שתף קטע נבחר

המעוז בכפר דרום: "פעוטות בני שבוע מגלים מסירות"

כפר דרום הפך למעוז העיקרי של מתנגדי ההתנתקות בימים אלה. לפי הערכה, 1,500 איש שוהים במקום. כתב ynet שנכח בעיר האוהלים שהוקמה בכפר, שמע על ההכנות ליום הפינוי. אחד האורחים, נתנאל פישר, שהגיע עם משפחתו ממצפה יריחו: "לא נפגע ביהודי בפינוי, למרות כל הכאב והצער. אבל אני לא יכול לומר בוודאות שכולם ינהגו כך. יש חלק קטן מאוד שלא ברור כיצד יגיבו"

המעוז העיקרי של מתנגדי ההתנתקות בגוש קטיף - כפר דרום - ממשיך לקלוט מסתננים חדשים ב"עיר האוהלים" שהוקמה במקום. הערכה בהתנחלות שכעת שוהים במקום כ-1,500 אנשים.

 

לפני צאת תוכנית ההתנתקות לדרך התגוררו בכפר כ-300 איש בלבד. בקטיפון - מדריך הטלפונים של הגוש, מופיעות כ-52 משפחות בלבד.  

 

 

 

אחד האורחים, נתנאל פישר, הגיע עם משפחתו ממצפה יריחו לפני כמעט חודש. "לא באנו להקים ישוב חדש. אנו אורחים לכל דבר", הוא מספר. "בפינוי לא נפגע ביהודי, למרות כל הכאב והצער. בהחלט ננהג לפי הכללים שקבע הישוב. ואם הישוב אומר בלי אלימות - אז לא נפעיל כל אלימות. עם זאת, אני לא יכול להגיד בוודאות שכולם ינהגו כך. יש חלק קטן מאוד שלא ברור כיצד יגיבו". 

 

לדבריו, למרות הקשיים בשטח, אנשים מגלים מסירות נפש גדולה: "יש כאן תינוקות בני שבוע ונשים בחודש התשיעי להריון. קשה לכולם אך אנו מתמודדים במסירות רבה, כל אחד יוצא צדיק על חשבון חברו וכולם עוזרים אחד לשני".

 

עיר האוהלים מחולקת למגורי משפחות ולמגורי רווקים. במקום הוקם חדר אוכל גדול וכל אחד מבשל לעצמו. אחד מהאורחים סיפר: "לפני חודש הודעתי בעבודה על חופשה ללא תשלום בדיוק כמו שאנשים לוקחים חופשות קיץ וטסים לחו"ל, כך גם אנחנו. למרות תנאי הקומונה שנוצרו בשטח השיטה הקיבוצית נכשלה לא סתם וכל אחד מבשל לעצמו".

 

יואל דהאן מהישוב אלון מורה מספר כי היישוב ממנו הגיע התרוקן לחלוטין. "הרוב המוחלט הגיע הנה כדי למחות על העוול הגדול שבפינוי יהודים מאדמתם. מיד כששמעתי שהגוש נסגר ליהודים ארזתי ציוד, לקחתי את משפחתי והגענו הנה. בהתחלה התנאים באוהל היו קשים אלא שאט אט הצלחנו לשפצר ולשפר את השהייה שלנו כאן".

 

לדבריו, "למרות שאני גר כרגע באוהל ארעי ואינני תושב היישוב, הכאב יהיה גדול. אני לא יודע כיצד אנהג אחרי הפינוי, ברור כי הדבר יגרום לשבר גדול". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
כפר דרום
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: אילן מרסיאנו
עיר האוהלים
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים