שתף קטע נבחר

נתניהו: הלכנו נגד הרוח, בפרק ב' ננצח

"יש כאן מחנה חזק שהלך נגד הלחצים והפיתויים, אני מצפה ממנו להמשיך לניצחון בפריימריז". לנדאו: "שלא כאחרים, אני נשאר במפלגה". פינס: "הליכוד לא הפך לתומך בהתנתקות, הוא הצביע בעד הג'ובים"

"אקבל את ההכרעה הדמוקרטית של המרכז משום שאני דמוקרט, ועל כל המועמדים לקבל את ההכרעה ולהישאר בליכוד. אני מצפה לשמוע את ההתחייבות הזאת מראש הממשלה, הליכוד זו לא תנועה על תנאי". כך אמר אמש (יום ב') ח"כ בנימין נתניהו, עד לא מזמן שר האוצר, בעקבות הפסדו בהצבעה במרכז הליכוד.

 

"עברנו פרק א' והפסדנו בקולות ספורים. יש פה מחנה חזק, גדול מאוד, שהלך נגד הזרם, נגד הרוח, שהלך נגד לחצים, נגד השלטון, נגד פיתויים. מחנה של אידיאליסטים, של שרים, של ח"כים, של חברי מרכז, שעמדו מול כל הלחצים ופשוט דגלו בעקרונות הליכוד", אמר נתניהו, שהימר על כל הקופה - ופרש מהממשלה ערב ההתנתקות. לדבריו, "אני מצפה לראות את המחנה הזה במלוא עוצמתו כשהוא מגן על דרכו של הליכוד בפריימריז ואין לי שום ספק שבחלק ב', במערכה השנייה, אנחנו ננצח".

 

ח"כ עוזי לנדאו, שחבר אל נתניהו במאבק על מרכז הליכוד, אמר ל-ynet בעקבות הפסד מחנהו: "שלא כאחרים, אני מקבל את הכרעת המרכז ושלא כאחרים אני נשאר במפלגה. הפסדנו את הקרב אבל המערכה לפנינו ובה ננצח".

 

גם יו"ר הסיעה, ח"כ גדעון סער, שאך לפני יומיים הודיע כי הוא תומך בהקדמת הפריימריז ויצא נגד ראש הממשלה, אמר: "יש לכבד את הכרעת המרכז. אני קורא לכל חברי התנועה ונבחריה לקבל את ההכרעה". לדבריו, "מרכז הליכוד אמר את דברו".

 

ח"כ גלעד ארדן, שנמנה עם מתנגדי ראש הממשלה, אמר: "אני לא בא לחפש תירוצים, המרכז קיבל הכרעה. בנימין נתניהו התייצב פה באומץ מול מרכז הליכוד, המרכז החליט ברוב קולות שהוא דוחה את הפנייה הזאת. נכשלנו, עכשיו צריך להכיר בכך".

 

מקורביו של ראש הממשלה אמרו לאחר הודעתו של נתניהו כי "ביבי הוכיח הלילה במופע שלו אחרי התוצאות שיש גוונים חדשים לירוק, והם נראו על פניו".

 

גורמים בסביבתו של שר החוץ, סילבן שלום, מסרו: "המנצח הגדול הערב הוא שרון. המנצח השני הוא סילבן שלום. שוב הוכח שהקואליציה שרון-שלום היא קואליציה מנצחת שאי אפשר לגבור עליה בליכוד. המפסידים הגדולים הם נתניהו שיישחק כעת שמונה חודשים עד הפריימריז וכן גדעון סער שניסה לשחק במשחק של הגדולים, ואיבדו את הקונצנזוס".

 

השר שאול מופז: "חברי מרכז הליכוד הביעו את רצונם ורצונם הוא לראות ליכוד חזק ומאוחד, ליכוד שמנהיג את המדינה ומוביל אותה בדרך הנכונה. כעת עלינו לאחד את השורות, לשנס מותניים ולהמשיך בעשייה כי עוד נכונו לנו אתגרים חברתיים, ביטחוניים ומדיניים רבים".

 

אפללו: מעדיף את התוצאה על פני 50 מיליון בלוטו

 

השר אברהם הירשזון אמר: "המרכז הראה שהוא סומך על שרון ועל מנהיגותו". השר גדעון עזרא ציין: "זה ניצחון לכולנו ואני מקווה שכולנו נשלב ידיים לעבר עתיד חדש". ח"כ רוני בר-און, מנאמני שרון: "ביבי הוא זה שקבע שההצבעה היא ההצבעה של הדרך המרכז קבע היום שדרכו של רה"מ היא דרכו של הליכוד".

 

סגן השר אלי אפללו, מתומכי ראש הממשלה: "אם היו נותנים לי בחירה בין הפרס הגדול של 50 מיליון בפיס או התוצאה הזו שאריק שרון ניצח למען מדינת ישראל, למען עתיד המדינה, זה מה שהייתי בוחר. אני משוכנע שגם מתפקדי הליכוד יבינו שרק עם אריק אנחנו יכולים לנצח ולא להיות מפלגה קיקיונית באופוזיציה".

 

יו"ר צעירי הליכוד, יואל חסון, אמר: "הגיע הזמן שמיעוט הפרובוקטורים בליכוד יבינו כי אין הם מייצגים את תנועת הליכוד ולא את הציבור בישראל. אני קורא לחבריי בתנועה להישיר מבט קדימה ולהתלכד למען ניצחון הבחירות הקרובות".

 

"שלטון הג'ובים"

 

ואילו השר אופיר פינס מהעבודה עקץ את חברי הליכוד והסביר שאין משמעות ההצבעה תמיכה של מרכז הליכוד בהתנתקות: "הליכוד תומך בשלטון ובג'ובים, לא בהתנתקות", אמר. השרה דליה איציק קראה לשרון לעשות מעשה, בעקבות ניסיון ההדחה מצד שריו.

 

מזכ"ל העבודה, ח"כ איתן כבל אמר: "ביומיים האחרונים התגלתה האמת הערומה כי הליכוד הוא תנועה מתפוררת, מפולגת שגררה מדינה שלמה למצעד איוולת תוך מחזות מבישים חסרי תקדים שלא נודעו עד כה בפוליטיקה הישראלית".

 

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב: "הליכוד התנתק גם מעם ישראל. ההתנתקות של הליכוד הושלמה הערב והליכוד חתם על גט הכריתות לכל הערכים שייצג בעבר והתנתק לא רק מארץ ישראל אלא גם מעם ישראל".

 

השר לשעבר אביגדור ליברמן: "ההצבעה הוכיחה שמרכז הליכוד עשה טרנספר עצמי והפך למרצ. אני קורא לתומכי המחנה הלאומי להתלכד סביב ישראל ביתנו ולפעול למען מהפך היסטורי ולהשאיר את הליכוד והעבודה באופוזיציה בבחירות הקרובות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
נתניהו. "מקבל ההכרעה"
צילום: ירון ברנר
צילום: אתר הכנסת
סער. "לכבד ההחלטה"
צילום: אתר הכנסת
צילום: טל שחר
לנדאו. "עוד ננצח"
צילום: טל שחר
צילום: אביגיל עוזי
אפללו. מעדיף על הזכיה בלוטו
צילום: אביגיל עוזי
צילום: גבי מנשה
פינס. "הליכוד תומך בג'ובים"
צילום: גבי מנשה
מומלצים