שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מסמך: "היטלר היה ילד מוכה ואח מכה"
  היסטוריונים חשפו יומן שכתבה אחותו של היטלר, פאולה, בו היא מתארת כיצד הוכתה על-ידי אחיה. יומנים אחרים שכתבו ילדי המשפחה מציירים תמונה של משפחה לא מתפקדת בה האב מכה את ילדיו. לטענת ההיסטוריונים, "הטרור של הרייך השלישי שיקף את הנעשה בביתו של היטלר"
  יומן שכתבה אחותו הצעירה של אדולף היטלר, חושף פרטים חדשים על משפחתו וחייו של הצורר הנאצי ומגלה כי הוא היה ילד מוכה ואח מכה. כך פרסם הבוקר (יום ה') ה"גארדיאן" הבריטי. לאחר מציאתו נשלח היומן לבדיקות מדעיות, שהוכיחו את אמינות המסמך.

   

  פאולה היטלר כתבה את היומן בשנות ילדותה ונערותה והחביאה אותו במקום בלתי ידוע בגרמניה. רק לאחר שנים מצאו ההיסטוריונים ד"ר טימותי רייבאק וד"ר פלוריאן ביירל את היומן, בו מתואר, למשל, כיצד נהג היטלר הצעיר להכות את אחותו. בציטוט, המיוחס לימים בהם פאולה בת שמונה ואדולף בן 15, היא כותבת: "הוא היה בריון. שוב אני מרגישה את ידו של אחי מכה לי בפרצוף".

   

  "זו הפעם הראשונה בה אנו נתקלים במסמך אותנטי על ילדותו של היטלר", אמר רייבאק. "אדולף היה האח הבוגר ומעין דמות אב לאחים הצעירים. הוא היה קשוח מאוד עם פאולה והרביץ לה פעמים רבות, אבל היא הצדיקה את התנהגותו בטענה שזה ככל הנראה טוב לחינוכה".

   

  בקטעי יומן אחרים שנמצאו, המיוחסים לאחיו ואחותו החורגים של היטלר, מתואר ביומן כיצד נהג אביו של היטלר להכותו וכיצד ניסתה האם להציל את בנה מציפורניו של האב האלים. "אמא פחדה שאבא לא ישלוט בעצמו יותר", נכתב. "היא החליטה לשים סוף למכות, טיפסה לעליית הגג וכיסתה את אדולף, ששכב על הרצפה. אבל זה לא עזר, היא לא הצליחה להחביא אותו".

   

  לדברי ביירל, "היומנים, ובראשם יומנה של פאולה, מציירים תמונה של משפחה לא מתפקדת, אותה לא הכרנו קודם לכן. הטרור של הרייך השלישי שיקף בעצם את מה שנעשה בביתו של היטלר".

   

  "פאולה לא הייתה שיה תמימה"

   

  מחקרם של ביירל ורייבאק הוביל אותם גם לארכיון מסמכים רוסי, ממנו עולה כי פאולה לא היתה "הכבשה השחורה" של משפחת היטלר, שלא לקחה חלק מודע בהשמדה, כפי שנטען בעבר. ממסמכים אלה עולה כי פאולה היתה מאורסת לארווין ג'קליוס, האחראי להמתתם בגז של 4,000 בני אדם.

   

  "גילינו שהיא לא הייתה יצור מסכן ותמים", סיפר ביירל. "העובדה שהיא תכננה להתחתן עם אחד מגדולי הפושעים הנאצים באוסטריה מצביעה על כך שהיא הייתה מקושרת היטב למוות, לאימה ולתאי הגזים".

   

  פאולה, שחייה תחת שם המשפחה הבדוי "וולף", לא התחתנה עם ג'קליוס בסופו של דבר. זאת, מפני שאחיה אדולף לא אישר את הנישואים. "זה מתואר כמו סצנה מסרט של מונטי פייטון", אמר רייבאק. "הוא הגיע לברלין לבקש מהיטלר את ידה של אחותו, נתפס על-ידי אנשי הגסטפו, הועבר לחזית המזרחית ובסופו של דבר נהרג בידי הרוסים".

   

  מסמך שנוסף שהתגלה על-ידי שני ההיסטוריונים הוא ספר החשבונות של משפחת היטלר. בספר מצוינת בבירור הלוואה של 900 קרונות אוסטרים שקיבל היטלר הצעיר. הלוואה זו, טוענים השניים, הצליחה לממן את היטלר במשך שנה שלמה ובעצם מבטלת את המיתוס לפיו הוא חי בווינה כ"אמן צעיר ורעב".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים