שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  חבר פרלמנט בריטי: "זרים אונסים את ירושלים"

  בוש ובלייר? טרוריסטים. ירושלים ובגדד? בנות האיסלאם היפות הנאנסות על ידי זרים. לוחמי הג'יהאד בעיראק? מגיני העולם. הפרלמנטר הבריטי ג'ורג' גאלאווי העניק סדרת ראיונות לתחנות הערביות - ולא בחל באמירות קיצוניות. ראש אגודת ידידי ישראל בבריטניה: גאלאווי הוא אדם מסוכן מאוד שמשמיע דברי הסתה

  הסתה נגד ישראל, ארה"ב ובריטניה בפריים-טיים הערבי: חבר הפרלמנט הבריטי, ג'ורג' גלאווי, הגיע לביקור בסוריה והעניק סדרת ראיונות לתחנות הערביות, שם תיאר את ירושלים כעיר ה"נאנסת על ידי זרים". גאלאווי, מנהיג מפלגת ה-Respect בבריטניה, נחשב למנהיג קיצוני. מפלגתו התנגדה נחרצות למלחמה בעיראק ומבוססת על ברית בין עובדים סוציאליסטים לזרוע של האחים המוסלמים. 

   

  ירושלים ובגדד "משוועות לעזרה", אמר גאלאווי בראיונותיו והוסיף כי לוחמי הג'יהאד בעיראק "מגינים על העולם הערבי כולו". הראיונות תורגמו על ידי מכון ממר"י.

   

  וזו לשון הראיון: "שתיים מבנותיכם היפות ביותר נמצאות בידי זרים - ירושלים ובגדד", אמר גאלווי לטלוויזיה הסורית. "הזרים עושים בבנותיכם כרצונם. הבנות קוראות לעזרה והעולם הערבי שותק. חלק ממנו משתף פעולה עם אונס של שתי הבנות הערביות הללו. למה? כי הם חלשים ומושחתים מכדי שיוכלו לעשות דבר".

   

  באותו יום ממש שוחח גאלאווי גם עם תחנת הטלוויזיה הלווינית בקטאר, אל ג'זירה. "הדבר התחיל כמשאלת כוח אמריקני להטיל טרור על העולם, או כמו ששרון היה אומר זאת - 'להטיל טררררור'", ניסה גאלווי לחקות את מבטאו הישראלי של ראש הממשלה שרון. "אך למעשה הדבר הוביל להיפך הגמור. הם יכולים לשלוט על השמיים, אבל רק אם הם לא מתקרבים לטווח ה-RPG. הם לא יכולים לשלוט שליטה מלאה אפילו על רחוב אחד בכל חלקיה של עיראק הכבושה, אפילו לא רחוב אחד. שום רחוב בשום מקום. העיראקים המסכנים הללו – עם זועם, מסמן את נוכחותו בערים ובעיירות ב-145 מבצעים צבאיים מדי יום - באמצעות סנדלים, קלצ'ניקוב וכלי הנשק הבסיסיים ביותר. המבצעים הללו הפכו את המדינה לבלתי ניתנת לשליטה על ידי אלה שכבשו אותה".

   

  בוש ובלייר - טרוריסטים

   

  גלאווי טוען שאנשי הג'יהאד בעיראק מנצחים ונלחמים עבור "כל ארצות ערב". הוא תיאר את ממשלת עיראק הנבחרת כ"בובה על חוט". "אמריקה מפסידה במלחמה בעיראק, ואפילו האמריקנים מודים בכך עתה. גם ממשלת הבובות והמשטר בבגדד יודעים זאת. ראש ממשלת הבובות הקודם, עלאווי, הודה בכך שלוש פעמים בחודש האחרון... ההתנגדות מתחזקת מדי יום והכובש, בריטניה ואמריקה, הולך ונחלש מדי יום. לכן, ניתן לומר בכנות שההתנגדות העיראקית אינה רק מגינה על עיראק. היא מגינה על כל עמי ערב והיא מגינה על כל עמי העולם מפני ההגמוניה האמריקנית".

   

  גלאווי תיאר את ראש ממשלתו, טוני בלייר, ואת עמיתו האמריקני, הנשיא ג'ורג' בוש, כטרוריסטים, ואמר כי "לא המוסלמים הם הטרוריסטים. הטרוריסטים הגדולים ביותר הם בוש, בלייר, ברלוסקוני ואזנר (ראש ממשלת ספרד), אך זו בהחלט אינה התנגשות תרבויות, לג'ורג' בוש אין שום זיקה לתרבות, הוא לא מייצג שום דבר תרבותי".

   

  רוני פרייזר, ראש קבוצת ידידי ישראל באקדמיה הבריטית, גינה את נאומו של גאלאווי ואמר כי מדובר בדוגמה להסתה ההרסנית שמוסיפה למתח הקיים כבר בבריטניה. "אני מזועזע מהדברים", אמר פרייזר. "גאלאווי הוא אדם מסוכן מאוד שמשמיע דברי הסתה נגד בריטניה, אמריקה וישראל. ההערות האלה יישמעו בבריטניה על ידי קבוצות אסלאמיות קיצוניות שישתמשו בהן". פרייזר הוסיף כי גאלאווי "ודאי לא מבין דבר בהיסטוריה, מכיוון שיהודים, נוצרים ומוסלמים היו כולם בירושלים תקופה ארוכה יחד".

   

  צילום וידאו באדיבות מכון ממר"י
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים צח
  "נאנסת". ירושלים
  צילום: חיים צח
  צילום: רויטרס
  בנותיה היפות של האיסלאם. פיגוע בבגדד
  צילום: רויטרס
  מומלצים