שתף קטע נבחר

נאום שרון שלא היה: "זה מהלך להדיח אותי"

"ההצבעה אינה הצבעה טכנית, זה מהלך להדיח אותי והבעת אי-אמון בדרך בה הוביל הליכוד את מדינה. והכל בגלל יצר נקמה ואמביציה אישית חסרת מעצורים... זו תהיה התאבדות שתרסק את הליכוד ותוביל אותו רק למקום אחד - לאופוזיציה". זהו הנוסח המלא של נאום ראש הממשלה, אותו לא הצליח לשאת כיוון שהמיקרופונים במרכז הליכוד נותקו לפני שעלה לבמה. נוסח הנאום שלא שמעתם

"אנחנו חיים במדינה שבה אירוע ביטחוני רודף אירוע פוליטי ולפעמים מערבבים בין אירועים שאינם קשורים זה בזה.

 

רבותיי, אני מציע לכולנו להירגע. ההתקפה אתמול על שכני בשדרות ובנגב המערבי, היא דבר חמור. כוחות הביטחון שלנו קיבלו הנחיות ברורות איך לפעול והוראה מפורשת לעשות כל מה שצריך, כל מה שצריך, כדי למנוע את הירי על הנגב. אם לא יהיה שקט אצלנו - לא יהיה שקט בעזה. כל מה שצריך יבוצע, נקודה.

 

המעבר מהדיונים הביטחוניים לאירוע הערב קצת חד עבורי, אבל אלו הם החיים הפוליטיים וזו המציאות שכפו עלינו.

 

ההצבעה מחר אינה הצבעה טכנית, זה מהלך להדיח אותי והבעת אי-אמון בדרך בה הוביל הליכוד את מדינה. והכל בגלל יצר נקמה ואמביציה אישית חסרת מעצורים.

 

זו תהיה התאבדות שתרסק את הליכוד ותוביל אותו רק למקום אחד - לאופוזיציה. מחר נצטרך להחליט באיזו דרך אנחנו בוחרים ואיזה ליכוד אנחנו רוצים. אנחנו נקבע האם יהיה זה ליכוד בלב ההסכמה הלאומית או ליכוד קיצוני שנדחק לשוליים. מפלגת שלטון גדולה ומשפיעה, או מפלגה קטנה וחסרת השפעה באופוזיציה, כמו זו שקיבלתי לפני שש שנים.

 

את הליכוד האמיתי אני הקמתי, תחת מנהיגותו של מנחם בגין זכרו לברכה. אני שרתתי בממשלתו כשהוא הקים קואליציה עם ד"ש וצירף את משה דיין לממשלה, כשלחם מלחמה נועזת ובלתי מתפשרת בטרור ובהתעצמות הגרעינית של האויב, שחתם על חוזה השלום עם מצרים, כשקיבל את ההחלטה הכואבת על פינוי והריסת כל היישובים היהודיים בסיני.

 

זהו הליכוד האמיתי. תנועה גדולה, מרכזית, לאומית-ליברלית, שפועלת לאחדות העם, שלא נרתעת מהחלטות קשות ומוויתורים כואבים, שלא נכנעת ללחצים פוליטיים, שמנהיגה תמיד באחריות, בשיקול דעת, תמיד לטובת האינטרס הלאומי.

 

רק כך אפשר לנהל את ענייני המדינה, לשמור על הביטחון, לנצח את הטרור ולהתקדם לשלום. לא בצרחות ולא בסיסמאות. זה מה שרוצים מיליון הבוחרים שהצביעו לליכוד. זה מה שישראל צריכה - מנהיגות, יציבות, אחריות ושיקול דעת.

 

במקום לבזבז את הזמן על משחקי כוח פוליטיים, אנחנו צריכים לנצל את שעת הכושר בעולם ובאזור כדי לקדם את ביטחון ישראל ואת כלכלתה. יש לנו היום הזדמנות, שלא היתה לנו מעולם. העולם קיבל את עמדתנו, שבלי ביטחון לישראל לא תהיה התקדמות מדינית. זה מה שאומרת תוכנית מפת הדרכים, שהממשלה קיבלה בתמיכת רוב שרי הליכוד.

 

על פי מפת הדרכים, על הפלשתינאים לחסל את תשתיות הטרור, לפרק את ארגוני הטרור מנשקם, לקיים רפורמות מקיפות, להפסיק את ההסתה. רק אם יעשו זאת - ניתן יהיה לעלות על דרך המשא ומתן. העולם לוחץ היום על הפלשתינאים לעשות את כל אלה, כי ישראל הוכיחה את רצינות כוונותיה לשלום, כעת תור הצד השני לפעול.  

 

צריך לומר את האמת שכל אחד יודע: כשנגיע לכך, לא הכל יישאר בידינו. יש לנו חלום, והוא טוב וצודק. אבל יש גם מציאות והיא קשה ותובענית. אי אפשר גם לקיים מדינה יהודית ודמוקרטית וגם לשלוט בכל חלקי ארץ ישראל. אם נתעקש על מימוש כל החלום, אנחנו עלולים להפסיד את הכול, פשוט הכול, לשם מובילה הדרך הקיצונית.

 

היום עלינו להשקיע את מאמצינו במה שאפשר, במה שחיוני. קודם כל ומעל לכל, להמשיך ולבצר את אחיזתנו בירושלים - בירתה המאוחדת והבלתי מחולקת של מדינת ישראל לנצח נצחים. להשלים את בניית גדר הביטחון, שתסכל את הניסיונות להכות בנו בלב הארץ. לחזק את גושי ההתיישבות הגדולים, את בקעת הירדן ואזורי הביטחון, את הנגב, את הגליל, את רמת הגולן.

 

יש לנו עוד דברים רבים שעלינו לעשות למען עם ישראל - בהעמקת ושיפור החינוך, במאבק בלתי מתפשר באלימות שפשתה בחברה, ובראש - במאבק בעוני ובצמצום הפערים החברתיים. הליכוד תמיד חרת על דגלו שילוב של כלכלה ליברלית עם מיגור העוני והמצוקה - מאז חמשת הממים של ז'בוטינסקי, דרך תוכנית שיקום השכונות של בגין. כך נשוב ונפעל. אלה הדברים שעומדים בפנינו. זו דרכו האמיתית של הליכוד. זה מה שישראל צריכה היום. זה מה שאני מתכוון לעשות. ובדרך הזו אני מתכוון להמשיך ולהוביל את הליכוד.

 

ההחלטה היא שלכם, חברי המרכז, באיזו דרך יילך הליכוד: ליכוד קטן, קיצוני ואופוזיציוני, או ליכוד גדול, חזק, מרכזי, מנהיג את המדינה באחריות ובשיקול דעת.

 

אני קורא לכם להחליט נכון. לבוא מחר ולהצביע ולדחות את הצעת ההדחה וההתאבדות. לטובת הליכוד, לטובת העם, לטובת מדינת ישראל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון עוזב את הבמה
צילום: איי פי
צילום: טל שחר
מרכז הליכוד
צילום: טל שחר
צילום: ירון ברנר
"יצר נקמה". חברי המרכז
צילום: ירון ברנר
מומלצים