שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חייבים לראות - פורד איוסיס

  פורד תציג בפרנקפורט מכונית תצוגה עם מראה שנוי במחלוקת. מאחור היא נראית מעולה, מלפנים הרבה פחות. הכי חושב - אם להאמין לשמועות שדולפות מהמרכז האירופאי, מדובר במעין קדימון לפורד מונדיאו חדשה, שתוצג בפאריז 2006

  פורד חושפת תמונות ופרטים ראשונים על מכונית תצוגה חדשה, שתוצב במרכז דוכן היצרנית בתערוכת פרנקפורט (25-15 בספטמבר). מדובר בשילוב מעניין בין מכונית סדאן בעלת ארבע דלתות לקופה ספורטיבית, האמור להעניק לנו הצצה ראשונה למראה העתיד של שלל דגמי פורד. ומה דעתכם על הכיוון של פורד מונדיאו הבאה? 


   

  עיצוב בוטה

   

  הייחוד במכונית התצוגה של פורד, המכונה איוסיס (iosis, מאלכימיה: השלב האחרון בהפיכת מתכת לזהב), הוא במבנה הדלתות. במקום ארבע דלתות שנפתחות באופן שגרתי, לאיוסיס דלתות "כנפי שחף" הנפתחות כלפי מעלה. ושימו לב, לא מדובר רק בשתי דלתות לנוסעים מלפנים במכונית דו-מושבית למשל, אלא בכל הארבע - מלפנים ומאחור.

   

  באופן רשמי מתייחסים פורד לאיוסיס כבמה להצגת שפת העיצוב העתידית של היצרנית באירופה. ולפחות בתמונות המצורפות נראה כי מדובר במענה הולם לביקורת המוטחת לא פעם כנגד הקו השמרני של הדגמים הנוכחיים. כאן מדובר בקווי מתאר עגלגלים ו"שריריים", עמוסים בפרטי עיצוב שחלקם חדשים וחלקם הגיעו מדגם תצוגה קודם של פורד, ה-SAV.


   

  מה עוד מעניין? יחידות תאורה אחוריות למשל, המשתלבות במרכב הקמור. וכמובן, תא נוסעים שם שולט צבע כתום עז ואווירה עתידנית פחות-או-יותר. ולא, לא נראה לנו שתומכי הראש בקצה המסעד יגיעו בצורה זו לייצור סדרתי.

   

  ובכל זאת, על מה היא רומזת?

   

  האיוסיס, שממשיכה כאמור את קו העיצוב של ה-SAV ודוחפת אותו צעד נוסף קדימה, בהחלט עשויה לרמוז על דור חדש למונדיאו המשפחתית, הצפוי בשנה-שנתיים הקרובות. למעשה, נראה כי התקדמות מהירה במיוחד של פרויקט המונדיאו, עשויה להביא מכונית סדרתית כבר לתערוכת פאריז ב-2006. מצד שני, חלקה האחורי עשוי לרמוז גם על מכונית קופה חדשה, יורשת מודרנית לקאפרי שעל הכוונות לייצרה כבר דיווחנו בעבר.


   

  בכל מקרה, כדי לדעת אם העיצוב הזה אכן מרשים כפי שבפורד מבטיחים, נצטרך להמתין עד לפתיחת תערוכת פרנקפורט. המציאות, לפעמים, נראית טוב יותר (או רע יותר) מכל תמונה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פורד איוסיס
  דלתות כנפי שחף - גם מאחור...
  חלק אחורי נאה
  העיצוב מעט וולגרי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים