שתף קטע נבחר

אחרית הימים: אוהדי בית"ר התארחו בסכנין

25 אוהדים ירושלמים התייצבו לסולחה עם אוהדי סכנין שהתקיימה בביתם של הכוכב המקומי סואן ויו"ר הקבוצה, מאזן גנאיים. נציג אוהדי בית"ר, קובי דהן: "הצענו למאזן שייקח את אוחנה לאמן את סכנין והוא ענה: 'הלוואי'"

אולי זהו ארקדי גאידמק שלקח חסות על בית"ר ירושלים ובני סכנין והביא לברית קבוצות תאומות בינהן, אולי זהו המשיח שהגיע ואולי זוהי פשוט מחווה יפה של רצון טוב.

 

בכל מקרה, היום (ג') הראו 25 מאוהדיה הוותיקים של בית"ר כי גם להם יש מה לתרום לדו קיום בין יהודים וערבים. זאת לאחר שהגיעו לסכנין כדי לקחת חלק בסולחה שהתחילה בביתו של הכוכב המקומי עבאס סואן והמשיכה במפגש בביתו של יו"ר בני סכנין, מאזן גנאיים. "אמרתי שאם זה יתרום לקרוב לבבות, אני מוכן בשמחה לארח את האוהדים, וזו היתה כל מטרת הפגישה". אמר סואן, שלקח מאוחר יותר הערב חלק במשחק 'גדולים מהחיים'.

 


נומה, דהאן ושאר אוהדי בית"ר. יד ביד עם אוהדי סכנין (סמיר בדארנה)

 

יו"ר חוג אוהדי סכנין, סמיר בדארנה, קיבל את פניהם של האוהדים ביחד עם גנאיים ושוחח עם הנציגים הירושלמיים. בין אלו שהגיעו לסכנין מהבירה, היה גם אוהד בית"ר, קובי דהן, שלא מכבר דרש לעיני המצלמות מהבעלים החדש גאידמק לא להביא שחקנים ערבים לבית"ר. "אין ספק שהפגישה תתרום מהבחינה החברתית" אמר גנאיים. "זה צעד טוב ואמיץ ואוהדי בית"ר ראו אנשים שרוצים בדו קיום, שלום והתנהגות טובה. המבחן האמיתי יהיה במחזור החמישי כשנשחק נגדם".

 

למרות האווירה הטובה במפגש, לטענת דהן נפתח הסיור בסכנין בגילויי אלימות מצד תושבים מקומיים. "הגענו לסכנין וכשנומה (האוהד המפורסם של בית"ר) יצא מהאוטובוס עם צעיף של בית"ר, היו כמה אוהדים שזרקו אבנים על האוטובוס, אבל אחר כך זה נרגע" אמר דהן.

 

את הסיור התחילו האוהדים הירושלמים בביתו של סואן. "הגענו לבית של סואן, שתינו אצלו קפה והוא דיבר איתנו על גזענות" סיפר דהן, "הזכרנו לו שגם האוהדים שלהם מקללים. החלטנו שמעתה ננסה לקרב לבבות. אנחנו נמנע מקריאות שקשורות לדת והם מצידם ישתדלו לא לפגוע בנו בדברים הקדושים לנו".

 


שבט אחים גם יחד. אוהדי בית"ר ירושלים וסכנין (סמיר בדארנה)

 

למרות שבין האוהדים הועלו רעיונות בנוגע לאפשרות השתלבותו של סואן או שחקן ערבי אחר בבית"ר, נראה כי אפשרות זאת עדיין רחוקה מלהתקיים במציאות. "מאיר כהן (שוער סכנין) אמר לנו שסולחה משמעותה לקחת שני שחקנים ערבים לבית"ר" סיפר דהן, "הבהרנו לו שמבחינתנו אין על מה לדבר. הוא השיב לנו שאם ככה חבל על הזמן שבזבזתם בביקור פה". לפי דהן, בניגוד לכהן, אפילו סואן מודע לכך כי מדובר באפשרות לא ריאלית: "שאלתי אותו אם הוא מוכן לשחק בבית"ר והוא אמר שלא, הינה אפילו הוא בתור שחקו ערבי מבין את זה".

 

אז סואן כנראה לא ישחק ב'טדי' אבל מה עם אלי אוחנה. אולי מאמנה המתפטר של בית"ר יכול למצוא לעצמו ג'וב בסכנין. לפי דהן, גנאיים ישמח אם זה יקרה. "הצענו למאזן שייקח את אוחנה לאמן את סכנין והוא ענה: 'הלוואי'". גנאיים עצמו הכחיש את הדברים: "זה לא נכון שאמרתי שהלוואי שאוחנה יאמן אותנו. אוחנה הוא איש יקר ומאמן גדול, אבל יש לי מאמן טוב בקבוצה (מומי זפרן) ואני סומך עליו. דיברנו בצחוק וכל אחד דיבר על מה שהוא רוצה, אבל לא שאלו אותי בכלל אם אני רוצה את אוחנה".

 

לאחר הפגישה, עם גנאים צפו אוהדי בית"ר במשחק אימון שהתקיים בנהריה, בסופו ניצחה בני סכנין את עירוני שלומי 1:2. משערים של פסקל קונדופוני וחאלד חלאילה. לדעת דהן, ניתן לערוך משחק ידידות גם בין סכנין ובית"ר: "הצענו לקיים משחק ראווה בין בית"ר לסכנין לרגל חנוכת המגרש שלהם. בסך הכל אין לנו בעיה, אבל זה לא נראה טוב שחלק מהאוהדים דיברו שטויות. עמדנו על זה שכל אחד צריך לכבד את השני, אבל יש לנו עיקרון לפיו שחקן ערבי לא יהיה בבית"ר והם מודעים לזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
עבאס סואן. נשאר בסכנין בינתיים
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים