שתף קטע נבחר

חמאס: "כל אזור בו תישאר ישראל יהיה כמו שבעא"

בכיר החמאס ברצועת עזה, א-זאהר, הודיע כי התנועה תמשיך במאבק המזויין ולא תתפרק מנשקה. בכירים נוספים הודיעו: "כל פעולה ישראלית תזכה לתגובתינו. לא נעבור בשתיקה על אף פעולה של האויב הציוני". אנשי החמאס לא יצטרפו למנגנוני הביטחון הפלסטינים, למרות בקשתו של יו"ר הרשות

"תנועת החמאס לא תפרק את הזרוע הצבאית שלה, לא תתפרק מנשקה ולא תמסור את הנשק שבידי חבריה", כך אמר היום (ו') בכיר החמאס ברצועה, הד"ר מחמוד א-זהאר. "האזור שבו תישאר ישראל יהיה כמו שבעא בדרום לבנון", הוסיף בכיר אחר, סעיד סיאם.

 

סיאם הסביר כי ללא נסיגת אחרון החיילים הישראלים מהמעברים ייחשב הדבר מבחינת הפלסטינים כהמשך הכיבוש. "כמו בשבעא נמשיך לפעול לשחרור החלק שבו יישארו הישראלים".

 

א-זהאר דיבר במהלך אימון שקיימו גדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של התנועה, שבמהלכו התקבלו חברים חדשים לארגון. לדבריו, הנשק שבידי תנועתו נועד להגן על האדמה הפלסטינית ועל האדם הפלסטיני ולא יימסר לאף גורם.

 

במהלך האימון לקבלת פעילים נוספים שהתקיים בג'באליה הודיעו גם בכירים בגדודים כי לא ימסרו את נשקם גם אחרי נסיגת צה"ל מעזה, "כדי שיהיה באפשרותנו להמשיך ולהפעיל לחצים על ישראל, כדי שתיסוג משטחים נוספים".

 

בכיר בזרוע הצבאית של הארגון, אחמד גנדור, אמר: "הנשק שלנו הוא נשק קדוש, זהו עניין מקודש ובלתי אפשרי שנוותר על הנשק הזה גם אם יהרגו את כולנו. עניין הנשק שברשותנו אינו סוגיה למשא ומתן". במהלך האימון אמר גנדור כי החמאס לא יזום התקפות נגד ישראלים אבל יגיב לכל תוקפנות ישראלית. "כל פעולה ישראלית תזכה לתגובתינו. לא נעבור בשתיקה על אף פעולה של האויב הציוני". גנדור אמר כי אנשיו לא יצטרפו למנגנוני הביטחון הפלסטינים, למרות בקשתו של יו"ר הרשות, אבו מאזן.

 

במהלך האימון השתתפו מאות פעילים, מרביתם חדשים, של הזרוע הצבאית של החמאס. האימון נתפס כהפגנת כוח של התנועה ערב הנסיגה, וכחלק מאימוניה לקראת חגיגות הניצחון הצפויות. בחמאס מתכוונים לנהל במקביל לחגיגות ברשויות מספר הפגנות וטקסי ניצחון. לצורך כך שכרה התנועה מתפרות ברצועה ואף הקימה בתי מלאכה כדי לתפור דגלים, בגדים וסמלי ניצחון, וכן ציוד אחר שיעשה בו שימוש במהלך הפגנות הניצחון.

 

עדויות לעובדה שהחמאס מתכוונים להגביר את העימותים לאחר יישום ההתנתקות ניתן היה לראות בדבריו של סיאם, שאמר כי בלי שחרור העצירים ובלי נסיגות נוספות של ישראל משטחים נוספים תחשיב התנועה את הדבר ככוונה ישראלית להמשיך את הכיבוש, מה שמהווה מבחינתם סיבה להמשך המאבק בישראל.

 

סיאם הוסיף:  "גם במהלך החגיגות לא נשכח שחלק גדול מאדמתנו ממשיך להיות כבוש", והדגיש כי תנועתו לא תמסור את נשקה. "חשוב מאוד לשמור על הנשק כי הנשק הזה הוא שהביא את הניצחון, והוא יהיה הערבות מפני כל מחשבה של האויב לשוב לרצועה או לבצע טבח או חיסול. הנשק שלנו אינו חלק מהאנרכיה הביטחונית ואנו לא מציגים אותו בחתונות ובתגרות משפחתיות אלא הוא חלק מהמאבק, והוא יהיה חלק מחגיגות השחרור".

 

גם מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, רמאדן עבדאללה שלאח, אמר כי גם לאחר נסיגת צה"ל מהרצועה צפויות הפעולות הצבאיות של ארגונו ושל הארגונים הפלסטינים להימשך בגדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
א-זאהר. לא נתפרק מנשקנו (ארכיון)
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
גיוס חברים לחמאס
צילום: רויטרס
מומלצים