שתף קטע נבחר

פסק הלכה: סייעתם לפינוי? אל תתפלאו אם תסבלו מסרטן

הרב משה צוריאל, לשעבר מראשי ישיבת "שעלבים" מאיים ב"מכות משמיים" על השוטרים והחיילים שישתתפו בפינוי: "כל מי שיסייע לגירוש - שלא יתפלא אם יסבול ממחלה ממארת או מתאונת דרכים קטלנית"

עוד ניסיון לאיים על השוטרים והחיילים: "מי שייתן ידו לגירוש ייענש מהשמים. כל מי שנותן יד לסייע בגירוש... כעבור כמה שנים אם יסבול ממחלה ממארת או מתאונת דרכים קטלנית וכיוצא בזה, ידעו כולם מהיכן זה בא לו". כך קובע בפסק הלכה שפירסם הערב (א') הרב משה צוריאל, לשעבר מראשי ישיבת "שעלבים".

 

 

הרב צוריאל, שהוא גם מחבר הספר "אוצרות הרב קוק", ונחשב למקובל בקרב הציבור החרדי-לאומי, כותב בין היתר בפסק ההלכה: "אל אחי שהם חיילי צה"ל ואל אחי שוטרי משטרת ישראל. מתוך אהבתי אליכם באתי בזה להציל אתכם ממכשול חמור על פי ספר 'שולחן ערוך'. אסור למסור כספו של ישראל לידי אומות העולם וכל העושה זאת, אין לו חלק לעולם הבא. מדברים הללו אם כבר רואים כי החטא נורא ואיום, יותר מזה הרמב"ם פוסק 'שהמוסר' ממון של ישראל לידי הגויים, יצא מכלל ישראל.

 

"ואמנם הפוסק המפורסם 'חזון איש' מודיע שאסור לשום יהודי לפגוע פיזית ב'מוסר' כזה. אבל ברור כי עונשו מן השמיים נשאר בתוקפו. ועל פי הגמרא בכתובות, אמנם נכון שבזמן הזה בית דין לא הורג, אפילו מן השמיים 'ידאגו לכך' שהפושע הזה יבוא על עונשו. כלומר, כל מי שנותן יד לסייע בגירוש המתנחלים מבתיהם ואדמותיהם ולמסירת רכושם לגויים, כעבור כמה שנים אם יסבול ממחלה ממארת או מתאונת דרכים קטלנית וכיוצא בזה, ידעו כולם מהיכן זה בא לו. כי אמנם ידי אדם אינם מענישים, אבל ה' כן מעניש".

 

עוד נכתב: "לגבי חטא מחפיר זה, זה לא משנה אם, בלי שיתוף פעולה מצדכם המעשה הרע בין כך או כך יתבצע כי אמרו בגמרא שהנטפל לעוברי עבירה יקבל עונש כמותם. לדוגמא, שני עדים הזוממים עדות שקר נגד מישהו וכאשר מצטרף אליהם עד שלישי, הוא לא יוכל להתנקות כי גם בלעדיו היו מצערים לנתבע. אלא הוא יקבל בדיוק אותו עונש קשה כמו שני העדים המרכזיים".

 

"אפשר שרבנים קיבלו טובת הנאה מהשלטונות"

 

הרב צוריאל תוקף גם רבנים שמתירים פעולה כזו: " אני מבקש מכם, אחים אהובים, שלא תלכו שולל אחרי דברי כמה רבנים וראשי ישיבות ה'מתירים' לכם מעשה עקירה זה. אפשר שזה מפני 'טובת הנאה' שלהם מהשלטונות או מפני לחץ או פחד מהממונים עליהם... לכן אני קורא לכם (בין דתי ובין חילוני) להגיד למפקד 'אני פשוט לא מסוגל לעשות את זה' ולעשות כל מאמץ לא להיות שם ביום הפינוי. גם פשוט שכל חולה או לא חש בטוב יכול להשיג 'פטור' מהמבצע. אבל גם אם יפוטר האדם, או ישב במאסר, יזכה בגלל זה לשכר בעולם הזה ובעולם הבא על שהיה נאמן ליהדותו".

 

לדבריו, "כל המסייע ידי עוברי עבירה, ישתתף בעונש החמור של 'מסירת' ישראל בידי האויב וזה לא משנה אם הוא רב או חבר כנסת, או עיתונאי, או משפטן או חייל או שוטר. דעו נא, אחיי, אם לא אהבתי אליכם ורצוני להציל אתכם מן העונש הגדול, לא הייתי פונה אליכם ולא הייתי מעז מפני חשש 'להסתבך' עם השלטונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הכוחות בכפר מימון (ארכיון)
צילום: איי פי
(ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים