שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: השיטה היעילה ביותר לחיסול כינים - מסרק
  חוקרים בבריטניה מצאו כי מסרק צפוף יעיל יותר בחיסול כינים פי ארבע בהשוואה לתכשירים רפואיים. ההשערה: הכינים הפכו עמידות לתמיסות
  מאות מיליוני דולרים ברחבי העולם מבוזבזים על תכשירים לחיסול כינים, תופעה לא מסוכנת אך מטרידה כמעט כל הורה לילדים קטנים. עתה מגלים חוקרים מבית הספר להיגיינה בלונדון כי דווקא השיטה הישנה למלחמה בכינים, מסרק צפוף שיניים, יעילה עד פי ארבע מהתכשירים הרפואיים. המחקר פורסם בגליון האחרון של כתב העת British Medical journal.

   

  החוקרים בדקו קבוצה של 126 ילדים עם כינים על ראשיהם. 56 ילדים טופלו בעזרת מסרק צפוף שיניים, 70 האחרים טופלו רק באמצעות תמיסות משמידות כינים. החוקרים עקבו אחר הילדים יומיים וארבעה ימים לאחר תחילת הטיפול. הורי הילדים נתבקשו למלא שאלונים על אופן הטיפול.

   

  תוצאות המחקר הראו כי הטיפול בעזרת מסרק צפוף שיניים היה יעיל בשיעור של 57 אחוז, בהשוואה ליעילות של 13 אחוז בלבד באמצעות הטיפול בתמיסות הכימיות. "מיליוני הורים מבזבזים כספים על שמפואים, שרבים מהם נראים חסרי תועלת", אמר ראש צוות החוקרים, ד"ר נייג'ל היל.

   

  "ברור לכל כי הטיפול בתמיסות כלל אינו יעיל", טען היל, "אם תשאלו כל אחות בית ספר או הורה, הם יאמרו אותו דבר. הכינים הפכו עמידות לתמיסות,
  והמצב לא הולך להשתפר, אלא רק יחריף. אין כיום טיפול שיעיל במאת האחוזים, בשעה שהבעיה מטרידה הורים רבים, מלווה בסטיגמות כלפי ההורים לילדים עם כינים, וגוזלת כסף רב, וזמן מיותר של אחיות בית ספר ורופאים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אביגיל עוזי
  מסרק צפוף. יעיל יותר מהתמיסות
  צילום: אביגיל עוזי
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים