שתף קטע נבחר

"המבוקש" מגוש קטיף ישהה אצל אחיו של הנשיא

שבועיים אחרי שנעצר בחשד שניסה לדרוס חייל וגרם לו חבלה חמורה, שוחרר עוז קדמון למעצר בית שאותו יעביר בבית אחיו של נשיא המדינה, ליאור קצב. בשיחה עם ynet הוא אומר: "אני חף מפשע"

עוז קדמון, אחד המבוקשים בגוש קטיף, שוחרר הערב (יום ב') ממעצר בן כשבועיים וישהה במעצר בית אצל אחיו של נשיא המדינה, ליאור קצב, עד להודעה חדשה. בשיחה עם ynet עם שחרורו, אמר: "אני חף מפשע". קדמון הואשם בגרימת חבלה חמורה תוך נהיגה בפזיזות, כשניסה על-פי האישום לעקוף מחסום של צה"ל בשדות הסמוכים לגוש קטיף.

 

 

האירוע התרחש לפני כשבועיים, כאשר קדמון נסע עם אשתו אירית, בשדות הסמוכים למעבר כיסופים. על-פי גרסת הצבא והמשטרה, התבקש קדמון לעצור את מכוניתו על-ידי קשר של מג"ד בגזרה שאיתר את הרכב בשדות. הקשר חשד שמדובר בניסיון להבריח את הגבול לתוך גוש קטיף. על-פי אותה גרסה, המשיך קדמון בנסיעה, תוך שהוא מתעלם מהוראות החייל, וזה נפגע מהרכב, נפל ונחבל בגבו. קדמון נעצר זמן קצר אחר כך במחסום כיסופים והואשם גם בניסיון לשבש הליכי חקירה, כאשר התחלף עם אשתו בנהיגה.

 

וזו גרסתו, כפי שהוא מספר ל-ynet לראשונה מאז שוחרר ממעצר: "נסעתי בשדות כי ביקרתי חברים שלי בפלוגה המשרתים במקום. מיהרתי לחזור הביתה כי לא רציתי להפר תנאי שחרורי באחד התיקים המופעלים נגדי. החייל תפס אותי בגרוני וניסה לחנוק אותי, כשהייתי בנסיעה איטית מאד. הוא נפל ונפגע, לא קרה לו ממש שום דבר. לא התחלפתי עם אשתי בנהיגה כדי לשבש הליכי חקירה, אמרתי לקצין המשטרה במחסום שאני נהגתי בזמן האירוע.

 

"אין להם שום דבר נגדי, זה תיק מופרך עם ראיות מופרכות. ניסו להלביש עליי דברים, אני חף מפשע. באמצעות פרקליטי טענתי שאין כל סיבה שאיוותר במעצר והעובדה שבית המשפט קיבל את זה היום מוכיחה את טענתי".

 

סמוך לשעה 18:30 בערב הגיעה אשתו, אירית, כדי לשחררו מבית הכלא. משם עשו את דרכם לקריית מלאכי לביתו של ראש העיר לשעבר, אחיו של הנשיא משה קצב. קדמון יישאר בביתם של בני משפחת קצב, קרובי משפחתו, עד להחלטה אחרת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני סופר
עוז קדמון
צילום: רוני סופר
מומלצים