שתף קטע נבחר

חבר מרכז מגוש קטיף: נתניהו אחראי לגירוש

דוד כנפי, שפונה מגוש קטיף, הטיח במרכז הליכוד ביקורת קשה בבנימין נתניהו: "שלא יסתתר, יש לו את מלוא האחריות לזה שגורשו יהודים", אמר. כנפי אף הפתיע כשאמר: "מתנחלים לא מעניינים את ביבי, צריך ללכת עם שרון". ולעומתו, אומר יו"ר סניף הליכוד בגוש קטיף לשעבר, עוז קדמון: "באנו למרכז כדי להראות לשרון את הדלת"

"הכנסת קיבלה ברוב גדול לנתק ולמסור, הכנסת קיבלה, וזה לא הוגן לבוא ולהטיל את כל האשמה רק על אדם אחד", כך הפתיע אמש (יום א') חבר מרכז הליכוד, דוד כנפי, שפונה מגוש קטיף ונאם בכינוס המרכז בגני התערוכה.

 

כנפי לא חסך ביקורת משר האוצר לשעבר, בנימין נתניהו. "אני מלא צער, עצוב ונזעם היום, על שפוניתי מניסנית שבגוש קטיף ב-15 באוגוסט, בהמשך ב-24 באוגוסט הרסו את הבית שלי יחד עם הבתים של שאר החברים מגוש קטיף - אבל מה לעשות? כל השרים וכל החכ"ים נתנו לו גיבוי, ואין אשם אחד במדינת ישראל - אין דבר כזה. כולם, גם האנשים שישבו על הבמה הזו, חברי כנסת והשרים, גם להם יש אחריות.

 

"הם לא צריכים להיות נקיים, וזה לא רק אריאל שרון ובכל ההחלטות היה שותף ביבי נתניהו. הוא לא היה שר המדע, הוא היה שר האוצר! עם סמכויות בלתי מוגבלות. הוא היה יותר חזק מספיר בזמנו, שלא יסתתר, הוא יש לו את מלוא האחריות לזה שגורשו יהודים, ושלא יבוא ויגיד משהו אחר.

 

"אני מלא צער, עצוב ונזעם שהכנסת - כולם על הבמה הזו הם ישבו - אחראים לחקיקת חוק פינוי-פיצוי. זה חוק של נישול היהודים מאדמתם ומזוכויותהם. ביבי כשר אוצר הוא אחראי לחוק הזה, והוא לא יכול לברוח. אם הוא היה בא לראש הממשלה ואומר 'החוק הזה לא היה מקובל עלי', רה"מ היה משנה.

 

"אנחנו פליטים בגלל שביבי לא דאג לנו"

 

"ושלא ישחק איתנו בתקשורת עכשיו, שפתאום אנחנו פליטים בארצנו. אנחנו פליטים בגלל שביבי לא דאג לנו, ואל תפילו את האשמה על איש אחד, כולם פה אחראים. והחוק הזה הפך את המתנחלים והמתיישבים לפושטי יד ופושטי רגל. ושוב פעם אני אומר - האחראי לזה הוא שר האוצר. כן האוצר אחראי לחוק ולתקציבים. מי שנתן את התקציבים ומי שבא עם ההצעות לראש הממשלה זה שר האוצר ומשרד האוצר ולא מישהו אחר, ואם שר האוצר היה בא לרה"מ ואומר 'אני צריך 20 מיליארד לפינוי ולא חמישה מיליארד', רה"מ היה נותן לו".

 

"הוא לא עשה את זה. עכשיו אני גם אומר לכם - אני אישית הזמנתי אותו, את ביבי לבוא ולבקר בגוש קטיף. הנה ההזמנה פה, הוא לא בא כי המפונים לא מעניינים אותו. ותשאלו אם ביבי הלך לבקר היום בניצן, או במאהלים ביד מרדכי או ליד שדרות - הוא לא הלך, המתנחלים לא מעניינים אותו. אני רצתי אחריו בכנסת והזמנתי אותו כמה וכמה פעמים - הוא לא רצה. כולכם יודעים שלהיכנס לביבי לכנסת זו משימה בלתי אפשרית. אתה צריך טנק כדי לגרש את העוזרים ולהיכנס אליו. אתה יכול להיכנס לכל הלשכות האחרות, לצחי, לסילבן, ללימור לבנת, לביבי אתה לא יכול להיכנס ואת זה כולם יודעים.

 

"ואני אומר לכם לסיום, היות וצחי מנסה להגיד שאקצר. אגיד לכם שלפני חודשיים היה כינוס בקיסריה של עשירי ישראל, וכל האנשים שיושבים פה, חברי המרכז אף אחד לא הזמינו. גם לא הזמינו אף אחד מעיירות הפיתוח. לא הזמינו גם אף מתנחל. ואני רוצה לומר לכם שביבי, אמר עליו נתי פיליאן, הבן של ויקי כנפו ז"ל - שביבי זה הרובין הוד לעשירים. זה ביבי. אנחנו לא נתמוך בביבי. צריך להיות מפוכחים ולדחות את ההצעה, וללכת עם שרון לניצחון".

 

דוברו של נתניהו מסר בתגובה כי "כל אחד מבין שהטענות של כנפי הן משוללות כל יסוד. היחיד שהוא צריך לבוא אליו בטענות הוא שרון שגירש ועקר והחריב את ההתיישבות היהודית בגוש קטיף על 7000 תושביה ללא כל תמורה. עובדה היא שהבריחה החד צדדית מרצועת עזה לא מביאה יותר ביטחון לישראל ובטח לא מביאה שלום".

 

עוז קדמון: "באנו לכאן כדי להראות לשרון את הדלת"

 

עוז קדמון, מכפר דרום לשעבר, היה גם הוא בין קומץ אנשי יש"ע שבאו אתמול למרכז הליכוד במרכז הירידים בתל-אביב. קדמון, מי שכיהן כיו"ר סניף הליכוד בגוש קטיף והיה נציגו של משה פייגלין בתנועה, היה בטוח שניתוק המיקרופון של ראש הממשלה, הוא פרובוקציה של אנשי שרון עצמם.

 

"בסך הכל זה מריח לא טוב. עוזי וביבי ביקשו להוריד פרופיל, לא לפוצץ את הכנס. השליטה המלאה על הבמה וסביבתה היו של אריק ברמי ועומרי שרון. הם המנהלים את התנועה. אני לא מדבר כבר על כל מאות אנשי הביטחון סביב. לי אין כל ספק שמדובר בפרובוקציה עצמית של שרון ואנשיו", אמר.

 

קדמון, מבכירי המתנגדים להתנתקות בקרב יהודי חוף עזה, הגיע אמש ממלון פרדייז בבאר-שבע, שם שוהים בינתיים אנשי כפר דרום, כדי לומר לא לשרון: "באנו לכאן כדי להראות לשרון את הדלת. זה לא חשוב לנו אם זה יהיה בנימין נתניהו, או עוזי לנדאו, העיקר לא לשרון. הוא היה אחראי לגירוש שלנו, למצב שלנו כפליטים בתוך מדינתנו. אנחנו כאן כדי לתת לשרון בראש, כדי להגיד לא לגירוש", אמר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
דוד כנפי נואם. משמאל
צילום: ערוץ 2
צילום: רוני סופר
עוז קדמון. נגד שרון
צילום: רוני סופר
צילום: ירון ברנר
"שלא ישחק איתנו בתקשורת". נתניהו במרכז
צילום: ירון ברנר
מומלצים