שתף קטע נבחר

הורחב צו העיקול הזמני על נכסי ארקדי גאידמק

בית המשפט המחוזי בת"א קיבל את בקשת איש העסקים יוסי טרוים להרחיב את צו העיקול הזמני שהוטל בעבר על ארקדי גאידמק. בין השאר, הורחב הצו גם לזכויות הניהול שלו בבית"ר ירושלים. נציגו של גאידמק: נגיב במועד מאוחר יותר

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט היום (ה') לקבל את בקשת איש העסקים יוסי טרוים להרחיב את צו העיקול הזמני שהוטל על ארקדי גאידמק, הבעלים בית"ר ירושלים בכדורגל והספונסר העיקרי של הפועל ירושלים בכדורסל.

 

לאחר שלפני מספר חודשים הוטל על המיליארדר הישראלי-רוסי צו עיקול בסך 98 מיליון שקלים, קיבל איש העסקים יוסי טרוים, הרחבה לצו העיקול, כך שיחול לדברי עורך דינו של טרוים, שחר הררי ממשרד קוטלר-הררי בת"א, גם על זכויות הניהול של גאידמק בבית"ר ירושלים. ההחלטה עשויה להקשות על פעילותה הכלכלית של בית"ר.

 

השופט שמואל ברוך כתב בהחלטתו: "יש להרחיב העיקול כמבוקש בתנאי הערבויות הקיימות". בבקשת העיקול נרשמו הנכסים שכבר עוקלו מגאידמק וביניהם שלושה נכסי מקרקעין (כולל וילה בקיסריה אותה רכש בשנת 2002) ורכב מסוג מרצדס בנץ, הרשום על שמו של גאידמק. יש לציין כי עיקול זמני תקף עד לקבלת פסק דין בתביעה, או אם בית המשפט יחליט אחרת.

 

עורך דין שחר הררי הבהיר כי "ליוסי טרוים אין שום שאיפות לעמוד בראש קבוצת כדורגל. העיקול הוא כספי בלבד". יועצו של גאידמק, יוסי מילשטיין: "נגיב במועד מאוחר יותר".

 

דובר איגוד הכדורסל, ערן סלע, מסר: "במסגרת פרסומים שונים הערב בכלי התקשורת, לגבי עיקול שהוטל על נכסיו של המיליארדר ארקדי גאידמק, השתרבב שמו של איגוד הכדורסל לעניין. לאיגוד הכדורסל לא היו לו כל מגעים עם גאידמק, לא במישרין ולא בעקיפין. האיש לא העביר לאיגוד הכדורסל ולו שקל אחד, ומכאן שאין כל קשר בין העיקול שהטיל איש העסקים יוסף טרוים על נכסיו של גאידמק, לבין האיגוד".

 

בד בבד, חוזה העברת הבעלות על בית"ר ירושלים, לידיו של גאידמק נחתם הערב. גאידמק אמור להעביר לקבוצה סכום של 24 מיליון שקלים וכן ליטול על עצמו את כיסו החובות בסך 8.2 מיליון שקלים. לפי החוזה, פניג'ל ומאיר לוי ימשיכו לנהל את הקבוצה.


פורסם לראשונה 08/09/2005 20:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יועד כהן
ארקדי גאידמק
צילום: יועד כהן
מומלצים