שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לפורד יש גלאקסי חדש

  למרות שניכרת ירידה בולטת במכירות מיניוואנים גדולים, בפורד מאמינים שעוד יש להם מקום. אחרת כנראה לא היו מציגים גלאקסי חדש ומרשים

  פורד-אירופה הציגה בתערוכת פרנקפורט דור שני לגלאקסי, מיניוואן גדול המציע שבעה מקומות ישיבה וסביבת נוסעים מאד מרווחת. הדור הראשון פותח בשיתוף פולקסווגן (שאראן וסיאט אלהמברה), הדור הזה הוא 100% פורד. ובעוד שהדור הקודם לא הגיע לישראל, הרי שמדלק מוטורס נמבר ל-ynet  כי ייבוא הדגם החדש נשקל בחיוב, אך עדיין ללא החלטה סופית.


   

  הבשורה הטובה ביותר שמביא עמו המיניוואן החדש, היא העיצוב, ששואב השראה מרכב התצוגה SAV מז'נבה, שבעצמו יהפוך למכונית סדרתית בקרוב. אלא שבניגוד ל-SAV, שיהיה "ספורטיבי" יותר, הגלאקסי הוא מיניוואן בגודל מלא עם שבעה מושבים ויומרות משפחתיות למהדרין.

   

  למרות שבשלב זה מדובר במכונית תצוגה, בפורד מבטיחים כי בשינויים מזעריים בלבד ישווק הגלאקסי החל מהמחצית הראשונה של 2006. כל-כך

  קטנים יהיו השינויים, שאפילו צבע המרכב איתו הוצגה המכונית בפרנקפורט, יהיה בהיצע הגוונים הסדרתי.

   

  הגלאקסי יוצע בשלב ראשון עם מנועי פורד מוכרים, בהם יחידות בנזין בנפח 2.0 ליטר

  (145 כ"ס) ודיזל, בנפח 1.8 ליטר (125 כ"ס) או 2.0 ליטר עם 143 כ"ס. בשלב ראשון יוצע הגלאקסי עם תיבות חמישה ושישה הילוכים ידניות בלבד, עובדה שתמנע ממנו להגיע לישראל. עם הצגתן של תיבות אוטומטיות, יגדלו סיכויי הגעתו ובדלק מוטורס שוקלים את העניין כבר עתה בחיוב. בכל מקרה, ייבוא איננו מתוכנן לשנת הדגם הקרובה (2007), וייתכן רק מאוחר יותר.

   

  בפורד מבטיחים יכולת כביש גבוהה, באמצעות מערך מתלים דומה לזה שנמצא בשימוש במונדיאו (מלפנים) ובפוקוס (מאחור). זאת בנוסף לשבע כריות אוויר (קדמיות, צדדיות, כריות וילון וכרית לברכי נהג), מערכת פיקוד המרכזת שלל פעולות לשליטת הנהג בצדי ההגה, אורות דרך שנעים לפי כיוון ההגה וגג שמש לאורך המרכב.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פורד גלאקסי החדש
  גג שמש לאורך המרכב
  סביבת הנהג
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים