שתף קטע נבחר

הפצוע לאלוף הראל: "דרוש חשבון נפש יסודי"

תושב נווה דקלים יגאל קירשנזפט, שנפצע קשה מפצמ"ר, זועזע קשות מהתבטאותו של אלוף פיקוד הדרום כי צה"ל היה "שכפ"ץ חי" לתושבים. "אני קורא לאלוף לעשות חשבון נפש יסודי ולעיין בעקרונות המקודשים, שעליהם הוקם צה"ל", הוא כתב לו

"אני קורא לאלוף פיקוד הדרום לעשות חשבון נפש יסודי ולעיין בעקרונות המקודשים, שעליהם הוקם צה"ל", כך כתב הרב של חב"ד בגוש קטיף, יגאל קירשנזפט, שנפצע בחודש שעבר קשה מפצמ"ר, לאלוף פיקוד הדרום. זאת בעקבות דבריו של דן הראל שאמר היום (ה') כי "במשך ארבע וחצי שנים שימשנו כשכפ"צ חי לתושבי גוש קטיף".

 

 

אלוף פיקוד הדרום דיבר היום באימון המסכם בקיבוץ כרם שלום. הוא קרא למתנחלים להקדים ולצאת מגוש קטיף, ולא להמתין ל-17 לחודש, אז ייאלץ הצבא להוציאם בכוח: "אנו מכבדים את המחאה של המתיישבים, אבל מבקשים מהם - אחרי ארבע וחצי שנים של לחימה בלתי פוסקת, של עמידה איתנה שלהם, של היות צה"ל להם כשכפ"ץ חי - שיקומו ויעזבו, כי עברנו כבר את יום הפינוי".

 

"פציעתי נגרמה לאחר נפילת עשרות פגזים וטילים, ללא כל כל תגובה מצד צה"ל. כך גם היה לפני כחצי שנה כשבני נחמיה שיחיה נפצע מפגז שמיני שנפל בחצרנו, ללא כל תגובה של צה"ל. לצערי איש מקרב אנשי הצבא, האחראים על שלומי ועל שלום ילדי, לא טרח להתקשר או לבקר ולראות בעיניו את מדיניות ההבלגה... לצערי הרב זה אינו אותו צבא ההגנה לישראל שזכיתי לשרת ולהתנדב בו", כתב הרב קירשנזפט לאלוף ממיטתו חוליו כשהוא מחלים עדיין מפציעתו הקשה מרסיסי הפצמ"ר.

 

מקורות צבאיים בפיקוד הדרום אמרו בתגובה: "צה"ל אינו מבליג על אירועים חבלניים, אלא נוקט פעולות כדי להגן על חיי התושבים. אמנם נכון שלא בכל אירוע אנו יוצאים למתקפה רבתי, אך אנו פועלים ולראייה הירידה בכמות האירועים החבלניים, מעשרה ביום בשבוע שעבר לאחד עד שניים ביום השבוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
האלוף הראל.
צילום: ירון ברנר
צילום: רוני סופר
קירשנזפט. "לא אותו צבא"
צילום: רוני סופר
מומלצים