שתף קטע נבחר

ערוץ חשאי: רבנים דרשו מלבני "צלמים לתיעוד הפינוי"

שרת המשפטים נפגשה אמש עם רבנים מובילים בימין בניסיון להגיע להבנות על מחאה לא אלימה. אחד המשתתפים בפגישה, הרב אלנקווה מגוש קטיף אמר ל-ynet: "רוצים שנשמש חיץ בין המשטרה למתנחלים. אך אנו חוששים מאלימות השוטרים ודורשים שיוצבו צלמים כדי לתעד את הפינוי"

ערוץ חשאי של ראש הממשלה שרון עם רבנים: שרת המשפטים ציפי לבני ומזכיר הממשלה ישראל מימון נפגשו אמש (א') עם רבנים בעלי השפעה בימין - הרב יוסף אלנקווה מגוש קטיף, ורב העיר צפת, שמואל אליהו, בנו של הרב הראשי לשעבר מרדכי אליהו. זאת, בניסיון להגיע להבנות בדבר אופי ההתנגדות של המתנחלים וכן ליצור ערוץ הידברות פתוח במקרה של הסלמה.

 

הרב אלנקווה אמר ל-ynet כי "מדובר בפגישה מכרעת בסדרת פגישות שקיימנו עם גורמי הממשלה. מטרות הפגישה הן שאנו נשמש חיץ בין המשטרה למתנחלים. בניגוד למה שהממשלה חושבת, אנו צריכים לשמור על השוטרים יותר מאשר על המתנחלים כדי שאלה לא יתפרעו. הם מפחדים ממתנחלים אלימים, אנו מפחדים ממשטרה אלימה. לצערי, לא כל שוטר מכה אבל כל מי שמכה - הוא שוטר. דרשנו משרת המשפטים שתנתק את השוטרים מכל פעילות פינוי וכך תמנע כל אלימות והיא השיבה לצערי כי הדבר לא אפשרי".

 

לדבריו, "עוד דרשנו בפניה כי יוצבו אנשי תקשורת וצלמים שיבחרו במכרז ואלה יצטרפו לכל צוות פינוי כדי שיתעדו את הפינוי וכך יחששו השוטרים מלנקוט באלימות".

 

הרב אלנקווה קורא גם ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, "לעשות כמה לילות במחסום כיסופים כדי שילמד מקרוב על אלימות המשטרה כלפי תושבי גוש קטיף".

 

בפגישה השתתפו גם הרב אלישע וישליצקי, והרב שלמה בן אליהו. הפגישה נערכה כהמשך לנסיונות מגע של הממשלה עם רבנים מובילים שישמשו בעת הפינוי גורמים ממתנים. בשבוע שעבר אף הגיע לגוש קטיף רב הראשי הספרדי, שלמה עמאר, ונפגש בעניין עם הרב שמואל טל, ראש ישיבת תורת החיים בנווה דקלים, ישיבה הנחשבת לקיצונית שכוחות הביטחון סימנו אותה כמעוז שעלול להתנגד בכוח לפינוי.

 

אלנקווה אמר היום כי שוחח בעניין עם הרב טל, וזה מצדו הסביר לתלמידיו כי "יש להיאבק בכל תוקף בפינוי, אבל ללא אלימות".

 

ל-ynet נודע עוד שללשכת ראש הממשלה הועברה רשימה של רבנים מובילים מחוץ לגוש קטיף,  להם השפעה על אוכלוסיית המתנחלים, בעיקר אלו שהסתננו מיהודה ושומרון לגוש קטיף. זאת, בניסיון ליצור ערוץ הידברות נוסף. הרשימה הועברה לעיונם של גורמי ביטחון שאמורים לאשר את כניסתם של הרבנים לשטח לקראת הפינוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
לבני ושרון. "דרישה שישמשו חיץ"
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: גדי קבלו
הרב אלנקווה. פגישה מכרעת
צילום: גדי קבלו
צילום: אביהו שפירא
אחד המשתתפים, הרב שמואל אליהו
צילום: אביהו שפירא
מומלצים