שתף קטע נבחר

הודחו שני כתבי גל"צ שכתבו בכלי תקשורת מתחרה

שני הכתבים לא ישרתו עוד בתחנה לאחר שהתברר שהועסקו במקביל לשירותם הצבאי באתר האינטרנט "וואלה!"

טופס טיולים ושיבוץ מחדש בחיל חינוך. זה מה שמחכה לשני כתבי גל"צ, שמפקדם גילה כי במקביל לשירותם בתחנה הועסקו השניים בשכר באתר האינטרנט "וואלה!" תחת שמות בדויים. הכתבים, מיטל אופיר, כתבת הבריאות, ועומר רבין, הכתב הכלכלי בתל אביב, פרסמו באתר כתבות בנושאים שונים, לא בהכרח בתחום הסיקור שלהם בגל"צ. העסקתם ב"וואלה!" החלה עוד בטרם התגייסו ונמשכה כמספר חודשים במהלכם שירתו בתחנה הצבאית. "רובין כתב תחת השם 'עמיר דמתי', ואילו אופיר היתה אחת הכותבות שהשתמשה בפסבדונים 'דנית קופרשטיין'".

 

לראש מחלקת החדשות של התחנה, צביקה גולדברג, נודע שלשום על המשרות הכפולות בהן החזיקו הכתבים, ואתמול (ב')אחר הצהריים הוא זימן אותם בנפרד למשרדו. לאחרונה אף התפרסמו ב"וואלה!" מספר ידיעות שנגעו לעניינים פנימיים בגל"צ, אך יש להדגיש כי אין כל ראייה המקשרת בין השניים להדלפת הידיעות. אופיר ורבין הודו מייד בנעשה והושעו מכל פעילות עיתונאית. נאמר להם להמתין בביתם עד להמשך הבירור, שנקבע להיום (ג') בבוקר, במשרדו של מפקד בגל"צ, אבי בניהו. במהלך הפגישה התקיים שימוע, השניים הביעו חרטה על מעשיהם ובסופו התקבלה ההחלטה להפסיק את שירותם בתחנה הצבאית. כמו כן נשלל מהם מקצועם הצבאי כעיתונאים.

  

בכך שהועסקו בשכר באתר האינטרנט ביצעו הכתבים שתי עבירות: האחת צבאית, האוסרת על חיילי צה"ל לעבוד ללא אישור מחוץ לשירותם הצבאי, והשניה עבירה על כללי האתיקה העיתונאית, לפיהם עיתונאי לא יועסק, בשכר או שלא בשכר, בכלי תקשורת מתחרה ויעמיד את עצמו בסיטואציה של ניגוד אינטרסים.  הדחת חיילים המשרתים בגל"צ היא מהלך לא שכיח, ובין כתבים שהודחו בעבר אפשר למצוא את לינוי בר-גפן, גבי ניצן ושרון בן-עזר.

 

מפקד גל"צ אבי בניהו אישר את הדברים והוסיף כי "ההחלטה להפסיק את שירותם של הכתבים נבעה גם מהיותי מפקד בצה"ל, אבל גם מהיותי מנהל בית ספר לתקשורת שמכשיר לא מעט עיתונאים המאכלסים את שוק התקשורת בארץ. אנחנו לא רק מפקדים אלא גם ובעיקר פועלים כמחנכים".

פורסם לראשונה 05/09/2005 22:04

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים