שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כשרבין שר
  המחזמר "מי שחלם" יעלה בבכורה בהיכל התרבות בת"א בסוף השבוע הבא. מרב יודילוביץ' ביקרה בחזרות האחרונות

   

   

  אחרי הרבה מהומה תקשורתית סביב הפקת המחזמר "מי שחלם" יעלה המסך בשבוע הבא המחזמר "מי שחלם", על חייו של יצחק רבין. 

   

  ההפקה משלבת כוכבים ודורות מכל קצוות הסקאלה. בתפקידים הראשיים עודד תאומי (יצחק רבין), גילה אלמגור (לאה רבין), הראל סקעת (אורי עילם חבר ילדות של רבין שנפל במלחמת השחרור) וחני נחמיאס (רותה עילם רעייתו של אורי). את יצחק ולאה רבין בצעירותם יגלמו בהתאמה עודד ליאופולד והילה זיתון ואת רותה עילם בצעירותה תגלם חן אשרוב. עוד משתתפים אסף אשתר, יעל דואני, ניר גרינברג, גדי רבינוביץ', שמוליק טנא וזהר עטר.

   

  "היה לנו חשוב לחבר את הנוער להפקה ועם זאת לשמור על תיאטרון איכותי עם מסר. לשם כך חיברנו את מיטב שחקני התיאטרון עם כוכבי נוער וזמרים נפלאים", אומר גדי ענבר שכתב וביים את ההפקה, "פרטים אוטוביוגרפיים היסטוריים מועברים באמצעות הקרנות וידאו והעלילה בנויה מאוסף של סיפורים שמשלבים מציאות ודמיון". בין השירים שישולבו בהפקה יהיו "מי שחלם", שיר הרעות", "האמיני יום יבוא", "באב אל וואד", "למה לי לקחת ללב", "שיר לשלום" ו"היום, היום הזה ממש".

   

  "זו הצגה שנעשתה ברגישות רבה. הכוונה היא להבין תהליכים ולהביא תקופות בחייו של רבין כשברקע מסופר הסיפור של הארץ הזו. טענו שאנחנו 'רוקדים על הדם' אבל זה קשקוש, הגענו לחדר החזרות מתוך רצון לספר את הסיפור בצורה הנקייה ביותר. דווקא על רקע הימים האלה, ימי ההתנתקות, יש ערך חשוב להצגה שצריך שיישמע", אומר תאומי, "המילה שליחות אולי נשמעת כמו מילה גדולה, אבל זו בהחלט לא עוד הפקה".

   

  גם השחקנית גילה אלמגור מתייחסת לאקטואליה: "העבודה על ההפקה הזו בימים כאלה של חוסר ודאות מאוד מטלטלת. העירוב הזה עם מה שקורה היום על הפחד, ההסתה, זה כמו דז'ה וו, אלוהים ישמור שלא יקרה. אני אומרת במחזה 'אין סיכוי שנלמד את הלקח'. ההשקה הזו למציאות של היום גורמת לי לחשוב שהקרע שנוצר יכול בהחלט להכין את הקרקע לאסון נוסף בעתיד". אלמגור מעדיפה שלא להתייחס להפקה כאל מחזמר: "לא נוח לי עם ההגדרה מיוזיקל כי זה תמיד נתפש כמשהו קליל. זה לא מיוזיקל במובן הרגיל אלא מחזה עם קטעים דרמטיים ושירים קיימים כאילוסטרציה מוזיקלית לתקופה". לדברי אלמגור דרך ההפקה יוכל הנוער שלא הכיר את רבין לקבל תמונה מסוימת על האיש ופועלו. "זה עשוי באופן שהוא קל מאוד לעיכול גם השירים מקלים ומחברים. האספקט החינוכי בולט בהצגה והאמירה שאסור שזה יקרה חזקה מאוד בה".

   

  צילום וידאו: שי רוזנצוויג

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים