שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בניין חדש יתווסף למוזיאון ת"א לאמנות

  המבנה החדש, שבנייתו תחל בסוף השנה, יכפיל את שטחי התצוגה של המוזיאון. עלות המבנה נאמדת ב-45 מיליון דולר

  מזה זמן מבקשת הנהלת מוזיאון ת"א לאמנות להרחיב את שטחו ולאפשר הקמת חללי תצוגה נוספים להצגת אוספי הקבע העשירים שבו לצד תערוכות מתחלפות - ובסוף השנה תחל בניית הבניין החדש שיתווסף למוזיאון ויכפיל את שטחו. עלות הבנייה נאמדת ב-45 מיליון דולר מתוכם 20 מיליון דולר תרומת איש העסקים סמי עופר ורעייתו, אביבה. כאות הוקרה על התרומה המשמעותית הוחלט לקרוא את המוזיאון על שם בני הזוג עופר. עיריית ת"א השקיעה בפרויקט 15 מיליון דולר ושאר הכסף נתרם על ידי תורמים פרטיים בהם יהודה אסיה ולילי אלשטיין מת"א ופול והרטה עמיר מלוס אנג'לס.

   

  "מוזיאון ת"א לאמנות רואה עצמו מחויב לאמנות הישראלית לדורותיה ולתצוגה מקיפה שלה", אומרים במוזיאון, "אנחנו מודעים לכך שאין בארץ מקום בו ניתן לראות תצוגה היסטורית מקיפה של האמנות הישראלית מראשיתה ועד היום וזו סיבה נוספת שבשלה ביקשנו להרחיב את חללי התצוגה".

   

  אגף שלם בבניין החדש יוקדש לאמנות ישראלית ואגף נוסף ייוחד לתחומי העיצוב ולתערוכות היסטוריות המצביעות על תהליכים והתפתחויות באדריכלות המודרנית. האגף השלישי בבניין החדש יתמקד במרכזי חינוך שיאפשרו נגישות לחומרים ומחקרים בתחומי הצילום, הווידאו והגרפיקה. האגף יכלול אוספים פתוחים, חדרי סמינריונים, אולמות הרצאות וסדנאות עבודה.

   

  הרחבת המוזיאון תאפשר תצוגה של אוספים חשובים שנתרמו למוזיאון בעשור האחרון כמו אוסף וירג'יניה והרברט לאסט הכולל 60 עבודות על נייר של ג'אקומטי ואוסף הלן וזיגריד וולוך של מעל 40 פסלים ממיטב האמנות המודרנית במאה ה-20. 

   

  את הבניין נבחר לתכנן האדריכל פרסטון סקוט כהן, המשמש כדיקאן הפקולטה לאדריכלות באוניברסיטת הרווארד. הצעתו של כהן לבניין החדש נבחרה לייצג את הישגי האדריכלות האמריקנית בביאנלה לאדריכלות שנערכה בשנת 2003 בוונציה ועבודותיו מוצגות בבניין המחודש של המוזיאון לאמנות מודרנית בניו-יורק (MOMA). אבן הפינה תונח בראשית דצמבר במסגרת ההתכנסות השנתית של חבר הנאמנים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צביקה טישלר
  מוזיאון ת"א. בקרוב ההתרחבות
  צילום: צביקה טישלר
  לאתר ההטבות
  מומלצים