שתף קטע נבחר

יהודים זועמים: ויזנטל הושמץ ב"ויקיפדיה"

"בשנות ה-70 הפך ויזנטל מעורב בקהילה הגאה, והקדיש את זמנו החופשי במתן מין אורלי לגברים שחורים מבוגרים ממנו", נכתב בערך על שם ויזנטל באנציקלופדיה הפתוחה

ארגונים יהודיים מחו על השימוש באנציקלופדיה הפתוחה "וויקיפדיה" על מנת להשמיץ את צייד הנאצים שמעון ויזנטל, שמת השבוע.

 

אתר האינטרנט של "ויקיפדיה", אוסף של מאמרים הניתנים לעריכה חופשית של המשתמשים, הציג אתמול מידע שקרי על העבר של ויזנטל, ולפיו היה מעורב בפרשיות סקס עם גברים באוסטריה.

 

"בשנות ה-70 הפך ויזנטל מעורב בקהילה הגאה, והקדיש את זמנו החופשי במתן מין אורלי לגברים שחורים מבוגרים ממנו", נכתב בערך על שם ויזנטל. לכך נוספו מספר השמצות אחרות.

 

ויזנטל, ניצול שואה שסייע לאתר יותר מ-1,000 פושעי מלחמה נאציים, מת שלשום בשנתו בוינה בגיל 96.

 

על פי דיווח באתר theage.com.au, מועצת יהודי אוסטרליה הביעה זעם על הפרסום באתר והניסיון להשמיץ את זכר ויזנטל. האצבע המאשימה הופנתה אל עבר גורמים ניאו נאציים, כמו גם לאתר שאיפשר את הפרסום. כעת הפרטים המשמיצים אינם מופיעים בערך על שם ויזנטל בוויקיפדיה, אך ניתן לצפות בהם בהיסטוריה של העריכה.

 

לא הניסיון הראשון

 

לא מדובר בניסיון הראשון להשתמש באנציקלופדיה הפתוחה ככלי ניגוח פוליטי. בחודש אפריל, לאחר מותו של האפיפיור יוחנן פאלוס השני, החליף גולש באתר את תמונתו של האפיפיור הנכנס, בנדיקטוס ה-16, בתמונה של קיסר האימפריה המרושעת מטרילוגיית מלחמת הכוכבים. מלחמות "ערכים" פרצו בעבר ב"וויקיפדיה" גם סביב הערך על שם יאסר ערפאת.

 

ג'ימי וולס, שייסד את ויקיפדיה ב-2001, התייחס לניצול לרעה של האנציקלופדיה על ידי חלק מהמשתמשים בעת ביקורו בישראל בחודש ינואר, 2005. מספר מקרי הוונדליזם בוויקיפדיה הוא זניח וניתן לאיתור בקלות, הוא אמר. "מאכזב שדברים כאלה קורים, אך בהתחשב בכך שהרעיון בכללותו - לאפשר לכל אחד לערוך - נשמע מטורף מלכתחילה, זה נס שיש כל כך מעט ונדליזם", הוא אמר. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויקיפדיה. מעוררת סערה
ויזנטל. הושמץ
צילום: איי פי
מומלצים