שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ושוב: מועדון הסיטי הול על סף סגירה

  כבר שלושה שבועות שהמועדון האלטרנטיבי המוביל בצפון סגור בעקבות צו בית משפט. הבעלים שלומי מנגר: "נשבר לי". המשטרה: "הוא חיב לעמוד בדרישות הבטיחות"

  שנים ארוכות מנהל שלומי מנגר, מייסד ומנהל מועדון ה"סיטי הול" בחיפה, מאבק הישרדות מול הרשויות המפקחות. לפני שנתיים איים על המועדון צו סגירה לאחר שהמועדון לא עמד בדרישות הרשיון של מכבי האש, אך ברגע האחרון הגיעו הצדדים לפשרה ולמקום ניתנה אורכה של שנה להתקנת מערכת כיבוי חדשה כנדרש. היום, שלושה שבועות לאחר שבית המשפט הורה על סגירת המקום בשל אי עמידה בדרישות התקנים, המועדון עומד סגור ומסוגר וככל הנראה הפעם זה לתמיד.

   

  "הציבו לנו דרישות בלתי אפשריות בעלויות לא הגיוניות בכוונה בכדי להקשות עלינו", אומר מנגר, "אני לא 'האומן 17' שמתפאר בהישגיו הכלכליים המופלאים, אני אדם צנוע וזה עסק צנוע שעובד על קהל קטן. רוב הכסף הולך להופעות ותרבות, וזה לא יעזור, לא עושה כסף. בשנה שעברה, בעקבות התערבות של פוליטיקאים הצלחנו לדחות את רוע הגזירה, אבל כעת לצד דרישות מכבי האש אנחנו נדרשים לעמוד בכל מיני תכתיבים שנולדו כתוצאה מגל האלימות שפקד את החברה הישראלית".

   

  ואלה הדרישות לפי מנגר: "לפני חודשיים דרשו מאתנו דרישה מטורפת למגן את המועדון עם מערכת של 14 מצלמות במעגל סגור, שער מגנומטר והגדלה משמעותית של מספר השומרים. זה כיסוי תחת של משטרת ישראל וזה לא פחות מאבסורדי. על 200 איש שמבלים אצלי ומשאירים בערב 6,000 שקל, אני נדרש ל-12 שומרים שעלותם כמעט 4,000 שקל וזה בלי לדבר על הוצאות. חוץ מזה דורשים ממני להקים חניון ל-180 מכוניות, איך אני אמור להתקיים? אני לא מדבר על להרוויח כסף אלא על להתפרנס בכבוד. אין לי סיכוי".

   

  מנגר מתריע כי מדיניות המועדונים שמנהיגה המשטרה תוביל בסופו של דבר לקריסת הענף. "היום זה הסיטי הול ומחר ייסגרו מועדונים אחרים. המשטרה מסלקת מהענף אנשים טובים שאין להם שום דרך לעמוד בדרישות ומי שיבוא במקומם זה אנשי עולם תחתון ופושעים". מנגר אומר כי הוא מיואש: "20 שנה אני בביזנס. התחלנו במועדון 'העיר השנייה' ועברנו לפני 10 שנים ל'סיטי הול'. נאבקתי בשיניים אבל לא הותירו לי ברירה. העסק סגור ומקופל. אני יותר מהרמתי ידיים, אני כועס וממורמר, אין לי יותר כוח. חטפנו מכה אחר מכה זה התחיל בשנת 2001 עם פרסום על מחבל שהיה בדרך מבקעה אל גרביה להתפוצץ אצלנו שהפך לנו את העסקים לשחורים ועד היום אני גורר גרעונות וזה המשיך עם כל מיני דרישות לא הגיוניות. אני רק בנאדם ויש לי בבית שני ילדים לפרנס. בשלב הזה אני עסוק בלהציל את החיים שלי".

   

  "לא מדובר בגחמות"

   

  מפקד תחנת המשטרה בחיפה נצ"מ ניר מריאש אומר בתגובה: "אני לא מופתע מהתגובות, בדיוק בגלל התגובות האלה הוא נסגר. במשך השנה האחרונה נדרש ה'סיטי הול' לעמוד במספר דרישות בטיחות סטנדרטיות אבל במקום ליישם אותן בחר בעל המועדון ללכת נגדנו ולהשקיע בקמפיין תקשורתי. כל המועדונים נדרשים לעמוד בדרישות סף ואם הם לא עומדים בתקן, הם נסגרים. בניגוד לנטען לא מדובר בגחמות אלא בחוק. המשטרה לא מתפשרת בנושא בטיחות, מדובר בחיי אדם. נתנו לשלומי מנגר מספר ארכות, אך הדרישות עדיין לא יושמו בצורה מזלזלת. אין לנו שום כוונה לגרום לקריסה כלכלית של מועדונים, אבל השיקול הכלכלי לא יכול לעמוד מול חיי אדם. אם נושא הבטיחות היה תלוי בבעלי העסקים אני מניח שהרף הבטיחותי היה נמוך בהרבה".

   

  מריאש מדגיש: "הסיטי הול הוא מועדון טוב שעד כה לא היו לנו בעיות איתו למעט בנושא הבטיחות. מגיעה אליו אוכלוסיה טובה ולא היו בו מקרי אלימות אבל אנחנו לא צריכים לחכות שזה יקרה ואנשים, חס וחלילה ייפגעו שם. אנחנו מנסים למנוע את הדברים לפני שהם קורים".

   

  דובר עיריית חיפה, צחי טרנו, מסר בתגובה: "עיריית חיפה וראש העיר באופן אישי קידם ועודד את המועדון שמהווה מקור בידור ובילוי עבור בני נוער וצעירים. את מועדון הסיטי הול פוקדים מאות רבים של בני נוער הבאים להופעות ועל כן דרישת הסף היא כי המקום יעמוד בכל דרישות הבטיחות של המשטרה ושל כיבוי האש. עיריית חיפה והעומד בראשה יעשו הכל על מנת לנסות ולגשר בין בעלי המועדון למשטרה ובימים הקרובים תיערך פגישה בנושא".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלעד גרשגורן
  הופעה של להקת אורפנד לנד בסיטי הול
  צילום: אלעד גרשגורן
  לאתר ההטבות
  מומלצים