שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

בוש: השטח שנפגע - גודלו כבריטניה

מבלי לחדש דבר אודות פעולות ההצלה ניסה הנשיא בוש להרגיע את אזרחיו נפגעי ההוריקן קתרינה ולהשיב לציבור את האמון בו. "אם העזרה אינה פועלת - נשפרה. אם היא פועלת - נכפיל אותה", הבטיח בנאום קצר. על ניו-אורלינס אמר בוש כי "אחת הערים הגדולות בארה"ב שקעה", אך הוסיף: "נבנה אותה מחדש. נראה לעולם מה אמריקה מסוגלת לעשות"

"נבנה מחדש את ניו אורלינס ונשקם את הקהילות שנפגעו בסופת ההוריקן. יש לנו את המשאבים והנחישות ונראה לעולם מה אמריקה מסוגלת לעשות". במילים אלה פתח בוש נאום קצרצר לאומה שנשא אחר הצהריים (שבת) מול מצלמות על מדשאת הבית הלבן.

 

הוריקן קתרינה - סיקור מיוחד ב-ynet

 

בוש הסביר בנאום שהאיזור שנפגע בהוריקן - אלבאמה, מיסיסיפי ולואיזיאנה - גודלו כשטחה של בריטניה. מדובר, אמר, במאמץ ארגוני חסר תקדים. הוא הוסיף כי הוא מודע לביקורת וגם הוא מתוסכל. "אלה שהוכו בעוצמה סובלים, זועמים ומשוועים לעזרה. אנחנו, באמריקה, לא נוטשים את אזרחינו הזקוקים לעזרה. אם העזרה אינה פועלת כראוי - נשפר אותה ואם היא פועלת בסדר, נכפיל אותה".

 

"יש לנו מחוייבות לאחינו אשר בחוף, לא ננוח עד שהעבודה תיעשה. כל האמריקאים יכולים להיות בטוחים שלאומה שלנו יש את האופי והמשאבים להתגבר על האסון הזה. נשחזר את הערים והשכונות במיסיסיפי ואלבאמה נבנה מחדש את העיר הגדולה ניו אורלינס", אמר הנשיא האמריקני.

 

בתוך כך הורה בוש על ביטול תקנה המונעת מהפעלת חיילים לסיוע למשימות אזרחיות. 7,000 חיילים שאינם בשירות פעיל, יגוייסו בימים הקרובים למשימות של חילוץ נפגעים ופעולות שיקום.

 

"אחת הערים הגדולות בארה"ב שקעה", הוסיף בוש. "יותר מ-21 אלף חיילי המשמר הלאומי פועלים בלואיזיאנה ובמיסיסיפי ורבים בדרך. העדיפות הראשונה היא לשמור על חוק וסדר ולספק עזרה לוגיסטית ורפואית. המצב בשטח משתפר, אבל הוא דורש יותר כוחות".

 

ובתוך כך מחזיר הצבא האמריקני מעיראק ומאפגניסטן 300 אנשי חיל האוויר לבסיסם בעיר בילוקסי במיסיסיפי, על מנת לסייע למשפחותיהם שנגעו באסון. העיר בילוקסי נפגעה קשות מהסופה קתרינה. במקביל בוטלה יציאתו של כוח מהבסיס לעיראק. הכוח יסייע בשיקום הבסיס והעיר.

 

לפנות בוקר נפגש עם בוש ראש עיריית ניו אורלינס, ריי נאגין. "אני מרגיש קצת יותר טוב", אמר נאגין בתום הפגישה. במהלך השיחה דנו השניים בסיוע לנפגעי קתרינה. "אני מרגיש שהצלחנו לתפוס את תשומת הלב של כולם ובתקווה הם ימשיכו לסייע לנו. אני רוצה לראות את הסיוע ממשיך להגיע, אני רוצה לראות אותו מגיע במשך כל השבוע. כאשר אני אראה קביעות, אני אראה את האור בקצה המנהרה", הבהיר.

 

צילום וידאו: רויטרס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
נשפר, נפעל. בוש לצד שריו
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
הריסות קתרינה
צילום: רויטרס
צילום: איי אף פי
7,000 חיילי תגבורת
צילום: איי אף פי
מומלצים