שתף קטע נבחר
צילום: איי פי

זביידי: "אין בנו שום טיפה של שמחה לאיד"

מפקד גדודי חללי אל-אקצה באיזור ג'נין מרוצה מפינוי ההתנחלויות בשומרון אך מבהיר: "אנחנו, יותר מכל עם אחר בעולם ובהיסטוריה, טעמנו את ההרג, הדיכוי והרס הבתים, כך שאנחנו לא יכולים לשמוח לאידם של אלה שבתיהם נהרסים". בנוסף הוא מבטיח: "נמשיך במאבק עד שחרור כל האדמות מ-1967"

"למרות פינוי ההתנחלויות באיזור ג'נין והדיבורים על נסיגת הצבא, ההתנגדות הפלסטינית לא תיפסק. גדודי חללי אל-אקצה ימשיכו להלחם עד שחרור כל השטחים הכבושים מ–1967", כך אומר בראיון ל–ynet זכריה זביידי, מפקד גדודי חללי אל-אקצה באיזור ג'נין.

 

 

- איך מצב הרוח היום ברחוב בג'נין?

 

"תודה לאללה, אנחנו פה ואנשים ברחוב שמחים מאוד לראות את תחילת הסוף של הכיבוש. זוהי התוצאה של המאבק שלנו ואנשים מקווים שהפינוי היום הוא התחלה חדשה של חיים טובים יותר, חיים בלי כיבוש, בלי דיכוי ובלי התנחלויות ומתנחלים, בלי כל הרע הזה".

 

- מה עשית במהלך היום? ישבת על גבעה בג'נין והסתכלת להנאתך בפינוי ובהרס ההתנחלויות?

 

"אנחנו, בני העם הפלסטיני, אין בנו שום טיפה של שמחה לאיד. לא מכירים את המונח הזה. אנחנו, יותר מכל עם אחר בעולם ובהיסטוריה, טעמנו את ההרג, הדיכוי והרס הבתים כך שאנחנו לא יכולים לשמוח לאידם של אלה שבתיהם נהרסים. מה שכן, יש לנו שמחה גדולה על הניצחון הזה שההתנגדות השיגה וכפי שאמרתי, המערכה תימשך עד לשחרור כל השטחים הכבושים מ- 1967".

 

- זה אומר ששום דבר לא השתנה?

 

"זה אומר שלמרות הנסיגה הישראלית, ההתנגדות לא תפסק. בשם גדודי חללי אל-אקצה באזור ג'נין אני מודיע שלא נתפרק מנשקנו ושההתנגדות תמשך עד לשחרור כל האדמות הכבושות. אנחנו מפה, מג'נין, נתרום את חלקנו למאבק הזה. אנו מוכנים להמשיך ולהקריב למען השלמת גירושו והסתלקותו של הכיבוש, כפי שקרה פה".

 

- מי בעצם 'בעל הבית' של הפינוי היום?

 

"אין ספק שהניצחון הזה הושג בזכות ההקרבה של בני העם הפלסטיני ובעיקר של אנשי גדודי חללי אל-אקצה, שהיו הראשונים, ובהרבה מקרים, היחידים במערכה. הרבה דם של לוחמים מכל הארגונים ושל בני העם נשפך, והרבה חברים ואחים נהרגו. אלפי אסירים איבדו את חירותם ורק ההקרבה הגדולה הזו של העם, בניו, לוחמיו ואסיריו – בעזרתם הניצחון הזה הושג. המאבק יימשך, כאמור, עד להשלמת השחרור של יתר שטחי הגדה של ירושלים, והקמת מדינה פלסטינית וכמובן שחרור כל האסירים כולם".

  

- בחרת לך כבר וילה באחת ההתנחלויות?

 

"האדמה הזו היא רכושו של העם הפלסטיני ושל העם הפלסטיני בלבד. בחרנו הנהגה ואנו סומכים עליה שתנהל באופן ישר את העניינים אבל אם יהיו פה השתלטויות של בכירים וניהול לא ישר אז יש עוד מעט בחירות והרשות, ואותם בכירים, יצאו, בסופו של דבר, מופסדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
זביידי. "המערכה תימשך עד שחרור מלא"
צילום: רויטרס
צילום: נורית בלקין
הפינוי בחומש. אין שמחה לאיד
צילום: נורית בלקין
מומלצים