שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "ברנבוים סירב להתראיין אצלי כי לבשתי מדים"

  לדברי כתבת גל"צ, המנצח הידוע "משך לי בדרגות, וממש צעק עלי שאוריד את מדי"

  כתבת גלי צה"ל דפנה ארד, שביקשה לראיין אמש (ה') את דניאל בארנבוים באירוע להשקת ספר חדש, אותו כתב יחד עם אדוארד סעיד לפני מותו, נתקלה בסירוב מפתיע.

   

  ארד נגשה לבארנבוים שלוש פעמים בניסיונות חוזרים לראיין אותו. בפעם הראשונה הוא לא הסכים להתראיין והתפנה לחתום על ספרו. בפעם השנייה הוא

  אמר לה שהוא אינו מוכן להתראיין לחיילת הלובשת מדים, משך לה בדרגות ואמר: "איך את מגיעה למקום כזה כשאת לבושה בצורה הזו?", בפעם השלישית ברנבוים התנצל, ואמר לה שלא מדובר במשהו אישי.

   

  "לאחר נאומי הפתיחה באירוע רציתי מאוד לראיין את ברנבוים ולשאול אותו על הקונצרט עליו ניצח ברמאללה בשבוע שעבר, על החזון שלו בנוגע למוזיקה, ועוד", סיפרה הכתבת בגל"צ, "אבל הוא לא הסכים לדבר והתחיל לחתום על הספר. התעקשתי. ואז הוא אמר שהוא מסרב להתראיין לחיילת במדי צה"ל ושיסכים לדבר איתי רק אם אפנה אליו בבגדים אזרחיים".

   

  "בתגובה אמרתי לו שאני מחוייבת ללבוש מדים בעבודה, ושאני נציגת גלי צה"ל, גוף תקשורת אמנם צבאי, אך פלורליסטי ודמוקרטי. בהמשך הוא משך לי בדרגות, וממש צעק עלי שאוריד את מדי", הוסיפה.

   

  מפקד גלי צה"ל, אלוף משנה אבי בניהו, הגיב באתר גל"צ ואמר: "התנהגותו של ברנבוים היא חוצפה לא ישראלית, הוא פגע בעיתונאית שמבצעת את שליחותה בכלי תקשורת גדול וחשוב בישראל. כתבי גלי צה"ל ימשיכו לבצע את עבודתם במדים, בגאווה גדולה ובשליחות עיתונאית".

   

  שרת החינוך, לימור לבנת, הגיבה בחריפות: "במשך שנים ארוכות ברנבוים מגלה אמפתיה לצד הפלסטיני והוא לא היחיד. אבל הפעם הוא הגיע לשיאים שמשתווים לגדולי שונאי ישראל, לאנטישמים של ממש. ההתנפלות שלו על כתבת גלי צה"ל תיזכר לדראון עולם. כבן לעם היהודי ולמדינת ישראל צריך לקחת אותו בערבון מוגבל". 

   

  ברנבוים עורר בעבר מספר שערוריות, שהידועה שבהן היתה כשניצח על קונצרט של ואגנר, והוכרז אישיות בלתי רצויה על ידי הכנסת, עד שהסכים להתנצל.

   

  ירון סדן, מנכ"ל הוצאת "עם עובד", שהוציאה את ספרו של בירנבוים, מסר: "דניאל ברנבוים הוא מוזיקאי גדול. והספר שהוצאנו הינו ספר חשוב, שעוסק גם במוזיקה וגם נותן תקווה לפיוס. והמעשה באירוע ההשקה בעיננו לא ראוי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים