שתף קטע נבחר

חדש בישראל: מלשינון טלוויזיוני על תוכנה פיראטית

קמפיין חדש של ארגון ה-BSA נגד פיראטיות תוכנה: יאפשר לצופי yes ו-HOT לדווח, לראשונה, על שימוש בתוכנה ללא רשיון באמצעות השלט

ארגון ה-BSA משיק בישראל קמפיין חדש נגד פיראטיות תוכנה. הקמפיין הפרסומי יעלה במקביל בערוצי הטלוויזיה (ערוץ 2 וערוץ 10), וכן באתרי האינטרנט המובילים, וכצפוי יזהיר בעלי עסקים וארגונים מפני שימוש בתוכנות לא חוקיות. החידוש המעניין: במסגרת קמפיין הטלוויזיוני יוכלו הצופים, לראשונה, להלשין על פיראטים באמצעות הטלוויזיה האינטראקטיבית.

 

לראשונה בעולם, יוכלו הצופים בכבלים הדיגיטליים או בלוויין, לדווח בלחיצת כפתור בשלט על עסקים העושים שימוש בתוכנה ללא רשיון. זאת, נוסף על המלשינון בטלפון או באינטרנט, שמפעיל הארגון זה זמן רב.

 

ב-BSA (קיצור של Business Software Alliance, ארגון אנטי פיראטי בו חברות אדובי, אפל, סיסקו, IBM, מיקרוסופט וחברות נוספות) מצפים לגל נרחב של דיווחים על עסקים וארגונים העושים שימוש בתוכנות ללא רשיון ומציינים כי הניסיון שנצבר בקמפיינים קודמים מלמד כי המידע המתקבל באמצעות המלשינון מאפשר לארגון לנקוט בהליכים משפטיים נגד הפיראטיים.

 

תביעות - בקרוב

 

במקביל, הארגון מכריז כי ינקוט בקרוב בצעדים משפטיים נגד שורה של בתי עסק וארגונים, לגביהם התקבל מידע כי הם עושים שימוש בתוכנות ללא רשיון.

 

"ארגון ה-BSA מעריך את המאמצים הנעשים בשנים האחרונות בתחומי החקיקה והאכיפה, אך עם זאת, המצב בישראל עדיין רחוק מלהיות משביע רצון", אומר עו"ד ערן סורוקר ממשרד סורוקר-אגמון עורכי דין ועורכי פטנטים, הנציגים המשפטיים של ה-BSA בישראל.

 

"המצב בישראל חמור במיוחד"

 

"הנתונים האחרונים הראו כי שיעור הפיראטיות בישראל בתחום התוכנה העסקית עמד על 33 אחוז, המייצגים אובדן הכנסות של 66 מיליון דולר לתעשיית התוכנה. שיעור הפיראטיות בישראל עדיין גבוה לעומת זה הנמדד במדינות מתקדמות מבחינה טכנולוגית, כגון ארה"ב, אנגליה, יפן ומדינות סקנדינביה.

 

"לפי הנתונים שלנו, המצב בישראל חמור במיוחד בקרב חברות וארגונים קטנים, וכן בקרב עסקים הפועלים מבתים פרטיים, בהם רמת השימוש הפיראטי היא גבוהה ביותר".  

 

ראוי לציין, כי יש להתייחס בזהירות לנתוני ההפסד האסטרונומיים. לצורך חישובם, טוענות חברות התוכנה, שכל מי שמשתמש בעותק לא חוקי היה משלם עבורו מחיר מלא. הנחה זו מוטלת בספק, מאחר וחלק לא קטן מהמשתמשים הפיראטיים (לפחות בשוק הביתי) לא היו עושים זאת בכל מקרה.

 

רעש תקשורתי

 

הפעולות שערך ה-BSA בישראל בשנים עברו עשו כותרות ועוררו את זעם הגולשים לא אחת. בסוף השנה שעברההכריז הארגון מלחמה על טכנאי מחשבים פיראטים. בעקבות מידע שהעביר ה-BSA, המשטרה חקרה מספר טכנאי מחשבים החשודים בהתקנות תוכנה פיראטית בבתים פרטיים, כאשר חלקם נעצרו לחקירה ונפתחו נגדם תיקים פליליים.

 

בתחילת חודש פברואר, 2005, דיווחנו כי הארגון האנטי פיראטי שלח למאות ארגונים מכתבים, בהם נכתב כי נציגיו יבקרו אצלם בשבועות הקרובים כדי לבדוק אם הם מחזיקים בתוכנות פיראטיות. המכתבים בעלי הנוסח האחיד נוקטים בלשון תקיפה, על אף שמתוכנם מתברר כי לארגון אין כל בסיס עובדתי להטיל דופי בעסקים שקיבלו אותם.

 

במסגרת המאמצים נגד פיראטיות התוכנה, הכריזה לאחרונה מיקרוסופט כי תשווק בישראל את גירסאות מערכת הפעלה Windows XP בהנחות של עשרות אחוזים. במסגרת שלב ב' של Windows Genuine Advantage , התוכנית הכלל עולמית של החברה נגד הפיראטיות, ענקית התוכנה מציעה למכירה בארץ את Windows XP בהנחה של כ-50 אחוז.

 

על פי החברה, ההצעה מוגבלת בזמן, ותקפה מה-21 באוגוסט ועד ה-31 בדצמבר, 2005. למרות החשיבות של ההצהרה הרשמית, יש לציין כי גירסאות עבור מחשב חדש נמכרות כבר היום ברשת במחירים דומים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים