שתף קטע נבחר

גאידמק: "אוחנה לא מנהיג, התאכזבתי ממנו"

בראיון שיתפרסם ביום שישי במוסף '7 ימים' של 'ידיעות אחרונות', לא שומר הבעלים החדש של בית"ר ירושלים שום דבר בבטן. על המאמן: "לא אפטר אותו מיד, אתן לו כמה חודשים"; על השחקנים: "לקחתי קבוצה גרועה, אבל אני יכול רק להצליח כי כבר הפסדנו הכל; ועל האוהדים: "יכולים לצרוח מה שהם רוצים, גם על ערבים. מהסיבה הזו לא אביא שחקן ערבי לקבוצה"

"התאכזבתי מאלי אוחנה. הוא לא מנהיג. אין דמות של מנהיג בכל הקבוצה או ההנהלה, במיוחד לא הוא. כבר מהקול הראשון שלו קלטתי את זה". את הדברים הללו אומר בעליה החדש של בית"ר ירושלים, ארקדי גאידמק, על מאמן הקבוצה, פחות משבועיים לאחר שהשלים את רכישת חלקו במועדון. כתב 'ידיעות אחרונות', צדוק יחזקאלי, התלווה אל גאידמק באחת מנסיעות העסקים שלו והראיון המלא עימו יתפרסם במוסף '7 ימים' ביום שישי הקרוב.

 

כבר לאחר רכישת בית"ר ירושלים, כשגאידמק הסתובב בשוק מחנה יהודה, טעם פירות מהדוכנים ופיזר חיוכים לכל הכיוונים, ניתן היה להבחין ולשמוע כי אוחנה לא יוצא מגדרו נוכח הפסטיבל סביב הקבוצה. אוחנה הדגיש כי הוא ממשיך לעבוד כרגיל וכי הוא לא רואה את הדברים בבית"ר משתנים מהקצה אל הקצה בין לילה, אבל מן הצד השני יש כבר מי שכנראה חושב על שינוי כלשהו.

 

"הוא לא מעורר מוטיבציה", הוסיף גאידמק לגבי אוחנה. "אני מבין שהוא היה שחקן פופלרי ומצליח, אבל נראה שלהיות שחקן ומאמן זה לא אותו הדבר". גאידמק אינו מתכוון לחתוך את אוחנה מתפקידו כבר עכשיו, אבל דבריו גם לא יכולים ממש להרגיש את הנסיך הירושלמי שעל הקווים: "לא אפטר אותו מיד, אתן לו כמה חודשים. קשה להחליף מאמן. אני לא ממש מבין בזה, אבל כל ההנהלה הנוכחית תלך. כולם. האנשים שלי ינהלו".

 

גם לשחקני הקבוצה יש לגאידמק מה לומר, והוא בוחר בשפה פשוטה וברורה כדי להבהיר את המסר שלו. "אקרא לשחקנים האלה, שעולים לי מאה אלף דולר, ואגיד להם 'או שתשחקו או שתלכו למכור פלאפל'. לקחתי קבוצה גרועה, אבל אני יכול רק להצליח כי כבר הפסדנו הכל".

 

על אוהדי בית"ר יש לבעלים החדש רק מלים טובות לומר, לפחות בשלב זה של העונה. "אני מכבד את האוהדים ואין לי בעיה איתם. לא רוצה שישתנו. זכותם לצרוח מה שהם רוצים, גם על ערבים". גידמאק גם מפתיע ובניגוד להתבטאות קודמת שלו מדגיש כי "לא אביא שחקן ערבי לבית"ר בדיוק מהסיבה הזו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
ארקדי גידמאק
צילום: טל כהן
צילום: צפריר אביוב
אלי אוחנה
צילום: צפריר אביוב
מומלצים