שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התאומים קצ'ינסקי רוצים לכבוש את פולין
  אזרחי פולין ילכו לקלפיות ביום ראשון, על-מנת לבחור את הפרלמנט. שבועיים לאחר מכן הם יצביעו שוב - הפעם במירוץ לנשיאות. בכל מערכת בחירות יהיה מי שיטען שהמועמדים "כולם אותו דבר", במקרה הזה זה אפילו נכון - ירוסלב מתמודד לראשות הממשלה, לך הולך על הנשיאות, שניהם תאומים זהים - התאומים לבית קצ'ינסקי

  ביום ראשון הולכת פולין לקלפיות ומרוב תעמולה ציבור המצביעים התחיל לראות כפול. מצד אחד ישנו ירוסלב קצ'ינסקי, המועמד המוביל לתפקיד ראש הממשלה הבא, ומנגד לך קצ'ינסקי, שמתמודד בנחישות על הנשיאות.

   

  מהשלטים של ירוסלב ניבטת דמותו העגלגלה וכסופת השיער, ומהשלטים של לך ניבט אותו פרצוף בדיוק. זו אינה טעות - התאומים הזהים לבית קצ'ינסקי פשוט שמו להם למטרה לכבוש בסערה את פולין.

   

  ירוסלב, בן ה-55, העומד בראש מפלגת "החוק והצדק" השמרנית, מקווה להנהיג את הממשלה שתיבחר בבחירות הקרובות. לך, הצעיר ב-45 דקות, מקווה שהמוניטין שלו כראש עיריית ורשה יסייע לו להיבחר ליורשו של הנשיא הפורש אלכסנדר קוושניאבסקי בבחירות לנשיאות בעוד שבועיים. 

   

  לפני כמה שבועות הם נראו יחדיו בקונצרט בוורשה, וכמעט ולא היה אפשר להבחין ביניהם. שניהם בעלי אותו מבנה גוף ופנים ולשניהם אפילו קול דומה. שניהם גם מנהלים מסע בחירות נחוש, אבל מקפידים שהרקע של התמונות לא יהיה זהה. הסיסמאות שונות אף הן.

   

  השניים שגנבו את הירח רוצים גם את השלטון

   

  בשנת 1962 נחשבו צמד התאומים לילדי הפלא של הקולנוע הפולני, וכבשו את לב הציבור כשחקנים בסרט "הצמד שגנב את הירח". בימים אלה הם מעדיפים ללכת בדרכים נפרדות, ואפילו אינם ששים להתראיין יחד. "זה פשוט לא עובד", אמר ירוסלב לכתב רשת BBC אדם איסטון. "אנשים צוחקים על תאומים בפוליטיקה והנהגת המדינה פשוט איננה נושא לבדיחות".

   

  אחיו התאום לך, רציני קצת פחות. "זה הוא שלא אוהב את זה. דווקא העובדה שאנו תאומים הופכת אותנו למפורסמים יותר וזה למעשה האינטרס של פולין", אמר.

   

  לך מדורג כרגע שני בסקרים במירוץ לנשיאות, אבל זאת ככל הנראה אינה הסיבה היחידה שבגללה לא תוכל פולין להתגאות בצמד מנהיגים זהים. "אנשים חושבים שזה מאוד מוזר. אין אמנם סעיף בנושא הזה בחוקה אבל קרוב לוודאי שאם אחי ייבחר לנשיאות, אני לא אבחר לראשות הממשלה אפילו אם המפלגה שלי תנצח בבחירות", אמר ירוסלב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  זה ירוסלב
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  זה לך
  צילום: איי פי
  מומלצים