שתף קטע נבחר

איום קיומי ושמו יש"ע

הרסתם את הפריפריה, הפכתם אותנו למדינת עולם שלישי, הובלתם לאסון דמוגרפי. אם תנצחו עכשיו, תהיה זו תרומה נוספת שלכם לחיסול המדינה היהודית. מכתב פתוח לראשי המתנחלים

הכרזתם מלחמה על מדינת ישראל הלגיטימית. אתם מנסים לערער את הלגיטימציה של שלטון החוק, של צה"ל, של טוהר הנשק. אתם מערערים את חוסנה הלאומי של הארץ הזאת, שממילא אינו מן החזקים בכדור הארץ. זה גובל בבגידה במולדת, ועל כך אין סליחה. לא למדתם דבר מן ההיסטוריה הכללית ומן ההיסטוריה היהודית. בהזיותיכם, אתם מובילים את ישראל היקרה לחורבן נוסף במודל בר-כוכבא. 

 

אתם יודעים היטב כי אנו, היהודים, מהווים מיעוט בארץ-ישראל "השלמה", ואפילו אם נאמץ את הדו"ח הדמוגרפי השקרי של חבריכם מארצות-הברית, נהיה כאן מיעוט עוד בטרם יעבור עשור שנים. המשמעות היא שארצות העולם, ובכלל זה ארצות-הברית, יטענו שמצבנו דומה למצבה של דרום-אפריקה וכי הפתרון לארץ-ישראל הוא הפיכתה למדינה דו-לאומית. אין ספק שברור לכם, כשם שברור לי, כי פתרון כזה פירושו סוף היישות היהודית באזור מטורף זה של העולם. התעלמותכם מעובדה מרכזית זו היא פשע. וכל הצעותיכם להעביר את ערביי פלסטין לירדן או לסיני הן אוויליות, ואני בטוח שגם אתם בעצמכם אינכם מאמינים שהן ישימות כלל.

 

לכן, ההתנתקות היא סם חיים למדינת ישראל היהודית והדמוקטית. רובו של עם ישראל, ואתם בתוכו, יודעים זאת. אין צורך במשאלים או בדחיות ציניות של ביצוע ההתנתקות החיונית ושל הסרת 24 יישובים מיותרים כרגע ובשלב השני - כ-40 נוספים. את עשרות המאחזים הלא חוקיים - שממילא יש להסירם ואשר בגינם אנו צפויים לשלם מחיר יקר, כי וושינגטון לא סולחת למשקרים - אני כלל לא סופר. כמו כולנו, גם אתם יודעים כי הסיבה העיקרית להתנתקות אינה הטרור. הטרור היה, הווה וימשיך להיות ללא כל קשר אליה. אבל ההתנתקות תנצח ותחזיר את השפיות למדינת ישראל. צר לי על האנשים שיצטרכו לשלם בפרידה מיישוביהם ובתיהם, משום שהולכו שולל: בשלב זה מדובר ב-8,000 תושבי גוש קטיף ובשלבים השני והשלישי - ב-60,000 תושבים מיש"ע. אבל 320,000 מתיישבים יישארו ביישוביהם ובבתיהם, אם אתם תתעשתו.  

 

הנגב בכי רע, הגליל ננטש, אסון בירושלים 

 

הגדר מונעת כניסתם של מתאבדים לתחומי מדינת ישראל ומקטינה את החיכוך בינינו לבין הפלסטינים. אך קודם כל, היא קובעת את גבולות המדינה היהודית. אתם, יותר ממרבית אזרחי ישראל, יודעים כי תוואי הגדר מכליל 80% מתושבי יש"ע בתחומי מדינת ישראל, בהסכמה שבשתיקה של ארצות-הברית. זהו הישג גדול, שעוד עלול להישמט לנו בגללכם. מלחמתכם למען חבל קטיף ולמען ההתיישבות מעבר לקו ההפרדה היא עקרה וחסרת תועלת. ישראל תצטרך להיפרד משטחי יו"ש אשר מעבר לגדר ההפרדה, זה ברור לכל מי שעיניו בראשו ואשר גם האזין לדברי קונדוליזה רייס ויועצי הנשיא האמריקני. אלא שבינתיים עולה לנו מלחמתכם הזו במחירים נוראים. קודם כל בקריסת הפריפריה של מדינת ישראל.

 

הנגב בכי רע, הן מבחינת מצב תושביו והן מבחינה אסטרטגית. בגללכם אין המדינה מתפנה לפתור שם את הבעיות ואנו עלולים להגיע לנקודת אל חזור. גם הגליל ננטש מיהודים, ואין מי ששם ליבו לכך, שהרי תשומת הלב הלאומית נתונה ל-8,000 תושבי חבל קטיף, לרבני יש"ע שנעשו לנו אסטרטגים ולפינוי חסימות בכבישים. הלא ידוע לכם כי בלי פריפריה, תישאר לנו רק מדינת גוש דן, וימיה של זו יהיו ספורים. אתם אחראים ישירות לתהליך הזה. המחיר הנורא ביותר, הגובל באסון, הוא אובדן ירושלים. הדיבורים שלכם על כך שירושלים מצויה בראש מעיניכם, ועל העיר "אשר חוברה לה יחדיו" הם מלל חסר כיסוי. העיר הולכת ונשמטת מידינו, ואתם האשמים העיקריים גם בכך. החילונים עוזבים את ירושלים לכוון מבשרת, מודיעין ותל-אביב, ואת תושבי ירושלים הנאמנים לכם אתם שולחים לשטחים.  

 

אתם אחראים גם להפיכתה של ישראל למדינת עולם שלישי: התשתיות קורסות, משום שאתם סללתם יותר מאלף קילומטרים של כבישים עוקפים ועקרים בשטחי הגדה. במקום הקצאת כספים לחינוך, לתרבות, להתפלת מים ולאיכות סביבה, מסייעת לכם המדינה להרוס כל חלקה יפה בארץ-ישראל. ראו מה עוללתם ליער הר חומה, ליערות ממזרח לירושלים בואכה יריחו, לאזור איתמר ועלי ועוד ועוד. אתם נתתם לבנייה הבלתי חוקית לגיטימציה בפרהסיה, וכולנו משלמים ונשלם על כך. אתם הוכחתם כי בנייה בלתי חוקית אינה מתרחשת רק במגזר ישראלי אחד. אם לא די בכך, הנה, בחודשים האחרונים, אתם מצהירים בלי בושה כי תפגעו בכלכלת המדינה וכי תהרסו תשתיות. אצל אנשיכם הפכה האלימות לדרך חיים - פגיעה במכוניות הנושאות סרטים כחולים ופגיעה פיזית במי שאינו מסכים עמכם (הלינץ' המתועד במואסי הוא כנראה רק דוגמה קטנה למה שמתרחש והתרחש במשך שנים מעבר לקו הירוק).

 

עוד ניצחון כזה - ואבדנו

 

אתם מנכסים לעצמכם את אהבת הארץ ואהבת שמיים, אך במציאות עושים את ההיפך: אתם מובילים את כולנו - ביודעין -  לאסון נורא, וכל זאת למה? כדי להגן על קומץ אנשים שטעו, הטעו ועשו במשך שנים מעשים קשים. האמת העצובה היא שאתם יודעים את הכל. אבל מדינת ישראל ועתידה אינם עומדים לנגד עיניכם כרגע, שכן אתם עסוקים במלחמת הישרדות אישית בלבד. ברור לכם כי השליחות הלאומית הכוזבת, אותה הובלתם במשך כ-35 שנים, ואשר עלתה למדינת ישראל בדם רב, בנזק אדיר לאזורי הפריפריה ובמיליארדים רבים של דולרים - עומדת לפני התרסקות. לפתע מסתבר כי אנו מתקרבים לקץ עידן האנרכיה שלכם, ויותר מכך: אתם תידרשו לתת את הדין הציבורי בפני הקהל שלכם, בפני אזרחי ישראל ובפני העם היהודי כולו. משום כך, מדינת ישראל אינה מעניינת אתכם בימים אלה, ואתם מוכנים להקריבה על מזבח האגו שלכם.

 

ושאלה אחת לסיום: האם נתתם דעתכם לאפשרות שאתם תנצחו את שלטון החוק ותמנעו את ההתנתקות? האם נתתם דעתכם לשאלה כיצד עלול "ניצחון" כזה להשפיע על הדמוקרטיה, על שלטון החוק, על דעת הקהל הבינלאומית וארצות-הברית בראשה? האם חשבתם מה יקרה בישראל יממה לאחר ניצחון שכזה? הלא אותו ניצחון יהווה תרומה נוספת שלכם בכיוון לחיסולה של ישראל. אתם יודעים את זה ולא אכפת לכם, חבורה אגואיסטית המנהלת מלחמת קיום אישית.  

 

הובלתם עדר שלם לשום מקום, וכיום אין לכם אומץ להודות בכך ולהיעלם מעל במת ההיסטוריה הישראלית. אתם הטועים, המטעים והמסוכנים לקיומה של מדינת ישראל. ההתנתקות היא סם החיים של ישראל והיא תבוצע ותחזיר אותה לשפיות. אי-התנתקות פירושה חורבנה של ישראל היהודית והדמוקרטית, והרבה יותר מהר מכפי שאתם משערים.   

 

פרופ' ארנון סופר, גיאוגרף וחוקר דמוגרפיה, ראש הקתדרה לגיאו-אסטרטגיה באוניברסיטה חיפה

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים