שתף קטע נבחר

עד סוכות: תושבי נצרים יעברו ליישוב יבול

70 משפחות שפונו מנצרים יעברו כאיש אחד אל היישוב בנגב המערבי. המטרה: לקלוט אותם במקום עד החגים. בעתיד צפויים תושבי נצרים ליישב את היישוב חלוצית 1 ליד גבול מצרים

עד חג הסוכות יעלו 70 משפחות תושבי נצרים אל הקרקע ביישוב יבול שבנגב המערבי. כך סוכם היום (ו'), בעת ביקור הנהגת נצרים ביישוב. עד כה טרם נמצאו המבנים כדי לשכן את מפוני נצרים, אולם ביישוב יבול מבטיחים כי "נמצא להם קראווילות ואשקוביות. עד החג תהיה להם קורת גג מעל ראשם".

 

אמש התנהל הדיון המכריע בקרב בני משפחות היישוב נצרים, המתגוררים מאז פינויים באופן זמני במעונות הסטודנטים של מכללת אריאל בשומרון. זאת לאחר שבמהלך השבועיים האחרונים מילאו התושבים שאלונים ובהם הוצאו להם חלופות מגורים ליישוב הזמני, ומאוחר יותר ליישוב הקבע. ההחלטה על ההתיישבות של נצרים בנגב ולא בחלופות האחרות, כמו מגדל יוקרתי בשכונת הסיטי באשקלון, העיר אריאל ומושב שוקדה, הסמוך לנתיבות, התקבלה בהצבעה והכרעה נפלה באחת וחצי לפנות בוקר ביום שישי.

 

כאמור, בשעות הצהריים הגיעה הנהגת נצרים אל היישוב יבול, שם בחנו התושבים שוב את התשתיות המוכנות לקליטתם. במקום סוכמו התנאים להגעתם, כשמטרת המארחים והמפונים כאחד – לסיים את יישובם עד לערב חג הסוכות השנה. בינתיים אין במקום ולו מבנה מגורים אחד. אולם, עד כה השקיעו משרדי הממשלה השונים ובראשם משרד השיכון כ–13 מיליוני שקלים במקום זה וביישוב יתד הסמוך, כדי לקלוט מאות משפחות של מפונים. מנכ"ל משרד השיכון נכנס לעובי הקורה בשבוע האחרון, בנסיון לסיים את כל ההליכים במועדם.

 

ביישוב נצרים כ–70 משפחות שהתפנו. מפוני היישוב מבקשים להתגורר בנגב כדי להגשים את חזון יישובו. בכוונתם לנהל במקום יישוב קהילתי, כאשר כל משפחות המפונים תגורנה ביחד במסגרת מקבילה לזאת של נצרים. היישוב יהיה מעורב, קרי – חלק מהתושבים יעסקו בטיפול במשקים חקלאיים, וחלקם יעבדו במשרות בחוץ. 

 

מפוני נצרים, כך על פי התוכנית, צפויים ליישב בעתיד את היישוב החדש חלוצית 1, אשר יוקם סמוך לגבול מצרים. ההכרעה בסוגיה זאת טרם נתקבלה סופית על ידי התושבים. אולם, במועצה האזורית אשכול נערכים לקראת אפשרות זאת.

 

"הכוונה ליישב מאות משפחות מהמפונים ביישובים חלוצית ושלומית הולכת ומתיישמת", מסר מקור במועצה האזורית אשכול. "אנחנו ערוכים לקלוט ביישובים אלה כ–2,100 משפחות, כלומר את כל יישובי גוש קטיף ועוד מאות משפחות נוספות. אנחנו מהווים את החלופה האמיתית לתושבי גוש קטיף, אנשי ערכים, אשר מבקשים לשלב את חזון הנגב בעשייה חקלאית. החלופות האחרות הן דיבורי סרק", מסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני סופר
פינוי נצרים
צילום: רוני סופר
פירוק בית הכנסת
צילום: רויטרס
מומלצים