שתף קטע נבחר

קורנפלקס - ארוחת הבוקר הכי טובה לדיאטה

מחקר חדש מצא כי נשים שפתחו את היום עם דגני בוקר השילו ממשקלן יותר מנשים שבחרו במזונות אחרים לארוחת הבוקר. ההשערה: הסיבים התזונתיים, הוויטמינים והמינרלים שבדגנים מסייעים לתהליך ההרזיה

דגני בוקר על הבוקר מסייעים בדיאטה: חוקרים בארצות הברית מצאו כי נשים שצרכו דגני בוקר השילו ממשקלן יותר מאשר נשים שבחרו בארוחת בוקר שונה או מכאלה שפסחו על ארוחת הבוקר. המחקר החדש פורסם כתב העת של האגודה האמריקנית לסוכרת.

 

לא ברור האם דגני הבוקר קשורים למנגנוני בקרת המשקל בגוף, אולם עורכי המחקר משערים כי הסיבים התזונתיים, הוויטמינים והמינרלים משחקים כנראה תפקיד המסייע להפחתה במשקל. חברת קלוגס השתתפה במימון המחקר.

 

מחקרים קודמים הראו כי דילוג על ארוחת הבוקר פוגעת בהרזיה: אף שלכאורה אלה שאינם נוהגים לאכול בבוקר צורכים פחות קלוריות, הרי שמאוחר יותר ביום הם משלימים את החסר הקלורי באכילה בין הארוחות ובצריכת חטיפים בכמויות גדולות.

 

המחקר נערך בין השנים 1999 ל- 2000, ובו נסקרו 4,218 מבוגרים, 77 אחוז מהם נהגו לאכול ארוחת בוקר, מתוכם 22 אחוז נהגו לאכול דגני בוקר. מתוצאות המחקר עלה כי נשים שאכלו דגני בוקר היו בסיכון מופחת ב-30 אחוז לסבול מהשמנת יתר בהשוואה לנשים שדילגו על ארוחת הבוקר או בהשוואה לנשים שצרכו מזונות אחרים לארוחת הבוקר.

 

לדברי החוקרים, לא ניתן עדיין להסיק מהמחקר כי דגני בוקר בעצמם מסייעים לשלוט על המשקל, אולם ייתכן כי קיים קשר לסיבים התזונתיים שבדגני הבוקר, הידועים כמסייעים לתחושת שובע ולירידה במשקל. ייתכן גם שהסידן המצוי בחלב הנלווה לארוחה ובדגנים עצמם מסייע אף הוא לבקרה על המשקל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קורנפלקס. סיבים, ויטמינים ומינרלים
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים