מרשימות, יכולות ואיכויות נוספות שלא ניתן למצוא במכשירים אחרים, פחות מתקדמים.

   

  המכשיר פועל עם סימביאן 8, מערכת הפעלה פתוחה לה מעריצים נלהבים, בשל אפשרויות

  ההתאמה והשינוי שהיא מספקת, ומקטרגים שמתלוננים על איטיותה ביחס למערכות הפעלה אחרות. "סימביאן" אכן עובדת לאט בהשוואה למכשירים הפועלים עם מערכות הפעלה אחרות. טעינת התפריט בפעם הראשונה לאחר הפעלת המכשיר אורכת מספר שניות. אך חסרון זה מתגמד ביחס לנוחות השימוש במערכת הפעלה, המזכירה מאוד את Windows השולחנית.

   

  יש לציין שממשק המשתמש של גרפי מאוד ופשוט לשימוש, אם כי יש צורך בזמן הסתגלות לממשק לכל מי שהתוודע רק למערכות ההפעלה הסגורות של יצרניות המכשירים. הממשק מספק תחושה של מחשב כף יד או מחשב ביתי, בייחוד עם בחירת רקע, לוח צבעים וסמלים עם עיצוב מיוחד. 

   

  חוויית הדור השלישי ושיחות וידאו

   

  הנוקיה 6680 מושק בישראל לאחר שני מכשירים שלא הצליחו לחולל מהפכה בתחום הדור השלישי בישראל - שלישי ה- LG 8120I והמוטורולה E1000. לעומתם, ה-6680, הטוען לכתר מכשיר הדור השלישי הטוב בישראל, מצליח לבצע מיני מהפיכה.

   

  שיחות הווידאו במכשיר נראות איכותיות מאוד, ניתן לשלוט על מרבית מאפייני השיחה וניתן לעבור בקלות רבה בין שתי מצלמות המכשיר. ניתן לשמוע את שיחת הוידאו באמצעות הספיקר (ברירת המחדל) או באמצעות הדיבורית האישית שמגיעה בערכה או אוזניית BT שסונכרנה עם המכשיר מראש.

   

  המכשיר מצויד בפלאש LED עבור תנאי תאורה חלשים. בחזית המכשיר ישנו חיישן רגיש לתאורה החיצונית אשר מאזן את תאורת המסך על פי התאורה הסביבתית.

    

  הכניסה לפורטל הדור השלישי של חברת אורנג', OBOX LIVE, נוחה מאוד, ניתן לצפות בסרטוני הווידאו ובשידורים החיים בשני אופניים - כאשר המכשיר נמצא אופקי או באופן אנכי, כך שמתקבל מסך רחב לצפייה.

  אזהרה: השימוש בפורטל יקר ללקוחות שלא מנויים על חבילת תוכן מסוימת.

   

  מולטימדיה

   

  המכשיר מספק חוויית מולטימדיה לחובבי תחום המוזיקה והסרטים. ה-Nokia 6680 מצויד ברמקול איכותי מאוד אך קצת חלש כאשר מדובר בהאזנה למוזיקה או בשיחה במקומות הומי אדם (זוג אוזניות סטריאופוניות מצורף).

   

  בעת האזנה לשירים, לפעמים שמות השירים במכשיר מופיעים כג'יבריש. כדי לפתור בעיה זאת ניתן לשנות את שמות השירים במחשב לשפה האנגלית (סביר להניח שבעיה זו תיפתר בעדכון הגירסה הקרוב של המכשיר).

   

  המצלמה (ברזולוצייה של 1.3 מגה פיקסל) מציעה יכולות מיוחדות כגון צילום עצמי וצילום תמונות ברצף של שש תמונות בהפרש של שנייה בין כל פריים.

   

  תוכנות העריכה המשולבות במכשיר מאפשרות עריכה מושלמת (ממש כמו במחשב הביתי) של סרטוני וידאו קצרים (כולל הוספת מלל, חיתוך קטעים וכו') ואפילו עריכה ותיקון תמונות שצולמו באמצעות המצלמה הדיגיטלית שבגב המכשיר (1.3 מגה פיקסל). ניתן להוסיף לתמונות ולסרטונים מסגרות או לשתול מלל.

   

  מכשיר הנוקיה 6680 מסופק עם כרטיס זיכרון של 64MB הניתן להרחבה. מדובר בכרטיס המיוצר רק עבור מכשירי נוקיה (RS MMC זעיר למתח כפול של V3-1.8).

    

  דואר אלקטרוני ושימוש עסקי

   

  הנוקיה 6680 יודע לקבל ולשלוח דואר אלקטרוני מהמכשיר, גם בעברית. מבדיקות שערכנו מרבית הדואר הגיע כמו שצריך אך לפעמים הוצגה העברית כג'יבריש, אך ניתן לפתור בעיה זו בקלות - הסבר בפורום סלולר וגאדג'טים של ynet.

   

  פרטי הגישה של כמה ספקי אינטרנט בישראל, בהם בזק בינלאומי, ברק, 012 קווי זהב ונטוויז'ן הוגדרו מראש במכשיר, וכל מה שנותר לעשות הוא להכניס סיסמה ושם משתמש ולהתחיל לעבוד עם הדואר האלקטרוני.

    

  ניתן לפתוח קבצים מצורפים להודעות הדואר של Office ואפילו קבצי Acrobat Reader. יתרון גדול למשתמש העסקי הוא היכולת להוריד תוכנות ויישומים עסקיים מבוססי סימביאן ולהשתמש במכשיר הסלולרי כמחשב כף יד זעיר.

   

  חיבור המכשיר למחשב נייד (כמודם סלולרי) פשוט מאוד ונוח באמצעות התוכנה המצורפת למכשיר. ה-6680 משמש כמודם דור שלישי וניתן ליהנות ממהירויות גבוהות ויציבות יחסית. רצוי להתחבר לחבילת גלישה בטרם ההתחברות למחשב נייד לשם חיסכון בתעריפי הגלישה הכבדים.

   

  סינכרון המכשיר עם המחשב

   

  ניתן לסנכרן את המכשיר למחשב באמצעות תוכנת ה-PC SUIT בגירסה החדשה המצורפת למכשיר. קל לסנכרן את כל המידע מה-OUTLOOK החל מאנשי קשר כולל יומן הפגישות והמשימות בקלות יתרה. כמו כן, ניתן להעביר מולטימדיה באמצעות התוכנה.

   

  אם הורדתם או קניתם יישומים המיועדים למערכת ההפעלה "סימביאן", ניתן להתקינם באמצעות תוכנית ההתקנה ב-PC SUIT. הסנכרון עם המחשב מתבצע באמצעות כבל הנתונים המגיע בערכה מסוג DKU-2, או באמצעות מתאם BT למחשב (בדרך כלל אנו ממליצים על שיטה זו אך כיוון שיש כבל נתונים בערכה זה מייתר את השימוש בה).

   

  חידושים בתחום הסלולר

   

  הנוקיה 6680 יודע "לדבר" עם מקלדת אלחוטית בתקשורת BT, המאפשרת להקליק הודעות דואר אלקטרוני או הודעות טקסט כמו במחשב רגיל. חבל שאין עדיין מקלדת התומכת בעברית בתחום. (וחברת יורוקום כרגע לא מרימה את הכפפה ולא מתכוונת לגייר את המקלדת האגדית של נוקיה).

   

  תכונה ייחודית נוספת היא האפשרות לחבר את המצלמה הדיגיטלית המשולבת במכשיר לכל מדפסת רגילה, באמצעות כבל USB המסופק עם המכשיר או דרך תקשורת אלחוטית (BT), ולהדפיס תמונות ישירות מהמכשיר למדפסת.

    

  סוללת המכשיר- עקב אכילס

   

  הנוקיה 6680 הוא ללא ספק אחד המכשירים המרשימים יותר שבדקנו, אך אין מכשיר סלולרי מושלם (בינתיים). סוללת המכשיר בעייתית מאוד. אנשים שאוהבים לדבר הרבה או לצרוך תכנים של הדור השלישי ייאלצו לטעון את המכשיר לפחות כל ערב ולפעמים יופתעו לגלות כי הסוללה זועקת "הצילו" כבר בשעות הצהריים.

   

  הפתרון המומלץ הוא רכישת סוללה נוספת ומטען שולחני לסוללה הנוספת. אנשים שמרבים בנסיעה יכולים לרכוש גם מטען למכשיר לרכב.  

   

  יתרונות: מסך מדהים, דור שלישי בעוצמה מלאה, יכולות מולטימדיה משובחות, מגוון כלים למשתמש העסקי, מחיר אטרקטיבי.

   

  חסרונות: סוללה חלשה יחסית, מחסור בכפתור ייעודי לשיחת וידאו.

   

  השורה התחתונה: הנוקיה 6680 אינו עוד מכשיר דור שלישי, ומספק את יחס הביצועים לעלות הגבוה ביותר בישראל. מחירו האטרקטיבי ושירותיו הרבים הופכים אותו לטלפון הנייד החם של השוק הישראלי.

    

  יש לציין, כי מדובר באחת הפעמים הבודדות בהן מחיר המכשיר בארץ שווה ואף זול ממחיר המכשיר בשאר העולם. כך שסוף כל סוף הצרכן הישראלי מקבל טלפון נייד עדכני באיכות גבוהה, ובמחיר טוב. נקווה שתמחור אטרקטיבי זה יישמר לאורך זמן בכל ההשקות החדשות בישראל ולא יהיה גימיק חולף.

   

  ציון המכשיר:

   

  מפעיל: פרטנר

   

  רמת הקרינה: SAR 0.69 (מה זה?)

   

  מפרט טכני:

   

  • זכרון: כרטיס זיכרון 64MB RS-DV-MM זיכרון מורחב של 10 מגהבייט לאנשי קשר, סרטוני וידיאו, תמונות, הקלטות
   קוליות, הודעות ואפליקציות עד 250 אנשי קשר בכרטיס ה-SIM
  • צלצול: רינגטונים פוליפוניים וקבצי MP3, איכות סאונד 64 פולי, רטט להתראה שקטה או בנוסף לצלצול

  • חיוג קולי: חיוג, הקלטה ופקודות קוליות

  • הורדות: הורדת סרטוני וידאו, טפטים, משחקים, רינגטונים,טרוטונים, שירים להורדה וקריוקי

  • פונקציות מיוחדות: שירות שיחות וידיאו, תומך צפייה מיידית (Streaming), מצלמה ברזולוציה של  1.3 מגהפיקסל וידיאו וסטילס עם פלאש מובנה וזום X6, נגן מוזיקה תומך MP3, גודל צג 2.1 אינץ' ברזולוציה של  176x208 פיקסלים, עם 262 אלף צבעים, מערכת הפעלה Symbian, תמיכה ב-email מובנה עם יכולת צפייה בקבצים מצורפים, קישוריות מגוונת: כבל USB או Bluetooth, רמקול פנימי מובנה במכשיר

  • תכונות נוספות: יומן פגישות, משחקים, רשימת מטלות, שעון, שעון מעורר, מחשבון, המרת מט"ח


   

  מידות ומשקלות

  • משקל: 133 גר'

  • גובה: 109 מ"מ

  • רוחב: 55 מ"מ

  • עובי: 21 מ"מ

  • סוג סוללה: LI-ion 850 mAh

  • זמן דיבור מירבי: כ-110 דקות

  • זמן המתנה מירבי: כ-190 שעות

  • זמן טעינה: כ- 2.5 שעות

    


  הערות נוספות

   


  פורסם לראשונה 28/07/2005 14:40

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים