שתף קטע נבחר

נתניהו ולנדאו לחברי המרכז: שרון ירוץ לבד

"אם הוא מתכוון להקים מפלגה משלו, מוטב שיעשה זאת כבר עכשיו ולא ערב הבחירות", כותבים שני המועמדים באיגרת משותפת לחברי המרכז

ערב שובו של ראש הממשלה ארצה מניו-יורק, הקרב בינו לבין ח"כ בנימין נתניהו נמשך במלוא עוזו.

 

במכתב משותף לחברי המרכז, שעתידים להכריע לקראת סוף החודש האם להקדים את הפריימריז לראשות התנועה, כותבים נתניהו ועוזי לנדאו, המתמודד בעצמו על ההנהגה: מתרבים הסימנים ששרון עומד לפרוש מהליכוד, ולהקים מפלגה עצמאית.  

 

לנדאו ונתניהו, שהקימו מטה פעולה משותף ומשלבים זרועות לקראת כינוס המרכז, קוראים לחברים להקדים את הפריימריז באופן מיידי.

 

השניים הגיבו לפרסומים בתקשורת הבוקר (יום א'), ולפיהם יועצי שרון מאשרים כי ראש הממשלה מתקרב לרגע האמת, בו יחליט על פרישה מן המפלגה אותה ייסד.

 

"אם שרון מתכוון להקים מפלגה משלו, מוטב שיעשה זאת כבר עכשיו, ולא ערב הבחירות", נכתב באיגרת לחברי המרכז. "שרון מנסה לחמוק מלהתחייב שיישאר בליכוד, כדי לשמור על האפשרות לפרוש ממנו במועד שנוח לו".

 

"העולם כולו נושא עיניו להצבעה במרכז הליכוד", כותבים נתניהו ולנדאו. "אם יוחלט על דחיית הפריימריז, יתפרש הדבר רק בדרך אחת: חברי המרכז איבדו את אמונם בדרכו של הליכוד, והם נותנים לשרון אור ירוק לבצע נסיגות נוספות שעליהן דיבר בנאומו באו"ם.

 

"לעומת זאת, הקדמת הפריימריז תשלח מסר ברור: חברי מרכז הליכוד מתנגדים לשמש כקבלן הביצוע של פרס וביילין, ודורשים בהקדם הכרעה על דרכו של הליכוד, בטרם יבצע שרון עקירות נוספות. לאחר עקירת היישובים, הגירוש, שריפת בתי הכנסת, זרימת נשק וטרוריסטים לרצועה - זהו צעד הכרחי כדי להבהיר: חברי מרכז הליכוד אינם ניתנים לקניה. הליכוד אינו מתפרק מנכסיו ודוחה את מדיניות שרון".

 

את האיגרת חותמים שני הח"כים בהבטחה שלטענתם, שרון מסרב בינתיים לשאת: "יהיו התוצאות אשר יהיו, אנו מצהירים: נישאר בליכוד, נאחד את הכוחות, נשמור על כוחנו, נעצור את ההתנתקויות הנוספות".

 

את סוף-השבוע הארוך בניו-יורק, על פי חלק מהדיווחים, ניצל שרון גם לפגישות עם מכרים ותיקים - ותורמים פוטנציאליים. נתניהו, שמבקש לרשת אותו בהנהגת המפלגה והמדינה, יודע מן הניסיון כי מפלגות מרכז חדשות נוטות לזנק בסקרים - ולדעוך ככל שזמן הקמפיין מתארך.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
עדיף כבר עכשיו: נתניהו
צילום: חגי אהרון
צילום: טל שחר
משלבים זרועות: לנדאו
צילום: טל שחר
מומלצים