שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לוד: 250 שוטרים עצרו את "משפחת הפשע"
  בעזרת עבריין ששיתף פעולה עם המשטרה ותיעד עסקאות סמים שניהלו בני משפחת אבו צעלוק, הכריזה המשטרה על מבצע "ויקטורי", ועצרה 19 חשודים במתחם המגורים של המשפחה. בעצורים: אם לשלושה מראשון לציון, שעל פי החשד סחרה בסמים במסיבות בביתה. המפכ"ל קראדי: "זה קרב על הילדים שלנו ועל מי שנשבר ראשון. אין לנו כוונה להפסיד"

  מבצע "ויקטורי" הוכתר בהצלחה: בפעולה רחבת היקף של המשטרה פשטו הלילה (יום ב') 250 שוטרים על מתחם בית משפחת אבו צעלוק בלוד, ועצרו 19 חשודים, ביניהם 12 מבני המשפחה, החשודים כי היו שותפים בארגון פשיעה שעסק בסחר בסמים ובהלבנת כספים.

   

  את המבצע הגדול, שניהל מפקד ימ"ר שפלה במשטרה רפ"ק מאיר מוסרי, כיבדו בנוכחותם גם השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, ומפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי. המבצע התאפשר הודות לסוכן סמוי, עבריין שגוייס למשטרה וביצע עסקאות סמים שתיעדה המשטרה.

   

  במשטרה טוענים כי משפחת צעלוק היא למעשה ארגון פשע מהגדולים ביותר באזור המרכז שעוסקים כמעט בכל מרכיבי הפשיעה בלוד ובערים הסובבות אותה. בעקבות מבצע "אי ירוק בים" שבמהלכו החליטה המשטרה להילחם בתופעת הכספומטים בעיר לוד החלו סוחרי הסמים לפתח שיטות חדשות במכירת הסמים.

   

  משפחת אבו צעלוק דבקה בשיטה שהפכה אותה לעסק משגשג של ממכר סמים, בו עסקו גם מחוץ למתחם המגורים שלהם בשכונת הרכבת בעיר. העסקים התבצעו באמצעות שיחות טלפון שבהן נקבע מקום מפגש עם המפיצים, לשם הגיעו בני המשפחה ו"חייליהם" ומכרו את הסמים למזמינים. בדרך זו הצליחה המשפחה להגדיל את נכסיה ולהלבין כספים בדרכים שונות, אם בקניית בתי עסק כשרים ואם בהפעלת חנות להמרת כספים.

   

  לפני תשעה חודשים הצליחה המשטרה לגייס עבריין שהסכים לשתף פעולה ולהפליל את בני המשפחה ושותפיהם. הוא תיעד עסקאות סמים שבוצעו במכשירי הקלטה וכן בווידאו. כמו כן נעזרה המשטרה ביחידה אווירית שתיעדה חלק מהעסקאות. 

   

  עם הינתן האות פשטו 250 שוטרים על בתיהם של בני המשפחה. בין העצורים גם ראש המשפחה, מוחמד סאלם אבו צעלוק, שנחשב לראש הארגון. עוד נעצרו בעל עסק להמרת כספים במרכז לוד, שהיווה למעשה כיסוי לפעילות הארגון ודאג להלבין את כספיהם.

   

  חשודה נוספת שנעצרה היא ארכיטקטית מוכרת מראשון לציון בשנות ה-30 לחייה, אם לשלושה שעל פי החשד רכשה סמים מאנשי הארגון וסחרה בהם במסיבות שערכה בביתה. 

   

  בנוסף למעצרים החרימה המשטרה נכסים וסכומי כסף בשווי של שמונה מיליון שקלים, שבכוונתה לחלט, שכן הם הושגו באמצעות עסקאות הסמים.

   

  מפקד מחוז מרכז במשטרה, בני קניאק, סיכם: "אנו ממשיכים בלחימה בארגון הפשיעה באמצעות מיטוטם הכלכלי ובשיתוף פעולה עם רשויות המס והביטוח הלאומי. מדובר בארגון פשיעה גדול שפעל במרכז הארץ".

   

  מפכ"ל המשטרה, שכאמור נכח אף הוא בשלביו הסופיים של המבצע, אמר כי "זה קרב על הילדים שלנו ועל מי שנשבר ראשון. אין לנו כוונה להפסיד במערכה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר עמרם
  בלשי המשטרה בפשיטה
  צילום: עופר עמרם
  צילום: עופר עמרם
  סמים במתחם הבית
  צילום: עופר עמרם
  צילום: עופר עמרם
  קניאק. מיטוט כלכלי
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים