שתף קטע נבחר

משפחה שכולה בנצר חזני: למה דואגים רק לנו?

למשפחת הילברג, ששכלה בן באסון השייטת, דאגו לפיתרון דיור חלופי בניצן. אבל היא רוצה להישאר עם השכנים. המינהלת: "לא נכפה מגורים על אף אחד"

שמואל הילברג, אביו של הלוחם יוחנן ז"ל שנהרג באסון השייטת בלבנון, נפגע מאוד מהאולטימטום שיופעל החל מיום שני, במסגרתו יהיה על משפחתו להתפנות בתוך 48 שעות. "הם אפילו לא נותנים לי זמן לראות איך מפרקים את המועדון על שמו של בני יוחנן", הוא אומר.

  

 

 

להילברג, תושב נצר חזני, נמצא פתרון בדמות קראווילה בניצן. ל-50 המשפחות האחרות בהתנחלות, הוא אומר, אין עדיין מענה. "אנחנו לא מעוניינים בקראווילה לבד, אנו מעוניינים להמשיך ולחיות כקהילה, שתמכה בנו ברגעים הקשים".   

 

הילברג לא אוהב את הדרך בה הפך, כאב שכול, למועדף על פני חבריו ליישוב: "הובא לידיעתינו במקרה כי משרד הבטחון, בתיאום עם מנהלת סל"ע, הקצה, ללא בקשתנו וללא שום תיאום איתנו, קראווילה למשפחתנו באיזור נצנים. אנחנו מבקשים כי את המאמצים והדאגה, כביכול, לטובתינו, תפנו לביטול האולטימטום של 48 השעות לפינוי ביתנו - היות שאת היקר לנו ביותר, קבר בנינו, משאירים אנו בגוש קטיף, ועל כך שום קראווילה לא תנחם אותנו", הוא כתב למינהלת.

 

"אנו מבקשים פתרון מגורים הולם לכל תושבי מושב נצר חזני יחד, היות שבמציאות, בניגוד לפרסומים, בנו 320 קראווילות בלבד ל-1,800 משפחות מגוש קטיף, כעת רוצים לתת לנו דיור אך את האחרים מהמושב לזרוק בצומת כיסופים. איפה הבושה?", אמר הילברג ל-ynet.

 

ממינהלת סל"ע נמסר שלכל המשפחות השכולות בגוש נשמרה אופציה לבית בניצן. זאת אם יביעו רצון בבית ליד בית הקברות שיוקם סמוך ליישוב. "עם זאת", נמסר, "אין בכוונתנו לכפות על אף אחד את מקום מגוריו. רצון כל משפחה שכולה, כולל רצון משפחת החלל יוחנן הילברג זכרו לברכה, כבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: אייל פישר
יוחנן הילברג. נהרג באסון השייטת
צילום רפרודוקציה: אייל פישר
צילום: אייל פישר
משפחת הילברג. שום קראווילה לא תנחם
צילום: אייל פישר
מומלצים