שתף קטע נבחר

עלו ברשת: רדיו בלה-בלה

זה אינטרנט? זה רדיו, ריו דה ז'נרו בתלת מימד, זהירות בדרכים, מה המצב בעסק, קוזו ומכונת הסנדביצ'ים, התינוק חוזר, וגם: משחק המלצרית

פייבוריט: רדיו בלה-בלה

 

מישהו צריך לומר את זה בקול רם: הרדיו באינטרנט הישראלי מרים ראש. כאשר גם אתרים פרטיים ופרימיטיביים שמקימי בני 12 דוברי HTML משלבים רדיו כמאפיין עיקרי באתר שלהם - כבר אי אפשר להתייחס אליו כאל מהלכים ניסיוניים, אלא כאל עולם תוכן, שהולך והופך ללגיטימי וסטנדרטי גם במחוזות השמרניים ביותר ברשת.

 

אם תרשו לנו להתנבא, בשנה-שנתיים הבאות יוסיפו אתרים רבים פונקציות חדשות שימרכזו עוד יותר את מקומו של הרדיו המקוון ברשת העברית. למי שלא כל כך מכיר, הנה כמה כתובות רלוונטיות למתחילים, וכמה קישורי רדיו, שבשום דרך אחרת לא הייתם נתקלים בהם.

 

רק סטודנטים: אולי גולת הכותרת בפעילותו של הרדיו העברי ברשת היא קול הקמפוס - תחנת רדיו ותיקה, המופעלת בידי סטודנטים בלבד ומשודרת באפיק 106FM מאולפן סופר משוכלל ומושקע במכללה למינהל בתל אביב.

האתר היפהפה הוא מעין נגן גדול, שניתן לשנות את צבעיו ועיצובו, הוא משדר 24 שעות ביממה (אף שהתחנה עצמה מפנה את התדר לשידורי תחנות סטודנטים אחרות), וכלול בפורטל הרדיו של yes ובקרוב גם בהוט.

 

האתר עולה בערכו בהרבה על השידורים הרגילים של התחנה. מצלמת רשת הממוקמת באולפן הרדיו מציגה את השדרנים ואת ההתרחשויות (טוב במיוחד למקרים של אירוחים וראיונות בשידור חי). כל שדרן מפרסם את רשימת ההשמעה של תוכניותיו באתר, ומאפשר כך למאזינים לברר מידע נוסף על שירים שאהבו. האתר כולל גם לוח שידורים, כתבות, מאמרים, המלצות על אירועים וביקורות, מאגר של ביקורות על אלבומים שנכתבו בידי שדרני התחנה, וגם כרטיסי מידע אישיים על השדרנים עצמם. יופי של אתר. 

 

מדריך הרדיו: לינק להודעה בפורום הרדיו של גל"צ, שאינו אלא מדריך מקיף לכתובות של כל תחנות הרדיו הישראליות ברשת, כולל אלה של רשות השידור והרשות השנייה. את המדריך יצר אלעד מקנדה, מנהל הפורום ב-SNM.

 

רדיו היסטרי: אותו אלעד, מנהל פורום הרדיו של גל"צ, יצר למענכם את אחד המקבצים המצחיקים והמרגשים שתמצאו ברשת - קטעי אודיו שמציגים רגעים למזכרת בתולדות גל"צ בשנים האחרונות: אירועים דביליים, טעויות, תקלות, דאחקות, ובעיקר שיאי מבוכה שלא ייאמנו (אך גם קורעים מצחוק: אל תחמיצו את מהדורת החדשות הכי מופרכת ששודרה כאן מאז ומעולם, תחת הכותרת "עירא נכטיגל במהדורה שלא נשמעה כמותה אי פעם ברדיו הישראלי"). מומלץ בחום להקשיב לכל הלינקים.

 

עוד רדיו עברי: מדריך קטן ופרטי לתחנות רדיו עבריות ברשת, ולאתרים של גופים קטנים (בעיקר בתי ספר ומרכזים קהילתיים), המפעילים גם תחנות רדיו.

 

נוסטלגיה רדיופונית: אתר מוזר, פרימיטיבי, כמעט נטוש ולא מתוחזק מזה זמן, המכנה עצמו האתר לנוסטלגיה רדיופונית בישראל. הוא מציג עשרות קבצי קול להורדה ולהשמעה של תוכניות ואירועים מעניינים ברדיו הישראלי. האתר מביא קטעים לא ממוינים של תקלות משעשעות, פרידות בשידור חי של שדרני גל"צ שסיימו את שירותם הסדיר, פתיחים לתוכניות, אותות סיום, וגם שידורים היסטוריים, בהם השידור המצמרר עם היוודע דבר הירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין.

 

משחק: אני זהיר בכביש

 

יוזמה מפתיעה ומעניינת של איגוד יבואני הרכב, שקולו לא ממש נשמע עד כה בתחום המאבק בתאונות הדרכים, הביאה לרשת את "בטיחות מעולם אחר" - אתר משחק חדש ונושא פרסים לילדים, המעודד תרבות דרכים מתוקנת. המשחק מטמיע ערכי זהירות וכללי בטיחות בדרכים, והוא מיועד להולכי רגל ורוכבי אופניים מכיתה ד' עד ו'. הילדים נדרשים להתמודד עם מצבי כביש שונים, ולהתקדם בשלבים על מנת לזכות במדליות השתתפות ובפרסים. בימי חופשת הקיץ המשחק פתוח להתנסות של כלל הגולשים, אולם בספטמבר, עם תחילת שנת הלימודים, כבר יוכלו ילדים להתחרות במסגרתו על הפרסים הגדולים. יפה.

 

ילדים: קוראים עולם

 

יוחנן דביר הוא חקלאי ומהנדס מקיבוץ להבות הבשן שברמת הגולן, יליד פולין, פליט גטו ורשה וניצול שואה. דביר הוא גם אביו של חייל הנחל אסא דביר, שנפל בספטמבר 1975 ברמת הגולן, ולו מוקדשת פעילותו של האב בכל תחום. בעשורים האחרונים פירסם דביר יותר מ-20 ספרים בתחומים שונים,

אולם כעת הוא משקיע את כשרונו וזמנו באתר הפרטי שלו "אני קורא ספרים" - פרויקט אישי קטן ומדהים, המאפשר לילדים ולהורים להוריד, להדפיס או לקרוא עשרות יצירות ספרותיות לילדים מכל העולם, שאת כולן תרגם לעברית בעצמו.המאגר הפשוט והמקסים הזה, שבקלות אפשר לשקוע בו לשעות ארוכות של קריאה מענגת, מציג כבר עתה ספרים מתורגמים מאנגלית, גרמנית, רוסית, יפנית, ספרדית, הינדו, מאורית, טאגאלוג, צרפתית, פיליפינו ועוד.

 

הספרים מוצגים כעמודי PDF סרוקים, שבהם הוחלפו הטקסטים המקוריים בטקסטים עבריים. מדי שבוע מוסיף דביר סיפורים חדשים. אף שמדובר במאגר בעייתי מאוד בכל הנוגע לחוקי זכויות היוצרים, בחרנו להביא אותו בפניכם מתוך הערכה לפעילותו למען ילדים, וגם נוכח הערך המוסף התרבותי העצום שהאתר מציע להורים המבקשים להרחיב את מקורות הידע של ילדיהם, ואת זווית הראייה שלהם על העולם. הסיפורים המופיעים במאגר לא תורגמו לעברית, וחלקם לא יתורגמו לעולם מחוסר כדאיות כלכלית, אולם כל אחד מהם מספק לילדים הצצה מרחיבת דעת לתרבות אחרת. את האוצר המקוון הזה גילינו בעזרת הקורא גבריאל קרדה. 

 

אינדקס: אלף-בית של קרטיבים

 

אינדקס אתרים פרטי וקטנטן מתנער מהקיטגור המסורתי של תחומי עניין באינדקסים, ומגיש מפתח אלף ביתי שימושי, עם סיווגים שונים תחת כל אות. תחת האות ס', למשל, תמצאו אתרי סודוקו לצד ספקיות אינטרנט. 

 

חו"ל: בוא לריו

 

גם אם אתם לא מתכננים מסע לברזיל, קחו לכם כמה דקות וצאו למסע מקוון בעשרות אתרי התיירות של העיר הפלאית ריו דה ז'נרו. האתר המדהים הזה, ספקטקל אינטרנטי מרשים, מיוצר משכבות רבות של צילומים תלת מימדיים, המאפשרים להתמקד ויזואלית באזור כלשהו בעיר, ולצפות מכל כיוון באתרים ידועים יותר ופחות (שלח: גבריאל קרדה).

 

תזכורת: הישר לסלולר

 

שירות חדש לתזכורות ב-SMS לנייד, על בסיס ההגדרות של המשתמש. אפשר לתזכר ימי הולדת, מועדי פקיעת תוקף של התקשרויות, פגישות וכו', ואפשר גם לקשר לאאוטלוק.

 

מידע: פרופיל חברה

 

שירות חדש של חברת דן אנד ברדסטריט לדירוג עסקים מאפשר לקבל תמונת מצב עסקית ופיננסית על חברות, באופן נקודתי, בתשלום, אך ללא צורך במנוי שנתי. המידע רלוונטי למי שעומד לשתף פעולה או לבצע עסקאות גדולות עם גוף עסקי, ומעוניין להתרשם אישית מיציבותו הכלכלית. האתר מציע דוחות שונים, הכוללים מידע פיננסי, אירועים הקשורים בחברה ותיקים מבתי המשפט, קטעי עיתונות, ומידע על מוסר התשלומים שלה. התענוג הזה בפירוש אינו שווה

לכל נפש: מחיר דוח מלא - 610 שקל. דוח מקוצר (רלוונטי לאדם הפרטי) - 130 שקל.

 

מקבץ: הצחוקיה

 

מקבץ שבועי של כתובות, משחקים וקשקושי פלאש חסרי ערך אך חינניים, שנועדו לבטל את זמן העבודה שלכם במשרד, באדיבות קוראי המדור:

 

ריקוד המכונה: הכירו את קוזו, היפו סגול וידידותי בדרך כלל, שקונה לעצמו, לאט אבל בטוח, מעריצים ברשת בזכות העימותים החוזרים שלו עם חפצים וטכנולוגיה. בסרטון הזה מבקש קוזו לקנות פריט ממכונת הסנדביצ'ים, ומתוסכל לגלות את מה שכולנו הבנו כבר מזמן - שיש מכונות שגם בעיטה הגונה בצד לא עושה אותן פחות רודפות בצע (שלח: מישל דורושינסקי).

 

קאאס וכעס: ואם כבר היכרויות, הכירו את קאאס, או בעילגית כעס,

דמות חדשה שיצרה ליסה זיגל ורשמה אותה כסימן מסחרי, וכעת היא מנסה לשווק אותה מודפסת על גבי חולצות, גופיות ופריטי לבוש אחרים.

 

אבל המנגינה, אבל המנגינה: ואם התגעגעתם לתינוק המרקד והניג'ס, הנה הזדמנות להיזכר מדוע שכחתם אותו: איגרת ברכה מקוונת ודביקה ומעצבנת, והכרזה דביקה שעונות משתנות אבל הידידות לעולם נשארת.

 

חשבון, מישהו? ואם אי פעם נהגתם בחוסר רגישות או בזלזול במלצרים המשרתים אתכם במסעדה, הנה ההזדמנות שלכם לעבור את מה שהם עוברים מדי יום עם טיפוסים כמוכם: משחק המלצרית דורש מיומנות ותודעת שירות - צריך לוודא שהשולחנות נקיים, לקחת הזמנות, להגיש משקאות ומזון, ולהשתדל לעשות את זה במהירות ובאדיבות. בהצלחה.

 

חופש מהסרטים: סרטון קטנטן וחמוד של אמן האנימציה האיטלקי ברונו בוזטו. הפעם - בשביל חופש צריך להילחם (שלח: גבריאל קרדה).

 

איפה הנמר שלי? סרטון פלאשי דבילי אך מתוק: חתלתול אפרפר מחפש את הנמר שלו, שהלך לאיבוד (שלח: דן דקל).

 

שירת הבוש: מונולוג ראפ בכיכובו של נשיא ארה"ב - קטן, שחצן ומגלומן - מפלאש, המונה את הצלחות הממשל שלו בעיראק ומול הטרור, בקרבה רבה למקור (שלח: ליאור אבידב).

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בטיחות מעולם אחר. זהירות עם פרסים
מומלצים