שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "התקשורת ובג"ץ שיתפו פעולה עם שרון"

  פנחס ולרשטיין, ראש המועצה האיזורית בנימין, תוקף את "האליטות החדשות", כהגדרתו, שסייעו להצלחת תכנית ההתנתקות. באיגרת מיוחדת לתושבים כתב ראש המועצה האיזורית בנימין: "התקשורת שכחה לחלוטין את תפקידה ועשתה הכל כדי לשמור על האתרוג". על בג"ץ כתב: "חצה קווים אדומים ועשה כל שביכולתו לאפשר את עקירת היישובים"

  "כל התוכנית השטנית הזאת לא הייתה יוצאת לפועל לולא שיתפו עם שרון פעולה באופן אגרסיבי שתי אליטות ששולטות למעשה במדינה: התקשורת – ששכחה לחלוטין את ערכיה ותפקידה ועשתה הכול כדי לשמור על ה'אתרוג', ומערכת המשפט שהתגייסה להגן על עקירת הישובים בכל מחיר".

   

  את הדברים החריפים הללו, בעקבות יישום תכנית ההתנתקות, כתב ראש המועצה האיזורית בנימין, פנחס ולרשטיין, באיגרת מיוחדת שהפיץ בין תושבי האיזור תחת הכותרת "לא נשכח, לא נסלח".

   

   

  "בג"ץ חצה קווים אדומים ועשה כל שביכולתו לאפשר את עקירת הישובים", הוסיף ולרשטיין. "המילה צדק רחוקה ממנו כרחוק מזרח ממערב. עלינו לאזור כוחות ולגדל את הדור הבא שיצליח לפרוץ אל תוך מוקדי הכוח במדינה – בתקשורת, במשפט, באקדמיה, בצבא ובמשטרה".

   

  מי שירים יד על ישוב בארץ ישראל - לא יישאר בשלטון

   

  מלבד התקשורת ומערכת המשפט, מתייחס ולרשטיין כמובן באופו ישיר גם אל ראש הממשלה. "בצד תחושות האבל הקשות, ובצד הצורך בביקורת ובהפקת לקחים, חשוב לזכור: ראש הממשלה שם לו למטרה לא רק לגרש את אנשי גוש קטיף וצפון השומרון מביתם, אלא גם לשבור את רוחם ", כתב. "מול דורסנותו ומול היד–רוחצת–יד בתקשורת ובמערכת המשפט, אסור לנו לשכוח שאחדותנו חשובה במאבקנו מול אלה, מאבק שרק החל ובשלב הראשון: מי שמרים ידו על יישוב בארץ ישראל לא יישאר בשלטון.

   

  "כולנו עדיין נתונים בתחושות קשות של אבל וכאב, רבים מבינינו מביטים על ביתם שבבנימין ושואלים את עצמם כמה זמן עוד יעמוד על תילו. לא מעטים חשים צורך לעשות חשבון נפש. עדיין מוקדם מדי לנתח את כל המהלכים ולהבין את כל ההשלכות של האירועים שחווינו כולנו. אין ספק - הקלות הבלתי נסבלת של מעשי החורבן הייתה ברורה וחד משמעית. ברור שאותם מוקדי כוח ששמו להם למטרה לדרוס אותנו עד חורמה ממשיכים לרקום את תוכניות החורבן הבאות".

   

  על העתיד הקרוב ועל דרכי הפעולה של התושבים המפונים כותב ולרשטיין: "אנחנו צריכים להתרכז כעת במאבק במי שבגדו ואחראים לחורבן, ולזכור שבתהליך הפקת הלקחים אסור לנו להביא להרס עצמי שלנו... אני מביט על אנשי גוש קטיף, שחלקם מנסים עדיין לשמור על קהילתם כדי לשקמה במקום אחר, ורואה איך ראש הממשלה לא מסתפק בגירושם ועושה כל מאמץ לשבור את רוחם. הוא דואג שרוח אנשי גוש קטיף תחוסל והם יתפזרו לכל עבר. הוא מתעקש לפזר אותם במקומות קיימים ובקבוצות קטנות שלא יקום מקום שבו הרוח תישמר".

   

  ולרשטיין מודה באיגרת שהיו שגיאות שעשתה מועצת יש"ע אך טוען שהקו האסטרטגי שבו נקטה היה נכון. הוא מסכם וכותב: "אין ספק שמערכים ארוכים עוד לפנינו, אבל גם יתגלו בנו כוחות אדירים והם שיעמדו לנו בעיתות המבחן הבאים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שאבי
  ולרשטיין. "כולנו עדיין בתחושת כאב"
  צילום: עמית שאבי
  צילום: רויטרס
  שרון. "שם לו למטרה לשבור את רוחנו"
  צילום: רויטרס
  מומלצים